Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
PaniPuf

Czy marker nowotowory ma sens?

Polecane posty

Witam mam 23 lata jestem osobą o jasnej karnacji, z natury mam rudy kolor włosów, ponadto mój dziadek w młodym wieku umarł na nowotwór skóry-czerniak. Na skórze mam sporo pieprzyków ,jeden konkretnie od jakiś 3 miesięcy mnie swędzi, nie jest odstający jednak robi się bardziej wypukły gdy swędzi. To są takie napady że potrafi przez tydzień swędzieć codziennie a potem przez tydzień wszystko jest w porządku. 2 miesiące temu bylam u dermatologa, który wykonał dermatoskopie i zalecił częstsze obserwacje. Chcialam głównie zapytać czy przed kolejną wizytą jest sens zrobić sobie marker nowotworowy p/k obecności komórek w/w nowotworowu? Czy takie badanie jest w stanie stwierdzić że w moim organizmie juz się coś rozwija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób. Specjalistyczne badania mogą postawić wstępną diagnozę. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z markerami nowotworowymi jest taki kłopot, że bardzo łatwo o zafałszowany wynik, szczególnie gdy osoba oddająca próbkę jest zestresowana. Jeśli więc zdecydujesz się na takie badanie, a wyniki okażą się podwyższone, nie panikuj, interpretacja należy wyłącznie do lekarza.

Przed badaniami postaraj się wyciszyć. Nie tylko emocje, także ciało - unikaj alkoholu, kofeiny, teiny (nawet 3 dni przed), powstrzymaj się od wysiłku fizycznego, zapobiegnij spieszeniu się, przybądź punktualnie. Jeśli złapie Cię przeziębienie, ono też może wpłynąć negatywnie na wiarygodność wyników badań, więc lepiej przełóż wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×