Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
NatkA

Kiedy partner nie wspiera przyszłej mamy.

Polecane posty

Witam, zwracam się z prośbą do forumowiczów o poradę, mianowicie: Czy ktoś zna osoby, które pracują zdalnie i faktycznie są w stanie żyć za pensje z takiej pracy? Jestem w sytuacji, gdzie niedługo urodzę syna, nie będę mogła kontynuować obecnej pracy, a chce być niezależna od parnetra, który swoim zachowaniem sprawia, że czuje się jak przyszła samotna mama. Szukam wyjścia z sytuacji, może mieli Państwo doświadczenie z praca zdalna i zechcieliby podzielić się doświadczeniami? Z góry dziękuję za każde zainteresowanie. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu pracuję częściowo zdalnie (przed epidemią miałem obowiązek raz w tygodniu pojawiać się w pracy) i jestem w stanie utrzymać się za moją pensję i odłożyć. Znam osobę, która konsultuje zdalnie i bierze 300-400zł za godzinę. Tu pojawia się kwestia, czy masz wiedzę i umiejętności, które pozwolą zarobić Ci dobre pieniądze, bo to, czy praca jest zdalna czy też nie, jest drugorzędne w stosunku do tego, co potrafisz. Możesz np. zarabiać dobre pieniądze jako programista, ale jeśli w chwili obecnej nie umiesz programować, to nie zarobisz nic, prawda?

Edytowano przez agent of Asgard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nie mniej jednak dla mnie niedługo praca zdalna może okazać się pierwszorzędna względem umiejętności i wiedzy. Czyli jest dla mnie jakaś szansa, po mału przekonuje się że może warto spróbować w tym kierunku, dzięki za czas i odpowiedź 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, agent of Asgard napisał:

Przepraszasz nie za to, za co powinieneś.

On ma chyba taki wewnętrzny imperatyw, że gdziekolwiek pojawia się temat w którym choć w nimimalnym stopniu pojawia się wątek finansowy, albo jest chociaż cień szansy że takowy się pojawi, to Leżak już jest na posterunku (pojawia się szybciej niż emerytka przy wizjerze w drzwiach) i oczywiście "rentier, portfel... portfel, rentier, ps4..."

Dobrze ktoś to kiedyś ujął (chyba irukangi) w postaci skeczu - rozmowy telefonicznej:

Ktoś: "Halo!" 

Leżak: "Przepraszam, ale nie mam czasu na dyskusję z Tobą. Właśnie inwestuję i pilnuję portfela, a jest on niemały..." 

Ktoś: "Ale przecież to Ty do mnie dzwonisz." 

Leżak: "Jak już mówiłem, nie mam czasu. Cześć!" 

😄

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi autorko? Praca zdalna jest jak kazda inna, zamiast siedziec w biurze przed komputerem to siedzisz w domu. Niektorzy pracodawcy oferują taką opcję. Jesli chcesz pracowac na zlecenia to jest tak samo, a czy sie utrzymasz to zalezy ile Ci za to placą, a to juz zalezy od branzy i co chcesz robic zdalnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca zdalna jest korzystna dla ludzi z dziecmi, bo czlowiek nie musi tracic na dojazdy, moze wyskoczyc odevrac dziecko ze szkoly itd. Natomiast nie łudź się, ze bedziesz w stanie rownoczesnie opiekowac sie noworodkiem i pracowac zdalnie, w tym przypadku i tak bedzie Ci potrzebna pomoc do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Leżaczek napisał:

Fajne 😄 to także jak ty na moim profilu dzisiaj godzinę przed tym jak dzisiaj wstałem.

Byłem, a owszem, bo traktuję Ci jako źródło, niskich lotów, bo niskich ale jednak rozrywki 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Leżaczek napisał:

Jak by robiła co swojego to by dała radę bo to można rozłożyć na luki w ciągu dnia.

Z banku wylogowuje szybko dla bezpieczenstwa. Ja moge miec komputer z pracy wlaczony jak dlugo chce i mnie nie wyloguje, ale jest do zrobienia robota, poza tym są rozne zebrania, konferencje, prezentacje i czasem czlowiek siedzi uwiazany do kompa przez pol dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kulfon napisał:

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi autorko? Praca zdalna jest jak kazda inna, zamiast siedziec w biurze przed komputerem to siedzisz w domu. Niektorzy pracodawcy oferują taką opcję. Jesli chcesz pracowac na zlecenia to jest tak samo, a czy sie utrzymasz to zalezy ile Ci za to placą, a to juz zalezy od branzy i co chcesz robic zdalnie.

Nie znam ludzi którzy taką pracę wykonują, więc jest ona dla mnie jakąś formą abstrakcji stąd prośba o poradę. Dzięki za czas i odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, NatkA napisał:

[...]. Czy ktoś zna osoby, które pracują zdalnie i faktycznie są w stanie żyć za pensje z takiej pracy? [...]

Znam. Sama jestem programistką, w firmie pojawiam się raz na miesiąc, pensja, uważam, akurat. Nie rozumiem wątpliwości co do takiej formy pracy, już nie te czasy chałpnictwa z fałszywymi ofertami składania długopisów... teraz można przebierać w naprawdę fajnych realnych zajęciach, ale wiadomo, wszystko zależy od umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nenesh napisał:

Znam. Sama jestem programistką, w firmie pojawiam się raz na miesiąc, pensja, uważam, akurat. Nie rozumiem wątpliwości co do takiej formy pracy, już nie te czasy chałpnictwa z fałszywymi ofertami składania długopisów... teraz można przebierać w naprawdę fajnych realnych zajęciach, ale wiadomo, wszystko zależy od umiejętności.

Niedługo będę w całkiem nowej sytuacji i chyba stąd też ta niepewność + nieznajomość ludzi którzy pracują w ten sposób. Dzięki za odpowiedź, nabieram przekonania żeby podjąć kroki w tym kierunku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, NatkA napisał:

Niedługo będę w całkiem nowej sytuacji i chyba stąd też ta niepewność + nieznajomość ludzi którzy pracują w ten sposób. Dzięki za odpowiedź, nabieram przekonania żeby podjąć kroki w tym kierunku. 

Podziękują ci jak tylko zobaczą ze jesteś w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×