Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
azorx

zarodek jest, serce bije a beta nisko przyrasta

Polecane posty

Witajcie, odchodzę od zmysłów. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.

Pierwszą betę zrobiłam w około 5 tygodniu ciąży i wtedy było 4800 - na usg był widoczny pęcherzyk 1 cm 

tydzień później beta urosła jedynie do 5600 - na usg zarodek 0,53cm z bijącym sercem 140 ud/min

tydzień później beta 7700.. na usg mam iść we wtorek

co jest grane? 

lekarz kazał na betę nie patrzeć. Jest szansa, że będzie dobrze? jestem przerażona, bo wiem, że niski przyrost to nic dobrego. 

POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

Lekarz chyba wie co mówi. Po co robiłaś w ogóle te badania bety? Przecież to nie jest standardowe badanie w ciąży. Na tym etapie ciazy poronienia zdarzają się 1 na 6 kobiet więc po co się nakrecasz? Jak ciąża się będzie miała utrzymać to się utrzymuje, a jak nie to nie i nic na to nie poradzisz nawet jakbyś co 2 dni sobie robiła bezsensowne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym niby mamy ci pomóc? Albo się ciąża utrzyma, albo poronisz.

I żeby przez takie coś od zmysłów odchodzić,  bez przesady...

Tu gdzie mieszkam betę robią tylko w szpitalu, gdy są wskazania. Do 12 tc nie ratuje się ciąż zagrożonych i tak być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wolna_kobieta napisał:

Ale w czym niby mamy ci pomóc? Albo się ciąża utrzyma, albo poronisz.

I żeby przez takie coś od zmysłów odchodzić,  bez przesady...

Tu gdzie mieszkam betę robią tylko w szpitalu, gdy są wskazania. Do 12 tc nie ratuje się ciąż zagrożonych i tak być powinno.

"Tu gdzie mieszkam..." i "tu gdzie mieszkam..." wspominasz niemal w każdym swoim wpisie. Naprawdę jesteś tak bezdennie głupia, uważając że kogoś obchodzi, jak jest tam gdzie ty mieszkasz? Weź rób wypad z tymi swoimi mądrościami "tam gdzie mieszkasz" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
12 minut temu, Kawa_inka napisał:

"Tu gdzie mieszkam..." i "tu gdzie mieszkam..." wspominasz niemal w każdym swoim wpisie. Naprawdę jesteś tak bezdennie głupia, uważając że kogoś obchodzi, jak jest tam gdzie ty mieszkasz? Weź rób wypad z tymi swoimi mądrościami "tam gdzie mieszkasz" 

Nie wiem dlaczego się tak burzysz, przecież w Polsce też tak jest. Do 11 tygodnia ciąży lekarz nie zakłada nawet książeczki ciąży i dopiero po 11 tygodniu mówimy o płodzie, wcześniej jest to zarodek którego się w żaden sposób nie ratuje. Poronienia na tym etapie są niestety czymś normalnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Urbanlegend napisał:

Nie wiem dlaczego się tak burzysz, przecież w Polsce też tak jest. Do 11 tygodnia ciąży lekarz nie zakłada nawet książeczki ciąży i dopiero po 11 tygodniu mówimy o płodzie, wcześniej jest to zarodek którego się w żaden sposób nie ratuje. Poronienia na tym etapie są niestety czymś normalnym. 

Taaak? A pewna jesteś? Może lepiej zweryfikuj ten swój wywód. Podpowiem ci: nie książeczka a karta ciąży i jeśli lekarz nie założy jej do 10tc, to kobieta nie otrzyma chociażby tzw. becikowego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Urbanlegend napisał:

Nie wiem dlaczego się tak burzysz, przecież w Polsce też tak jest. Do 11 tygodnia ciąży lekarz nie zakłada nawet książeczki ciąży i dopiero po 11 tygodniu mówimy o płodzie, wcześniej jest to zarodek którego się w żaden sposób nie ratuje. Poronienia na tym etapie są niestety czymś normalnym. 

Chrzanisz jak potłuczona. Skąd w takim razie pierdylion postów na polskich forach ciążowych o braku zarodka, betach, usg w 5 tc, duphastonach i luteinach na podtrzymanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Urbanlegend napisał:

Nie wiem dlaczego się tak burzysz, przecież w Polsce też tak jest. Do 11 tygodnia ciąży lekarz nie zakłada nawet książeczki ciąży i dopiero po 11 tygodniu mówimy o płodzie, wcześniej jest to zarodek którego się w żaden sposób nie ratuje. Poronienia na tym etapie są niestety czymś normalnym. 

Lekarze starają się ratować nawet tak wczesne ciąże. Choćby zapisując leki na podtrzymanie i nakazując kobiecie leżeć. Tak było w moim przypadku. Ciąża się nie utrzymała ale lekarze się starali. Książeczkę ciąży za każdym razem miałam założona już w 6-7 tygodniu. Za każdym razem było już bicie serduszka. To prawda, że wiele ciąż kończy się poronieniem, a do 12 tygodnia zdarzyć się może wszystko, nie znaczy to jednak, że dla kobiety pragnącej dziecka nie jest to tragedia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kawa_inka napisał:

"Tu gdzie mieszkam..." i "tu gdzie mieszkam..." wspominasz niemal w każdym swoim wpisie. Naprawdę jesteś tak bezdennie głupia, uważając że kogoś obchodzi, jak jest tam gdzie ty mieszkasz? Weź rób wypad z tymi swoimi mądrościami "tam gdzie mieszkasz" 

Też to zauważyłam w każdym wątku to pisze i podkreśla. Dziwne, że dyskutuje z Polkami i na polskim forum, choćby nie miała z kim"tam gdzie mieszka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak miałam. Serce biło, beta za mało przyrastała i za jakiś czas serce przestało bić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2021 o 21:29, Gość 333 napisał:

Też to zauważyłam w każdym wątku to pisze i podkreśla. Dziwne, że dyskutuje z Polkami i na polskim forum, choćby nie miała z kim"tam gdzie mieszka"

🤣🤣🤣

Bywam także na forach anglojęzycznych, czeskich, włoskich i rosyjskich. Zapraszam.

Edytowano przez wolna_kobieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, wolna_kobieta napisał:

🤣🤣🤣

Bywam także na forach anglojęzycznych, czeskich, włoskich i rosyjskich. Zapraszam.

I na wszystkich jesteś takim bucem, czy tylko na polskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wolna_kobieta napisał:

🤣🤣🤣

Bywam także na forach anglojęzycznych, czeskich, włoskich i rosyjskich. Zapraszam.

bardzo ciekawe życie i zajęcia masz. A chociaż siku masz czas zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×