Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Paparapa

Zmiana pracy, pomocy nie wiem co robić 😭

Polecane posty

Witam was wszystkich. Od pewnego czasu stoję przed trudnym wyborem. Pracowałam jako kurier w pewnej firmie . Zajęcie to było dla mnie jak dar z niebios ponieważ wcześniej pracowałam na trzy zmiany przy linii produkcyjnej. Tu mam jedną zmianę, czyli w nocy się wyspie a popołudnia mam wolne. Ostatnio natchnęło mnie żeby pracować na etat i założyć własną działalność usługową, ot tak żeby sobie dorobić a może po czasie to stałoby się moim głównym zajęciem . Zawsze marzyłam by mieć coś swojego a praca na etacie ułatwiłaby mi to poprzez zmniejszone opłaty na firmę . Niestety, sielanka nie mogła trwać długo. W mojej pracy obniżka pensji i zwiększenie ilości wykonywanych zadań, zapowiada się że będę pracować ponad 8 lub 9 godzin za najniższą krajową a to nie kalkuluje mi się z niczym. Ani z kosztami na założenie działalności ani z tym, że nawet nie będę miała czasu na myślenie o czymś swoim. No i tu rodzi się pytanie ... Czy na moim miejscu poszlibyscie z powrotem pracować na produkcję wiedząc że zamiast 2 tys zarobicie 4, czy da się jakoś przezwyciężyć ten strach przed dużą liczbą ludzi dookoła, monotonią , nocnymi zmianami w zamian za więcej pieniędzy ale znów przy rezygnacji z własnego biznesu ? I jeszcze jedno pytanie ... Czy uważacie ludzi z produkcji za gorszy sort ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt za ciebie nie zdecyduje co robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.05.2021 o 11:39, Paparapa napisał:

Witam was wszystkich. Od pewnego czasu stoję przed trudnym wyborem. Pracowałam jako kurier w pewnej firmie . Zajęcie to było dla mnie jak dar z niebios ponieważ wcześniej pracowałam na trzy zmiany przy linii produkcyjnej. Tu mam jedną zmianę, czyli w nocy się wyspie a popołudnia mam wolne. Ostatnio natchnęło mnie żeby pracować na etat i założyć własną działalność usługową, ot tak żeby sobie dorobić a może po czasie to stałoby się moim głównym zajęciem . Zawsze marzyłam by mieć coś swojego a praca na etacie ułatwiłaby mi to poprzez zmniejszone opłaty na firmę . Niestety, sielanka nie mogła trwać długo. W mojej pracy obniżka pensji i zwiększenie ilości wykonywanych zadań, zapowiada się że będę pracować ponad 8 lub 9 godzin za najniższą krajową a to nie kalkuluje mi się z niczym. Ani z kosztami na założenie działalności ani z tym, że nawet nie będę miała czasu na myślenie o czymś swoim. No i tu rodzi się pytanie ... Czy na moim miejscu poszlibyscie z powrotem pracować na produkcję wiedząc że zamiast 2 tys zarobicie 4, czy da się jakoś przezwyciężyć ten strach przed dużą liczbą ludzi dookoła, monotonią , nocnymi zmianami w zamian za więcej pieniędzy ale znów przy rezygnacji z własnego biznesu ? I jeszcze jedno pytanie ... Czy uważacie ludzi z produkcji za gorszy sort ? 

Myślę, że na produkcję lepiej  , dozbieranie kasy i potem własny biznes... i koniec z etatem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nocki są bardzo ciężkie i rujnują zdrowie, ale może udałoby Ci  się pracować na produkcji i dokształcić się?  Inwestować te pieniądze w siebie. Ja pracowałam  za najniższą krajową i doszkalałam się w czymś w czym już miałam trochę wykształcenia. Inna rzecz, że zawiść o moje kwalifikacje jest taka, że i tak muszę planować działalność...ale na samą działalność się nie odważę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o szkoleniach online? Słyszałam, że są organizowane darmowe kursy online dla bezrobotnych z certyfikatem. 

Ktoś ma opinię na ten temat?

Znacie jakieś strony, czy centrum szkoleń zajmujące się takimi kursami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

wybacz, że przejdę do konkretu, ale może wolałabyś uczyć kogoś czegoś, z czego zawsze byłaś dobra? Ja tak zaczełam własną działalność i naprawdę jest wygoda, bo teraz korepetytorzy poszukiwani.

Jaki jest Twój poziom znajomości angielskiego? Albo matematyki? Tutaj jest naprawdę pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×