Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dzień dobry.

Razem z mężem mamy trójkę dzieci w wieku przedszkolnym. Mam wyższe wykształcenie, ale porzuciłam pracę zawodową, żeby zająć się dziećmi. Przez ostatnie kilka lat mąż utrzymywał naszą rodzinę, ale ostatnio zaczął mówić o rozwodzie. Zaproponował, że na każde dziecko będzie płacić po 1000zł, ale obawiam się, że później wycofa się z tej deklaracji. Czy sąd rzeczywiście może zasądzić tak wysokie alimenty? To byłaby prawie połowa jego dochodu netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mąż się do tego zadeklaruje to sąd się zgodzi. Gorzej jak mąż się wycofa i powie, że go nie stać, by na każde płacić 1000 złotych. Ja bym wolała mieć wszystko na papierze z wyrokiem sądu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bimba napisał:

1000 to wysokie alimenty???

1000 na jedno. Razem 3000. Nie wiem, czy to dużo. Nigdy nie orientowałam się w temacie i nie sądziłam, że kiedykolwiek będę musiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fiona napisał:

1000 na jedno. Razem 3000. Nie wiem, czy to dużo. Nigdy nie orientowałam się w temacie i nie sądziłam, że kiedykolwiek będę musiała.

To nadal nie są wysokie alimenty, a zaledwie przyzwoite. Chyba wiesz ile kosztuje utrzymanie rodziny dodaj do tego wydatki typu wakacje, kolonie, rowery, ortodontę. Możesz się zdziwić.

Inna rzecz że zachowanie męża jest cokolwiek podejrzane. Może za tą hojnością stoi inna pani, a on chce po prostu szybko załatwić rozwód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×