Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam. Moja corka skonczy za miesiac dwa latka.

W dzien zdaza sie czasami ze nie chce sie w ogole zdrzemnac to zazwyczaj pada ze zmeczenia o 18:00 ale wtedy budzi sie co pol godziny z 5 razy z placzem no i w nocy standardowo chce do nas do lozka.

A jak sie przespi w dzien (gora godzinke i pol ) zazwyczaj tak okolo 14:00 to potem usypiam ja do 22 godziny bo nie chce w ogole zasnac i jak usnie to spi ale wtedy ja juz jestem taka zmeczona po calym dniu ze sama tez ide spac. 

Co ja robie zle ze wiecznie jest cos nie tak z tym spaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka kilka dni temu skończyła dwa lata i zrezygnowała z drzemki w dzień. Jeszcze niedawno zasypiała koło 13 i spała z godzinkę, dwie. Teraz nie na szans. Zaśnie tylko w aucie, a nawet jeśli, to budzi się niezadowolona, a wieczorem zasypia o 22. Stwierdziłam, że nie będę jej zmuszać. Kąpiel 18:30, o 19 już śpi, wstaje ok 6:30. Nie powiem, tęsknię za jej drzemką w dzień, no ale jej nie zmuszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez mojej corki nie zmuszam jak zasnie to zasnie jak nie to trudno ale dlaczego budzi sie w takim razie po kilka razy z placzem? Co zrobic zeby spala spokojnie bez pobudek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Może jej za zimno, za ciepło, może ząb idzie, może ma koszmary, może odreagowuje bodźce, których doświadcza za dnia. U nas większość nocy jest przespanych, ale też zdarzają się takie z pobudkami i płaczem. Trzeba przetrwać i przeczekać. W końcu się ureguluje i minie. Może brzuch ja boli? Coś jej szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj syn ma 13 miesięcy I od urodzenia nie przespał ani jednej nocy . Budzi się co 40 minut w nocy . Idą Górne czwórki.  A były już noce ze budzil się raz na mleko . 

Czekam i czekam ale jakoś końca nie widać.  To trwa już 3 tydzień 

Edytowano przez Monikaw12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja prawie dwuletnia córka wyrobiła sobie rutynę. Wstaje około 8:00/8:30, ja wstaje o 9. Do tego czasu zazwyczaj siedzi w łóżeczku, bawi się misiami, rzadko zdarza się że zaczyna płakać z nudów. 

Później śniadanie i zabawa. O godzinie 12/12:30 kładziemy ją na drzemkę. Córka na szczęście sama zasypia więc nie jestem pewna o której dokładnie zasnęła czy 5/10/20 minut po zamknięciu drzwi. Jednak zazwyczaj zależy o której "wyszłam z pokoju" liczę tak dwie godzinki na drzemke i później albo sama się budzi albo ja ją budzę.

Później to wiadomo obiad, podwiczorek, dużo zabawy. Około 19:00/20:00 daje jej kolację. Przed kolacją sprzątamy zabawki i dużo ruchu (u nas działa, córka wtedy sama chce już nyny) później przebieranie, wieczorna toaletka i tak 21:00/21:30 córka leży w łóżku. Książeczka, małe drapu drapu i wychodzę z pokoju. 

 

Muszę przyznać że u nas też tak było jak opisałaś. Dlatego nie pozwalam córce spać dłużej niż do 15. U nas działa 6 godzin odstępu pomiędzy drzemka a nocnym snem. Może ty też tak spróbuj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×