Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dziewczyny, jestem załamana... Wczoraj dowiedziałam się, że jestem między 8, a 9 tygodniem ciąży... Na początku ciąży dostawałam normalnie miesiączkę, ostatnio zauważyłam, że jej nie mam, ale myślałam, że to przez stres w pracy. Nic nie podejrzewałam. Jestem przerażona, ale nie ciążą, a moją dietą przez ostatnie miesiące... Codziennie jadłam słodycze, czekolady, batony, żelki... W ogromnych ilościach. Nie przesadzam, naprawdę przez problemy zawodowe objadałam się aż było mi niedobrze. 4-5 razy w tygodniu obiad w Burger Kingu lub MCdonaldzie... Frytki, słone chipsy, burgery... Warzyw nie jadłam praktycznie w ogóle. Teraz oczywiście zmieniłam moje nawyki żywieniowe ale boję się że może być za późno, że już nafaszerowałam moje maleństwo chemią... Nie mogę przestać o tym myśleć. Byłam u ginekologa, usłyszałam serduszko. Ale jeszcze za wcześnie żeby mówić o jakiś wadach czy chorobach. Boję się, że moje dziecko będzie chore przez moją tragiczną dietę... Dodam tylko że nie jestem osobą palącą i pijącą. Chociaż tyle dobrego. 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

Ze spokojem. Koleżanka była w 9 tygodniu kiedy się dowiedziała o ciazy, a dwa dni przed tym strasznie się upiła (i ogólnie nie unikała alkoholu). Lekarz jej powiedział, że ma się nie martwic bo gdyby alkohol doprowadził do uszkodzenia płodu to po prostu ciąża by się nie utrzymała.. mysle, że z dietą podobnie. Dużo kobiet ma smaka na słodycze w ciąży i nie trzeba ich wcale jakoś super unikać, jeśli nie masz cukrzycy to słodycze nie są wykluczone z diety. Myślę że gdybyś naprawdę przegieła z dietą to organizm sam by reagował wymiotami czy mdłościami. Poza tym dziecko to trochę pasożyt, ono sobie ogarnie co potrzebuje z twojego organizmu, najwyżej dla ciebie nie starczy. Pogadaj jeszcze z lekarzem i napewno cię uspokoi, kup sobie jakieś witaminy ciążowe i koniecznie kwas foliowy bo jest kluczowy na tym etapie ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się dziecku nie zaszkodziłaś. Ono wyciągnie co mu potrzebne. Teraz po prostu zdrowo się odżywiaj i dbaj o siebie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Nie mówię że masz jeść śmieciowe jedzenie, jednak nawet gdybys przez większość ciąży tak jadła to zaszkodzisz tylko sobie. Dziecko "ściągnie" sobie z organizmu matki wszystko czego potrzebuje.  

W pierwszej ciąży moje mdłości poranne trwały 24/h, mój organizm nie tolerował niczego z wyjątkiem jedzenia z MD. Wrapy uratowały mnie od zagłodzenia się. Lekarz powiedział, że jak nic innego nie toleruje to mogę jeść to. To nie było zdrowe ale dziecko sobie poradziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić:) To dopiero początek ciązy, ale wspaniałe jest to, że tak się przejęłaś i starasz się teraz zmienić swoje nawyki żywieniowe. To teraz wszystkie organy i układy u dziecka będą się rozwijać i wykształcać wiec dbaj o siebie, jedz dużo świeżych warzyw , owoców, soków naturalnych. Nie przejmuj się jeśli w kontrolnych badaniach wyjdzie np. anemia, to bardzo częste zjawisko w ciąży, wymagana jest wówczas suplementacja żelazem. Ze swojego doświadczenia mogę polecić w tym temacie Sideral Folic, jedynie żelazo które tolerowałam w ciązy i po którym nie miałam zaparć. Powodzenia i wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Ja właśnie podczas ciąży jem najwięcej słodyczy i świństwa bo po prostu mam na to ochotę. Jest to moja druga ciąża i dzieciom nic nie jest. Dobrze że chcesz to zmienić. Tak czy siak warto jesc warzywa i owoce ale to nie tak że przez syfiaste  jedzenie coś się stanie twojemu dziecku. Najważniejsze to dostarczać organizmowi niezbędnych witamin itd itd nie pić i nie palić bo to najbardziej szkody. Reszta to wymysły moim zdaniem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×