Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej wszystkim. Mam pytanie. Jestem w prawdopodobnie 6 TC. Dopiero w przyszłym tygodniu mam pierwsza wizytę u ginekologa. Dziś odebrałam wyniki krwi i niepokoją mnie one. TSH wynosi 2.05 ft3 3.22 a ft4 0.82 - ten wskaźnik jest za niski, dolna granica z labo wskazuje 0.9 do 1.63. czy jest to powód do niepokoju ? Ma ktoś może podobne wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej nie jestem ekspertem ale choruje na niedoczynnosc tarczycy moj endo mówi ze moje tsh powinno nie wynosić więcej niż 2,5 a ft3 i ft4 powinno być w górnej granicy zanim  zajdę w ciąże wiec ja bym poszła do endokrynologa na twoim miejscu bo ft4 dzielimy się z dzieckiem jeśli się nie mylę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie robiłam badania ok pół roku temu, musiałam trochę obniżyć TSH, a ft3 i 4 były w normie. Nie wiem co się nagle zadziało. Wizytę mam dopiero w środę i muszę postarac się nie oszaleć do tego czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie, bo TSH mi spadło do 2.5 i lekarz powiedział że już nie muszę brać. Parę miesięcy już nie brałam ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź dobrego lekarza bo coś tu nie gra ja słyszałam ze nie odstawia się a robiłaś badanie przeciwciał ? Ja mam tez zapalenie tarczycy i już zawsze będę brała leki nawet jak moje wyniki się unormują 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie robiłam. Ja nie miałam w sumie zapalenia tarczycy ani nic, po prostu mój wynik wynosił trochę ponad 3 - wciąż mieścił się w normie ale lekarz stwierdził że trzeba obniżyć do tych 2.5 . Spróbuję zadzwonić w poniedziałek do ginekologa zapytać co zrobić , ale już mam same czarne scenariusze w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Normy FT4 w ciąży różnią się dla poszczególnych trymestrów i wynoszą odpowiednio:

I trymestr 0,7 – 2,0 ng /dl (9 – 26 pmol/l),

II trymestr 0,5 – 1,6 ng /dl (6,5 – 21 pmol/l),

III trymestr 0,5 – 1,6 ng /dl (6,5 – 21 pmol/l).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje laboratorium ma inne wskazania. Dokładnie takie jak opisałam w poście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Milkos napisał:

Moje laboratorium ma inne wskazania. Dokładnie takie jak opisałam w poście 

Laboratorium nie wie że jesteś w ciąży,tylko podaje normy dla dorosłego człowieka.Tak samo jak w ciąży bardzo rosną leukocyty,a normy nie uwzględniają że kobieta jest w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn w opisie z laboratorium jest ten przedział oznaczony jako dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej udaj się do endokrynologa. Nie leczona niedoczynność tarczycy może wywołać porobienie. Niestety coś o tym wiem. Zadzwoń jutro do endokrynologa i umów się na wizytę. Ft4 znajduje się u Ciebie poniżej normy, a tsh jest ciut za wysokie. Mój endokrynolog mówi, że w ciąży najlepiej jak tsh wynosić powyżej 1,50 i przede wszystkim nie można odstawiać leków. Pamiętaj, że do 12 tygodnia dziecko pobiera Twoje hormony tarczycy. Niestety wiem coś o tym, bo właśnie przez tą cholerną niedoczynność i hashimoto nie mogę zajść w ciążę. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się przedwcześnie, twój wynik jest delikatnie poniżej normy, i jest to zdecydowanie do oceny specjalisty, ale bez szaleństw, spokojnie czekaj na wizytę. Hormony tarczycy wahają się w ciągu doby, badanie wykrywa frakcję wolną, reszta jest związana z białkami osocza i uwalnia się w razie potrzeby. To dopiero 6 tydzień, więc dziecku nie zabraknie twoich hormonów bo potrzebuje ich jeszcze bardzo niewiele. Zapisz się do ginekologa i endokrynologa, oni powiedzą co dalej, ale teraz nie panikuj tylko się ciesz ciążą 🙂 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 6-ciąży tsh wyszło mi 4.02 przy normie na 1 trymestr <2,5  przełożyłam wizyte na pilna na 1 kwietnia.  Zobaczymy co lekarz powie. Ma. Nadzieję ze bedzie juz widać serduszko i będzie wszystko w porządku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj 🙂 Leczenie niskiego ft4 jest łatwe i polega na braniu Euthyroxu lub Letroxu, który może Ci wypisać Twój ginekolog lub lekarz rodzinny, jeśli uzna za stosowne leczenie wyniku tylko trochę poniżej normy. Przede wszystkim osiagnelas już sukces, że się przebadałaś 🙂

Edytowano przez Kliop
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2021 o 19:40, Milkos napisał:

Hej wszystkim. Mam pytanie. Jestem w prawdopodobnie 6 TC. Dopiero w przyszłym tygodniu mam pierwsza wizytę u ginekologa. Dziś odebrałam wyniki krwi i niepokoją mnie one. TSH wynosi 2.05 ft3 3.22 a ft4 0.82 - ten wskaźnik jest za niski, dolna granica z labo wskazuje 0.9 do 1.63. czy jest to powód do niepokoju ? Ma ktoś może podobne wyniki ?

