Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Klaudiaoooo4

Phenoxyetanol/fenoksyetanol

Polecane posty

Dziewczyny chcę zajść bardzo w ciążę, postanowiłam, że zacznę od przygotowania swojego ciała, odstawienia składników potencjalnych szkodliwych substancji, głównie z racji tego, że jestem osobą, która ma cerę tłustą, większość życia używałam kosmetyków z kwasem salicylowym, matujących, antybakteryjnych. Maluję się codziennie i nie wyobraża sobie nie malować, nie jest to tapeta, ale jednak nie chcę z tego rezygnować, takie mam poczucie estetyki po prostu, czuję się źle bez. Naczytałam się sporo o kwasie salicylowym, PEGach, parabenach i SLSach oraz o fenoxyetanolu, witaminie A, oleju lawendowym itd. czyli o tym czego należy unikać będąc w stanie błogosławionym.

Jak się okazało każdy, ale to każdy mój kosmetyk, począwszy od szamponu po odżywkę, mydła do mycia rąk, tusz do rzęs, pomadę, korektor i podkład mają ten nieszczęsny składnik. Jaki to jest z tym phenoxyetanolem? Unikacie go? Zasięgnęłabym opinii polskiego lekarza, ale mieszkam w UK i gdy tu rozpoczęłam temat to lekarz powiedział, żeby nie brać narkotyków i na tym temat się zakończył 🤯 wierzę, że Wy Super Mamy macie jakąś wiedzę na ten temat. Unikacie we wszystkim? Czy w większości kosmetyków unikacie? Brzmi to strasznie wady płodu przyznaje, które to ma powodować ten składnik 😢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam grupę na FB: ABC składów kosmetyków. Tam się dopiero dowiesz, co jeszcze zawierają twoje kosmetyki XD Są wątki/informacje o kosmetykach dla kobiet w ciąży i maluszków, ale oczywiście nie tylko.

Ja dzięki tej grupie (i blogowi srokao, chociaz srokao jest dużo mniej restrykcyjna od dziewczyn z grupy) wymieniłam praktycznie całość kosmetyków i bardzo sobie chwalę, bo raz że zdrowiej, to cera wygląda lepiej. W ciąży natomiast używałam paskudztw i jakoś wszystko ok ze mną i dzieckiem. Phenoxyetanol u nas jest dozwolony w stężeniu < 1%, natomiast w niektórych krajach jest zabroniony. Czasami ciężko się go na 100% pozbyć, ale można znacząco zmniejszyć jego ilość 🙂 Totalnie wyeliminowałam za to donory formaldehydu i uczulające konserwanty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten skladnik jest tak popularny ze hej, ciezko ci bedzie w 100% sie go pozbyc, dolacz do jakiejs grupki na fb albo poczytaj na naturalna plodnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×