Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
petysana

Skierowania na badania

Polecane posty

Lekarze dają skierowania na życzenie, np. na badanie krwi? Jakie są wasze doświadczenia z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez zadnego powodu nie dadza, musza byc jakies przeslanki do tego zeby zbadac krew na fundusz

ot tak, sobie mozesz zrobic prywatnie. morfologia to jakies grosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bebe111 napisał:

bez zadnego powodu nie dadza, musza byc jakies przeslanki do tego zeby zbadac krew na fundusz

ot tak, sobie mozesz zrobic prywatnie. morfologia to jakies grosze...

Mam skierowanie na badanie krwi (morfologia 5 diff, crp, immunoglobulina e) od pulmonologa ze względu na moje problemy z oddychaniem, ale chciałabym jeszcze sprawdzić czy nie mam cukrzycy, bo ostatnio miałam wzmożone pragnienie mimo częstego picia, a na moim skierowaniu wzmianki o glukozie nie ma. Pulmonolog polecił mi też iść do laryngologa, ale skierowania nie wypisał, a ja się zorientowałam dopiero w domu, dlatego chciałabym też zdobyć skierowanie do laryngologa jutro. Tylko jak mam to ugrać, żeby lekarz nie zaczął jakichś uwag rzucać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie widze zadnego problemu tutaj. jutro pojdziesz do niego i powiesz, ze zapomnialas wspomniec o tym podejrzeniu cukrzycy i powinien bez problemu dopisac to badanie do tego poprzedniego skierowania ew. wystawi nowe skierowanie tylko na glukoze. natomiast jezeli bedzie robil jakies problemy (w co wątpie), to mozesz sama sobie zrobic to badanie za ok.20zl przy pobieraniu krwi, do tych badan co są na skierowaniu. nie trzeba 2 razy przychodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bebe111 napisał:

nie widze zadnego problemu tutaj. jutro pojdziesz do niego i powiesz, ze zapomnialas wspomniec o tym podejrzeniu cukrzycy i powinien bez problemu dopisac to badanie do tego poprzedniego skierowania ew. wystawi nowe skierowanie tylko na glukoze. natomiast jezeli bedzie robil jakies problemy (w co wątpie), to mozesz sama sobie zrobic to badanie za ok.20zl przy pobieraniu krwi, do tych badan co są na skierowaniu. nie trzeba 2 razy przychodzic

Ok, a co z tym laryngologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, petysana napisał:

Ok, a co z tym laryngologiem?

skoro zalecil Ci wizyte u laryngologa, a zapomnial dac skierowania, to mu przypomnij. kazdy specjalista moze wypisac skierowanie do innego specjalisty, nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bebe111 napisał:

skoro zalecil Ci wizyte u laryngologa, a zapomnial dac skierowania, to mu przypomnij. kazdy specjalista moze wypisac skierowanie do innego specjalisty, nie ma problemu

Jak mam mu przypomnieć? Jestem zapisana do niego na sierpień dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z badaniem krwi chyba nie byłoby problemu, ale prywatnie robiona morfologia nie jest droga i szybciej jest bez skierowania, a wyniki można samemu w necie spr jeszcze tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, petysana napisał:

Jak mam mu przypomnieć? Jestem zapisana do niego na sierpień dopiero

...zadzwon do rejestracji przychodni i powiedz jak sprawa wyglada, ze doktor taki i taki zapomnial ostatnio dac skierowania i sobie odbierzesz z recepcji jak wystawi. nie wiem ile masz lat ze trzeba Ci takie rzeczy mowic jak zalatwiac 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×