Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Electra

Dlaczego mężczyźni lubią być pieskami kobiet?

Polecane posty

Dnia 7.06.2021 o 00:58, gameover_ napisał:

I ludzie niczego nie powinni się zarzekać wg Ciebie tylko w łóżku, czy np. też w życiu? Jeżeli ktoś powie, że gardzi oprawcami zwierząt lub mordercami- to powiesz mu, że nie może być pewny, że sam się kiedyś takim psycholem nie stanie? Bo dość dziwny tok rozumowania prezentujesz, skrajnie relatywny.
Uwielbiam takie snucie w stylu "gdyby babcia miała wąsy". Jeżeli coś mnie nie pociąga i aktualnie nie czuję, aby to się zmieniło (i szczerze wątpię, że się to zmieni), to też i tak mówię. Oprócz niewiadomej istnieje tez coś takiego jak rachunek prawdopodobieństwa - i weź to pod uwagę.

A mówiąc o ludziach wysoko samoświadomych, mam jak najbardziej na myśli tych świadomych również i swoich "demonów" i ogólnie swojej ciemnej strony osobowości w jungowskim rozumowaniu.
 

W ogóle lepiej jeśli ludzie nie używają słów "nigdy", bądź "zawsze", albo robią to z dużą dozą krytycyzmu. Opisany przez Ciebie przypadek pośrednio dotyczy krzywdzenia innych, czy reakcji na krzywdzenie, a my tu gadaliśmy o preferencjach (wszystko jedno czy łóżkowych) i to tu szczególnie uważnie powinno ważyć się słowa. Jak ktoś mówi "nigdy nie ubiorę się na czarno", to dla Ciebie będzie to pewnie człowiek "wysokosamoświadomy", a dla mnie tylko ktoś, nieznający życia i jego pokrętnych ścieżek. Śmiertelna pewność co do własnych przekonań nie jest wynikiem mądrości, jest wynikiem braku wyobraźni. 

Edytowano przez Kusza Myślivski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2021 o 00:58, gameover_ napisał:

A mówiąc o ludziach wysoko samoświadomych, mam jak najbardziej na myśli tych świadomych również i swoich "demonów" i ogólnie swojej ciemnej strony osobowości w jungowskim rozumowaniu.

to jest bardzo niebezpieczny zabieg, nie każdy go powinien robić. gdy dasz swojemu cieniowi dojść do głosu to on z własnej woli już nie odda ci pałeczki, trzeba go do tego zmusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×