Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
szymon123

Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym ?

Polecane posty

Jeżeli mielibyście budować dom to parterowy czy z poddaszem użytkowym ? Napiszcie za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon123 napisał:

Jeżeli mielibyście budować dom to parterowy czy z poddaszem użytkowym ? Napiszcie za i przeciw.

Z poddaszem już zbudowałem Gdybym budował następny byłoby na pewno parterowy. Poddasze ma tylko zalety ekonomiczne. Parterowy na wszelkie praktyczne. Tu się nie ma nad czym zastanawiać jeśli stać Cię na odpowiednio szeroką działkę i ogromny dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nemetiisto napisał:

Z poddaszem już zbudowałem Gdybym budował następny byłoby na pewno parterowy. Poddasze ma tylko zalety ekonomiczne. Parterowy na wszelkie praktyczne. Tu się nie ma nad czym zastanawiać jeśli stać Cię na odpowiednio szeroką działkę i ogromny dach.

 Zelety ekonomiczne tzn ? Rozwiń proszę myśl, napisz również o praktycznych rozwiązaniach domu parterowego,

Dzięki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymon123 napisał:

Zelety ekonomiczne tzn ? 

Jest nieco tańszy w budowie. Tańszy dach, który jest największym wydatkiem podczas budowy, wystarczy mniejsza działka bo dom może być węższy itd.

6 godzin temu, szymon123 napisał:

również o praktycznych rozwiązaniach domu parterowego,

Nie trzeba chodzić po schodach, wnosić na poddasze mebli, wózków, sypialnie można umieścić daleko, wiele ścian od salonu co ułatwia wypoczynek przy kilku osobach itp. Naprawdę muszę tłumaczyć takie oczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym budowala pietrowy, bez skosow. Parterowy wymaga duzej dzialki i jest niestety drozszy. Im wiekszy dach- tym wyzsze koszty budowy. W domu pietrowym podoba mi sie wyrazne rozdzielenie strefy dziennej od nocnej. Sypialnie sa na gorze i sa calkowicie prywatne. Dol to miejsce dla calej rodziny i przyjaciol.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×