Hej ! Jak u Ciebie ? Wszystko wporzadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o interoretacje wyników tarczycy 
Wyniki robione 2020r tsh 0.698 ft3 3,28 ft4 1.18
Rok 2021 tsh 0.843 ft3 3.57 ft4 1.28 
KONIEC ROKU 2021 TSH 0.755 ft3 3.82 ft4 1.32 
Tpo 16.90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mariolcia1995 napisał:

Witam proszę o interoretacje wyników tarczycy 
Wyniki robione 2020r tsh 0.698 ft3 3,28 ft4 1.18
Rok 2021 tsh 0.843 ft3 3.57 ft4 1.28 
KONIEC ROKU 2021 TSH 0.755 ft3 3.82 ft4 1.32 
Tpo 16.90

Idź do lekarza. Oni są od interpretowania wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2022 o 10:56, Mariolcia1995 napisał:

Czy to.mlze być nadczynnosc tarczycy czeka mnie jeszcze usg tarczycy zobaczymy co wyjdzie z usg 

Nadczynnośc jest poniżej 0,30 ale też zależy jak się czujesz. I co wyjdzie w USG. Najlepiej skonsultować to z lekarzem. I pytanie dlaczego kontrolujesz tarczycę dwa razy do roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzałam tarczyce bo od roku dziwnie się czuje źle znoszę ciepło a upaly w lato to jest tragedia źle się czuję duszno mi jest słabo mi się robi takie mam dziwne kołowania w glowie.Drza mi czasem ręce czasami mam tak jak bym miała kotatania serca jestem jqkas osłabiona nic mi się nie chce. We wtorek mam usg tarczycy ale dziwne dla mnie jest ze te ft3 I ft4 tak jak by mi się podnosiło widać zresztą to w wynikach jak porównywałam sobie je to tsh jest w podobie ale ft3 I ft4 tak jak by się podnosiło co to może znaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Mariolcia1995 napisał:

Powtarzałam tarczyce bo od roku dziwnie się czuje źle znoszę ciepło a upaly w lato to jest tragedia źle się czuję duszno mi jest słabo mi się robi takie mam dziwne kołowania w glowie.Drza mi czasem ręce czasami mam tak jak bym miała kotatania serca jestem jqkas osłabiona nic mi się nie chce. We wtorek mam usg tarczycy ale dziwne dla mnie jest ze te ft3 I ft4 tak jak by mi się podnosiło widać zresztą to w wynikach jak porównywałam sobie je to tsh jest w podobie ale ft3 I ft4 tak jak by się podnosiło co to może znaczyć?

To znaczy, że Twoje wyniki powinien zinterpretować Twój lekarz prowadzący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mariolcia1995 napisał:

Powtarzałam tarczyce bo od roku dziwnie się czuje źle znoszę ciepło a upaly w lato to jest tragedia źle się czuję duszno mi jest słabo mi się robi takie mam dziwne kołowania w glowie.Drza mi czasem ręce czasami mam tak jak bym miała kotatania serca jestem jqkas osłabiona nic mi się nie chce. We wtorek mam usg tarczycy ale dziwne dla mnie jest ze te ft3 I ft4 tak jak by mi się podnosiło widać zresztą to w wynikach jak porównywałam sobie je to tsh jest w podobie ale ft3 I ft4 tak jak by się podnosiło co to może znaczyć?

Na moje oko Twoje wyniki są w porządku. ALE NIE JESTEM LEKARZEM. Twoje objawy mogą być wynikiem nie doboru witaminy D3. Więc jeszcze bym ją zbadała. Nie ma co na siłę doszukiwać się problemu w tarczycy. Rozumiem Cię, bo ja też koszmarnie znoszę upały. Powinnaś to skonsultować z lekarzem, może problem leży gdzie indziej niz w tarczycy. Na Hashimoto również to nie wygląda, bo przeciwciała są w normie, ale czasem na USG widać zmiany a badania są ok. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×