Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mig

Mężczyzna koło 40-stki mieszkający z rodzicami, czy to ma sens?

Polecane posty

3 minuty temu, Leżaczek napisał:

Też tak myślę, ale ludzie tak robią wchodzą na górce sprzedają na dołku. To nie jest dobry moment na zakupy ani nieruchomości ani złota czy krypto. Jest drogo. Mało opłacalny też giełdy ale lepsze coś niż zero. Zaraz będzie znowu drogo. A alternatywa 1% w estonskim banku i zamrożenie sobie kasy na rok. To już lepiej trzymać na 0.3-0.5% na koncie oszczędności i szukać okazji.

W życiu  nie postawiłbym na lokatę 😕

Zloto będzie szło do góry to od zawsze jest pewne. 10 lat temu było po 1200 dolarów a zobacz ile dzisiaj przy korekcie 🙂

gielda zawsze da zarobić ale tylko nielicznym, trzeba być w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Leżaczek napisał:

To pewnie nie aktualne, nie wiesz chyba co się dzieje mega kapitał ruszył z lokat bankowych na nieruchomości wszystko wykupione brakuje mieszkań takich od ręki klucze.

„Nie wszystkie osoby, które jeszcze przed okresem pandemii wnioskowałyby o kredyt hipoteczny w banku, otrzymałyby dzisiaj pozytywną decyzję kredytową. Nowe zasady kredytów hipotecznych, a dokładniej warunki ich udzielania, sprawiły, że duża grupa Polaków, która do tej pory cieszyła się dobrą zdolnością, nagle straciła szansę na zakup własnego mieszkania na kredyt.

Niektóre banki, nie udzielały zobowiązań osobom prowadzącym działalność gospodarczą, a inne zwiększały wymagany wkład własny. Chociaż od początku 2021 roku możemy obserwować znaczne poluzowanie wcześniejszych restrykcji, to wciąż, zdecydowana większość instytucji finansowych podchodzi bardzo ostrożnie do udzielania zobowiązań kredytowych, w obawie przed ewentualnym pogorszeniem się sytuacji finansowej przyszłych kredytobiorców.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leżaczek napisał:

Z patologia gratis na zadupiu.

Panie biznesman - ileś nad tym myślał. chcesz linki? Czy to dla ciebie zbyt trudne by pojąć, że w różnych miejscach różne rzeczy maja różne ceny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skb napisał:

Panie biznesman - ileś nad tym myślał. chcesz linki? Czy to dla ciebie zbyt trudne by pojąć, że w różnych miejscach różne rzeczy maja różne ceny? 

Ja chcę. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Leżaczek napisał:

Niedługo tu będą sami milionerzy w toksycznych związkach korespondencyjnych 😂

Do miliona mi dalej niż bliżej, niestety. Do związku też. Nawet korespondencyjnego. A Pani z Biedronki ma dziewczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, agent of Asgard napisał:

Z drugiej strony ludzie nie dostają kredytów, ja miałem już 3 „kupców” na mieszkanie, tylko każdy bezgotówkowy i żaden nie dostał. Czwarty musi najpierw sprzedać swoje, więc też lipa. 😆

Trochę tak, ale tez sporo osób mieszkania kupuje za gotówkę. Też się czasem głowię na tym skąd osoba w wieku 30 lat ma powiedzmy 400-500 tys.

W 2019 1/3 mieszkań poszła za gotówkę. Nie wiem jak jest po pandemi ale coś tam sie sprzedaje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, agent of Asgard napisał:

Ja chcę. 🤣

Głogowski, Głogów, Galileusza

Mieszkanie na sprzedaż, dodane: 18-03-2021

Mieszkanie. 3 pokoje, 61m2 z miejscem parkingowym

229 000 zł

3766,45 zł/m²

3 pokoje

 

61 m²

Rudera? Wieś?

piętro 4/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Skb napisał:

Głogowski, Głogów, Galileusza

Mieszkanie na sprzedaż, dodane: 18-03-2021

Mieszkanie. 3 pokoje, 61m2 z miejscem parkingowym

229 000 zł

3766,45 zł/m²

3 pokoje

 

61 m²

Rudera? Wieś?

piętro 4/4

Trudno powiedzieć, czy rudera, bo przecież nie wstawiłeś linka ze zdjęciem - możliwe, że tak. Wieś to nie jest, w teorii, tylko małe miasteczko. Chociaż dla mnie miasto typu Głogów to duża wieś. 😉 Zapomniałem tylko powiedzieć, że proszę, abyś podawał kawalerki w takich cenach, bo mieszkania trzypokojowe, czteropokojowe i dziesięciopokojowe faktycznie mogą się zdarzyć. Moja wina, bo nie pomyślałem, że w ogóle możesz samotnej osobie zaproponować trzy pokoje. 🤣

Muszę przyznać, że takie „okazje” są nawet u mnie. Otóż jeśli kupisz rozpadającą się, zagrzybiona kamienicę (całą kamienicę) i sobie ją podzielisz (jak twierdzi sprzedający na 10 mieszkań) to też Ci coś podobnego wypadnie. 🤣🤣🤣

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lusilinda napisał:

Trochę tak, ale tez sporo osób mieszkania kupuje za gotówkę. Też się czasem głowię na tym skąd osoba w wieku 30 lat ma powiedzmy 400-500 tys.

