Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
danissia

Cc poród przedwczesny

Polecane posty

Hej dziewczyny mam pytanie do mam które miały cesarkę lub urodziły wcześniaka 

za tydzień idę do ginekologa się wybadać i wypytać o wszystko co mnie nurtuje 😄

Urodziłam synka w 34tc teraz ma rok chcemy z mężem mieć 2 dziecko może za rok za 2 lata ale ja się jednego obawiam jak to będzie wyglądało ciąża zakończyła się cesarskim cięciem ja bardzo chciała bym rodzic naturalnie jak to u was wyglądało w jakim czasie zaszłyście w ciąże po Cc ? I druga sprawa miałam niewydolność szyjki macicy szybko się skracała w 29 tc miałam rozwarcie na 1,5 cm bardzo się boje ze może się powtórzyć ta cała sytuacja albo jeszcze wcześniej nie zniosła bym psychicznie widoku swojego dziecka pod kablami  respiratorem to było ciężkie przeżycie dla nas jeszcze w czasach korony gdzie nie było porodów rodzinnych i nie ma odwiedzin ja tez 1 ciąże poroniłam czasami jak myśle o ponownym zajściu w ciąże mam tysiąc myśli ze nie donoszę jak to wyglądało u was ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam nagłe cc w 35tc z powodu krwawień (łożysko przodujące). Dziecko w inkubatorze pod kablami, w szpitalu spędziłam prawie miesiąc sama w covidzie co się bardzo negatywnie odbiło na mojej psychice. Rok nie minął a ja mam traumę do dziś na samą myśl o ciąży i porodzie jestem chora. Nie chce przez to przechodzić po raz kolejny z jednej strony boje się, że znowu będzie coś nie tak i znów skończy się szpitalem i problemem z dzieckiem a z drugiej strony doszedł do tego paniczny lęk przed porodem naturalnym bardzo tego nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziac pod uwagę, że majac w domu dwulatka nie dasz rady oszczedzac się w ciazy, ani lezec plackiem.  Bylam w ciazy majac w domu 5 latka  i pozniej starszaka i 2 latka. Z duzym dzieckiem odp9czniesz.  Z maluchem nie bylo mowy o zwolnieniu tempa. Przyplaciłam to operacją i cc. Oczywiście moze sie obyc bez problemów i ciąża bedzie ksiazkowa. Ale na twoim miejscu poczekalabym, az maluch podrosnie, nie bedzie trzeba za nim biegać, dźwigać go itp.

Edytowano przez Rzczej_gosc
Dopisek
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz w wywiadzie poród przedwczesny to ginekolog powinien zlecić w kolejnej ciąży założenie szwu okrężnego na szyjkę do bodajże 18-20 tc. To powinno pomoc, ale oszczędzanie się tez jest ważne. Na założenie szwu trzeba się zgłosić do szpitala, to krótki max 15-20 minutowy zabieg w znieczuleniu ogólnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2021 o 14:43, Wanna napisał:

Skoro masz w wywiadzie poród przedwczesny to ginekolog powinien zlecić w kolejnej ciąży założenie szwu okrężnego na szyjkę do bodajże 18-20 tc. To powinno pomoc, ale oszczędzanie się tez jest ważne. Na założenie szwu trzeba się zgłosić do szpitala, to krótki max 15-20 minutowy zabieg w znieczuleniu ogólnym. 

Ja miałam pessar założony niestety przez moja  nieudolna lekarkę założyła na zgładzona szyjkę i rozwarcie 

Edytowano przez danissia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, danissia napisał:

Ja miałam pessar założony niestety przez moja  nieudolna lekarkę założyła na zgładzona szyjkę i rozwarcie 

Wśród ginekologów są zwolennicy i przeciwnicy pessarów🤷🏼‍♀️ Zdecydowanie nie maja sensu w 34 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×