Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kolezanka 2525

Dlaczego moje dziecko nie potrafi czytać, skoro od 2 lat zna litery?

Polecane posty

Mam 5,5 letnie dziecko, które zna litery, umie alfabet, umie pisać te litery chociaż nie wszystkie, a nie potrafi łączyć tych liter w wyraz nawet krótkich wyrazów. Próbuję na różne sposoby nauczyć go czytać, ale szybko się zniechęca, bo nie umie i nie rozumie, jak się czyta. W czym może być problem? Mogę mu jakoś pomóc, bo sam czasem powtarza, że chciałby umieć już czytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zna litery "em" czy "m" , gie" czy "g", "el"czy "l"

jezeli to jest "m", "g"i "l" czy przyladkiem nie jest to "my","gy",ly"?

no bo sama pomysl nie da sie przeczytac czegos co sklada sie z miter : "ky-o-ty" albo "my-a-my-a" lub "dy-o-my".

Jest cos takiego jak czytanie sylabowe,a z tego metoda spiewana. (ma to jakas nazwe ale nie pamitam".

Male dzieci uczy sie czytac metoda sylabowa "mo",ma","mi","me","my" albo "ta","to","ti","te","ty" i tak kazda litere a potem z tego tworza sie wyrazy. typu "ma-ta","to-my",ta-ma" itd. Oczywiscie nie wszystko na raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiejętność czytania, a pisania to dwie różne kwestie. Ma jeszcze czas na to. Nie jest na razie na to gotowy, nie osiągnął tego etapu rozwoju. A co do metod uczenia czytania to najlepiej połączyć dwie czy trzy metody w jedno. Spróbuj tez czytania globalnego, fajna sprawa. W przedszkolu prowadzę z tego zajęcia i nawet 2 latki sobie z tym radzą (mam grupę mieszaną wiekowo).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, .Gość napisał:

Male dzieci uczy sie czytac metoda sylabowa "mo",ma","mi","me","my" albo "ta","to","ti","te","ty" i tak kazda litere a potem z tego tworza sie wyrazy. typu "ma-ta","to-my",ta-ma" itd. Oczywiscie nie wszystko na raz. 

Dokładnie tak nauczyłam moją córkę, która dopiero wtedy pojęła o co chodzi z tym czytaniem:) . K+O=KO, KO+T=KOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×