W 2019 1/3 mieszkań poszła za gotówkę. Nie wiem jak jest po pandemi ale coś tam sie sprzedaje.

Mi się jeszcze nie trafił klient gotówkowy, wszyscy chcą brać kredyty. Głównie są to młode małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, agent of Asgard napisał:

Trudno powiedzieć, czy rudera, bo przecież nie wstawiłeś linka ze zdjęciem - możliwe, że tak. Wieś to nie jest, w teorii, tylko małe miasteczko. Chociaż dla mnie miasto typu Głogów to duża wieś. 😉 Zapomniałem tylko powiedzieć, że proszę, abyś podawał kawalerki w takich cenach, bo mieszkania trzypokojowe, czteropokojowe i dziesięciopokojowe faktycznie mogą się zdarzyć. Moja wina, bo nie pomyślałem, że w ogóle możesz samotnej osobie zaproponować trzy pokoje. 🤣

Muszę przyznać, że takie „okazje” są nawet u mnie. Otóż jeśli kupisz rozpadającą się, zagrzybiona kamienicę (całą kamienicę) i sobie ją podzielisz (jak twierdzi sprzedający na 10 mieszkań) to też Ci coś podobnego wypadnie. 🤣🤣🤣

 

 

Przepraszam, ale łudziłem się, że osoba z wielkiego miasta potrafi skopiować opis i wkleić go w Google... No cóż powiedzieć nie każdy mieszka w Nowym Jorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Skb napisał:

Przepraszam, ale łudziłem się, że osoba z wielkiego miasta potrafi skopiować opis i wkleić go w Google... No cóż powiedzieć nie każdy mieszka w Nowym Jorku!

Nie chciało mi się ryć po portalach, skoro nie miałem nawet pewności, że to cytat. Zresztą czekam na pozostałe typy, bo pisałeś o nich w liczbie mnogiej.
Do Nowego Jorku żadne miasto w Polsce nawet się nie umywa pod względem wielkości. 😉

Edytowano przez agent of Asgard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, agent of Asgard napisał:

Nie chciało mi się ryć po portalach, skoro nie miałem nawet pewności, że to cytat. Zresztą czekam na pozostałe typy, bo pisałeś o nich w liczbie mnogiej.
Do Nowego Jorku żadne miasto w Polsce nawet się nie umywa pod względem wielkości. 😉

Legnica ul. SenatorskaMieszkanie na sprzedaż

 1 pok.45 m²2 piętro Bez pośrednika

Witam, mam do sprzedania mieszkanie własnościowe bez obciążonej hipoteki, w kamienicy na ulicy Senatorskiej, w Legnicy. Do zamieszkania od zaraz. Mieszkanie umeblowane. Powierzchnia mieszkania to 45,3 m2 w tym 4,7 m2 piwnicy. Mieszkanie składa się z dużego pokoju, który można podzielić na dwa osobne pokoje. Zamkniętej kuchni,...

189 000 zł

4172 zł / m²

 ponad miesiąc temu

 5

To może to... Myślę, że cenę uda się zbić do 4000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, agent of Asgard napisał:

Znalazłem, ale nie wiem, czy to to.

Tak, to jest to... szukać innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skb napisał:

Legnica ul. SenatorskaMieszkanie na sprzedaż

 1 pok.45 m²2 piętro Bez pośrednika

Witam, mam do sprzedania mieszkanie własnościowe bez obciążonej hipoteki, w kamienicy na ulicy Senatorskiej, w Legnicy. Do zamieszkania od zaraz. Mieszkanie umeblowane. Powierzchnia mieszkania to 45,3 m2 w tym 4,7 m2 piwnicy. Mieszkanie składa się z dużego pokoju, który można podzielić na dwa osobne pokoje. Zamkniętej kuchni,...

189 000 zł

4172 zł / m²

 ponad miesiąc temu

 5

To może to... Myślę, że cenę uda się zbić do 4000 zł

O.k., dzięki. Niezły tem pokój, mam mieszkanie dwupokojowe o tym metrażu. No i Legnica już nie taka straszna dziura. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Skb napisał:

Tak, to jest to... szukać innych?

Nie, dzięki. Szkoda soboty. Kawkę sobie strzel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Leżaczek napisał:

Gło co? Jakieś zadupie. 69tys takie coś kosztowało kilka lat temu. Tak jak w Warszawie 150tys apartament tej wielkości dwie dekady temu.

