Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kasia19966

Badania prenatalne 11-13 tydzień

Polecane posty

Co u Was oznaczał zanizony wynik PAPA? Wszystkie pozostałe wyniki sa bardzo dobre, usg również. Lekarz uspokaja o mowi, zebym sie nie przejmowala, ze jestem młoda i ze bobas rozwija sie prawidłowo. 

Wynik u mnie wynosi 0.423

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli.lekarz mowi, ze dziecko rozwija się prawidlowo i masz się nie martwic i nie zlecił dodatkowych badan, to go sluchaj. Przeliczyl ryzyka trisomii? Ja kiedys, w pierwszej ciązy, analizowalam te wyniki z krwi sama. Obniżone pappa plus podwyzszone btcg wskazywaly mi na ryzyko  zd.  3 dni i noce nie spalam i ryczalam. Do wizyty u genetyka, który sprawdził, uspokoil mnie i opieprzył, ze sama probuje interpretowac te wyniki i niepotrzebnie sobie narobilam stresow.

Wiec nie nakrecaj sie niepotrzebnie. Jesli parametry dziecka są dobre, a lekarz nie zleca innych  badan, to go sluchaj. Zawsze mozesz zrobić test nifty.  Nikt Ci nie zabroni. Tylko po co, jesli nie ma ku temu wskazan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeliczył ryzyka i w ZD wyszło 1:491.

Mam 24 lata. 

Może faktycznie masz rację, stres tylko zaszkodzi jeszcze bardziej 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Rzczej_gosc napisał:

Jezeli.lekarz mowi, ze dziecko rozwija się prawidlowo i masz się nie martwic i nie zlecił dodatkowych badan, to go sluchaj. Przeliczyl ryzyka trisomii? Ja kiedys, w pierwszej ciązy, analizowalam te wyniki z krwi sama. Obniżone pappa plus podwyzszone btcg wskazywaly mi na ryzyko  zd.  3 dni i noce nie spalam i ryczalam. Do wizyty u genetyka, który sprawdził, uspokoil mnie i opieprzył, ze sama probuje interpretowac te wyniki i niepotrzebnie sobie narobilam stresow.

Wiec nie nakrecaj sie niepotrzebnie. Jesli parametry dziecka są dobre, a lekarz nie zleca innych  badan, to go sluchaj. Zawsze mozesz zrobić test nifty.  Nikt Ci nie zabroni. Tylko po co, jesli nie ma ku temu wskazan.

Przeliczył ryzyka i w ZD wyszło 1:491.

 

Mam 24 lata. 

 

Może faktycznie masz rację, stres tylko zaszkodzi jeszcze bardziej 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ryzykować 1:491 ja bym robiła nifty, u mnie w ciąży wyszli bardzo podobnie i robiłam.  Poczytaj o tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SuperZona napisał:

Jak jest ryzykować 1:491 ja bym robiła nifty, u mnie w ciąży wyszli bardzo podobnie i robiłam.  Poczytaj o tym 

A dziecko urodziło sie zdrowe czy mialas jakieś komplikacje w ciąży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SuperZona napisał:

Urodziło się zdrowe ale końcówka ciąży była ciężka....

Tez duzo czytałam, ze moze to zwiastować problemy z łożyskiem i inne podobne. Skonsultuje jeszcze wyniki z moim lekarzem prowadzącym. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×