Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
NicoleNicole

Ciąża

Polecane posty

Czy mogę zajść w ciążę podczas gdy mój mąż spuscil się we mnie kiedy miałam plamienie ? Myslelismy ze to okres A rano nie było nic i do tej pory nie dostałam nawet okresu a bylo to ponad tydzien temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mąż a nie niemąż to pół biedy. Swoją drogą co to za nowa moda by kochać się kalsycznie w okres. A może tylko ja jestem zacofany i nie chcę. No tak przynajmniej słyszałem ostatnio, że co ze mnie za facet jak nie chcę w okres też. No ale ja faktycznie jakiś zacofany.

Ale luz. Co kto lubi. Jasne, że może. Ale jak masz regularnie i robiliście jak zawsze to pewnie nie masz okresu bo masz spinę niezłą. Wyluzuj. Tydzień to już i tak na tabletkę po jest za późno. Co ma być to będzie. Dla zmniejszenia stresu test zrób i już. A tragedia by była gdybyś zakielkowała ( 😉 ale dowcipną nazwę własnie wymyśliłem, jak nasionko to kiełkujesz)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, plamienie może wynikać z kilku rzeczy : albo zagnieżdżenie zarodka po zapłodnieniu , albo przez przyjmowanie na początku antykoncepcji , albo ewentualnie początek miesiączki. Jeśli ta sytuacja cała miała miejsce blisko spodziewanej miesiączki to myśle ,ze szanse na ciąże są małe . Ale różne są sytuacje. Uważam ,ze najlepiej iść do ginekologa po jakimś czasie , a jeśli nie minęło zbyt dużo czasu to szybko załatwić tabletkę "po" w takiej sytuacji jak się nie jest pewnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrób test, albo beta hcg jeśli już za późno na tabletkę dzień po. Na przyszłość polecam urządzenie do monitorowania cyklu cyclotest mySense z aplikacją antykoncepcyjna i do planowania ciąży, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nawet jakby to miał być okres, to nie jest to forma antykoncepcji - krwawienie nie jest jednoznaczne z brakiem możliwości zajścia w ciążę. Po drugie - plamienie tak samo nie jest żadną ochroną. Plamienia często występują w środku cyklu i oznaczają owulację. Wszystko zależy od tego, czy cykle są regularne. Można to sprawdzać na komputerze cyklu. Ja mam Cyclotestem MyWay i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, zależy jakie masz cykle w zasadzie. Planowo miał być to 1 dc czy nie? Masz regularne cykle? Może to było plamienie śródcykliczne wskazujące na owulację? Kontroluj płodność, możesz np. na testerze na ślinę z aplikacją na telefon. Kontrolujesz poziom lh w ślinie i na podstawie tego znasz termin owulacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powinnaś zajrzeć na portal Naturalna Płodnośc PL, tam są takie ciekawe i rzetelne artykuły na temat płodności i antykoncepcji, ale nie pamiętam konkretnego, więc odsyłam na stronkę ogólną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja kiedys mialam takie plamienia przed okresem bo wtedy pilam duzo alkoholu i mialam bardzo duzo stresu. na razie bym sie nie stresowala na twoim miejscu, poczekaj, ewentualnie zrob test, jesli sytuacja sie powtorzy idz do gina. i wazne jest zebys wiedziala dokladnie jaki masz dzien cyklu wiec do wyznaczania mozesz wyprobowac cyclotest my way

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie znasz siebie i swojego cyklu, nikt nie jest w stanie ci teraz odpowiedziec bo plamienie moze wystepowac praktycznie w kazdym dniu cyklu. polecam Ci zakupic afrodyte smart z apka na telefon i sobie kontrolowac cykl, to nie bedzie potem zmartwien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×