Przynajmniej nie jest to piwnica... widzę, że geografia też u ciebie leży... Sporo lat temu za 1000 to bym kupił hooo i jeszcze trochę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, agent of Asgard napisał:

O.k., dzięki. Niezły tem pokój, mam mieszkanie dwupokojowe o tym metrażu. No i Legnica już nie taka straszna dziura. 😉

Głogów to też nie... To są regiony stosunkowo zamożne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

Nie wiem ale ja bym nie kupił tam za 69. To już lepiej kawalerke za 24 raz widziałem cholera  wie gdzie i tak przegryw a komputer wejdzie i łóżko żeby cisnąć inwestycje za resztę.

Nie wiem, co ma znaczyć Twoje „69” i „24”. Widziałem „na wsi” 50 000 mieszkańców lokal biurowy poniżej 100000, ładny, nowoczesny, skrajnie mały, ale trzeba doliczyć podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Leżaczek napisał:

Piwnica to określenie na mieszkanie takie jak kwadrat. Ja mam balkon człowieku. No leży nie znam takich miejscowości. A dużo znam innych to musi być niezła dziura. Znajdź mi w pomorskim i zachodniopomorskie kawalerke 4000/m2.

Legnica to dolnośląskie, a na Śląsku i w Łodzi są najtańsze mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

No k czyli tys. Drogo chwilę temu kawalerki minimaliat nad morzem po tyle chodziły może dyszke drożej. Później drożaly po dyszke a teraz sprzedane. Oczywiście +vat jeszcze. Ja myślę że za stowke to lepiej wybudować dom 35m2 tylko ziemie budowlana trzeba ustrzelic za dwie dyszki co jest teraz chyba ciężko.

Ziemia budowlana za 20 000? Chyba żartujesz, podobnie jak z mieszkaniami za 24 000 i 69 000. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Leżaczek napisał:

Piwnica to określenie na mieszkanie takie jak kwadrat. Ja mam balkon człowieku. No leży nie znam takich miejscowości. A dużo znam innych to musi być niezła dziura. Znajdź mi w pomorskim i zachodniopomorskie kawalerke 4000/m2.

To zainteresuj się skąd pochodzi miedź do twoich kabelków!!! To ty jesteś gość masz balkon! Już ci zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Leżaczek napisał:

Piwnica to określenie na mieszkanie takie jak kwadrat. Ja mam balkon człowieku. No leży nie znam takich miejscowości. A dużo znam innych to musi być niezła dziura. Znajdź mi w pomorskim i zachodniopomorskie kawalerke 4000/m2.

Myślibórzul. Bohaterów WarszawyMieszkanie na sprzedaż

 2 pok.49 m²2 piętroBez pośrednika

Sprzedam mieszkanie w Myśliborzu, przy ul. Boh. Warszawy, 2 pokoje, kuchnia, łazienka, możliwość zrobienia antresoli nad pokojem. 2 piętro W budynku będzie remontowany dach oraz elewacja. 70 m2 po podłodze, do czynszu naliczane jest 49m2 Więcej informacji udzielę telefonicznie...

A może być trochę większe?

Będziesz miał pokój dla konsoli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Skb napisał:

Myślibórzul. Bohaterów WarszawyMieszkanie na sprzedaż

 2 pok.49 m²2 piętroBez pośrednika

Sprzedam mieszkanie w Myśliborzu, przy ul. Boh. Warszawy, 2 pokoje, kuchnia, łazienka, możliwość zrobienia antresoli nad pokojem. 2 piętro W budynku będzie remontowany dach oraz elewacja. 70 m2 po podłodze, do czynszu naliczane jest 49m2 Więcej informacji udzielę telefonicznie...

A może być trochę większe?

Będziesz miał pokój dla konsoli!

Wtopił chłopak. W pomorskim są tanie mieszkania w okolicach Recza. Straszna dziura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że trudno znaleźć normalnych rozmiarów kawalerkę (wg prawa min. 25m2) w dobrym standardzie, do zamieszkania, w miasteczku chociaż powyżej 100 000 ludności z koleją, poniżej 100 000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Wtopił chłopak. W pomorskim są tanie mieszkania w okolicach Recza. Straszna dziura.

Wychodzą  braki wiedzy i wykształcenia... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Leżaczek napisał:

50m2 nie chce bo to sto tysięcy w plecy i jeszcze czynsz x2. Takie będę miał po mamie. Dupy to nie urywa a kasę pozera.

Pościsz pokój w wynajem i pokryje ci koszty utrzymania mieszkania... Coś słabo u ciebie ze zmysłem do interesu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Leżaczek napisał:

Nie lubię złota zobacz większy wykres kto kupił sobie na górce w 2011/2012 nie zarobił nic, tak samo nieruchomości dopiero mamy ceny 2008. Cokolwiek się kupuje trzeba brać w dołku jak to mówią bądź chciwy gdy inni się boją bój się gdy inni są chciwi.

Tak tylko że na zlocie nigdy nie stracisz. To jest to samo jak lokata w banku. Pewny zysk 

Czasami gdy inwestujesz w coś co spada to nigdy nie będziesz miał pewności że zarobisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

Nie chcę lokatorów.

Nikt nie każe ci ich lubić... to tylko biznes!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×