Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
jaiona

Antykoncepcja ona czy on?

Polecane posty

Cześć,

Chciałbym wiedzieć jak w waszych związkach wygląda antykoncepcja?

Jaką antykoncepcyjne stosujecie i dlaczego akurat ten sposób wybraliście? 

Pytam dlatego że od dłuższego czasu nie możemy się z żoną dogadać. Ona twierdzi, że nie chce brać tabletek bo przytyje, spirala nie wchodzi w grę bo ponoć boli i są komplikacje, gumki nie pasują nam obojgu. 

U nas sprawa wygląda tak, że nie zabezpieczamy się od samego początku. Mamy dwoje dzieci co ważne planowane i to była nasza świadoma decyzja. Martwi mnie co dalej bo nie chce kolejnego dziecka tym bardziej nie planowanego. 

Za każdym razem gdy wracamy do tematu, żona twierdzi że dlaczego ona ma wziąć tą kwestię na siebie i żebym "podwiazal jądra" ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) bo jest to odwracalny zabieg.

Jeśli możecie to po prostu napiszcie krótko jaką antykoncepcje stosujecie, lub jaką macie radę na rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, jaiona napisał:

 "podwiazal jądra" ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) bo jest to odwracalny zabieg. 

Wazektomia. Odwrócić można, ale z różnymi efektami. Może się zdarzyć, że po odwróceniu nie będziesz płodny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczne zabezpieczenie też może być po stronie kobiety. Ja używam diafragmy dopochwowej Caya, to jest błona silikonowa wielokrotnego użytku, którą kobieta aplikuje do pochwy przed stosunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam trzecią ciążę i myślę co zrobić. Mąż twierdzi że pójdzie na wazektomie ale nie wiem czy się wybierze i też mam dylemat, myślę o podwiązaniu jajowodów 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podwiązanie jajowodów tak ale nie w Polsce niestety. Spirala boli? Zależy kogo chyba. Ja się czuje znakomicie, a jedyny ból to był przy założeniu i porównałam to do pojedynczego skurczu podczas porodu. Jeden skurcz nic więcej. Bez przesady. Od tabletek się nie tyje. Tycie jest od jedzenia. Oczywiście hormony wpływają na łaknienie i przemianę materii i tu jest cała filozofia ale nie ma tabletki, od której się tyje. Odpowiednie tabletki, a nie pierwsze które na myśl przyjdą lekarzowi. U mężczyzn tylko wazektomia. Plastry, implanty, antykoncepcja w zastrzyku chyba raz na ileś miesięcy albo prezerwatywa. Kiedyś pamiętam dla młodych dziewczyn polecali globulki, czy się dalej stosuje tego nie wiem. 

Edytowano przez Agul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.07.2021 o 15:40, Kliop napisał:

Wazektomia. Odwrócić można, ale z różnymi efektami. Może się zdarzyć, że po odwróceniu nie będziesz płodny. 

Z jednej strony nie chce mieć dzieci, ale kto wie co życie pokaże więc wolałbym żeby ten proces był odwracalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2021 o 22:39, Kasiula3 napisał:

Mechaniczne zabezpieczenie też może być po stronie kobiety. Ja używam diafragmy dopochwowej Caya, to jest błona silikonowa wielokrotnego użytku, którą kobieta aplikuje do pochwy przed stosunkiem

I jesteś zadowolona? Jakieś skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas ja zabezpieczam się. Stosuje Tester Afrodyta - tester owulacyjny ze śliny, który wyznacza dni płodne i niepłodne w 5 min, w dni płodne używam dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego (kapturek naszyjkowy, który nie pęka), ta forma antykoncepcji mi najbardziej odpowiada, a przede wszystkim czuje się pewnie, powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2021 o 12:27, LoveSexOrgasm napisał:

Jezeli da dzieci  i w planach nie macie nastepnych to wasektomia jest najlepszym wyjsciem.

Ja tak zrobilem i wkoncu jestesmy wolni od strachu,wczesniej tabletki (zle wplywaly na organizm mojej kobiety,dotego zmbiejszaly jej libido) ,prezerwatywy nie dawaly nam satysfakcji,przeszlismy na to ze obydwoje w telefonach mielismy kalendarzyk tak aby wiedziec kiedy wypadaja dni plodne,ale na dluzszy czas to tez nie jest wyjscie. Wkoncu zrobilem zabieg i lepszej decyzji nie mozna bylo podjac,fakt ze bolalo w trakcie mimo miejscowego znieczulenia ale efekt jest mega. Zero strachu,zero planowania,pelna spontanicznosc. 
Polecam kazdej  parze.

😉

Dzięki za opinie, przemyśle poważnie sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2021 o 20:34, helena188 napisał:

U nas ja zabezpieczam się. Stosuje Tester Afrodyta - tester owulacyjny ze śliny, który wyznacza dni płodne i niepłodne w 5 min, w dni płodne używam dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego (kapturek naszyjkowy, który nie pęka), ta forma antykoncepcji mi najbardziej odpowiada, a przede wszystkim czuje się pewnie, powodzenia 🙂

Dzięki  😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tabletki, czy tez inne formy antykoncepcji hormonalnej potrafia byc straszne dla kobiecego organizmu i samopoczucia, tak samo jak spirala.

U nas prezerwatywy. U jednej przyjaciolki po 3 dziecku maz podjal sie wazektomii i chwala sobie ta decyzje. Inne kolezanki chwala sobie prezerwatywy-da sie przywyczaic mowiac z autopsii, i diaframy (+ zel plemnikobojczy oczywiscie), ale coraz wiecej mezczyzn wsrod znajomych decyduje sie na wazektomie. Jesli zdecydowaliscie ze nie chcecie wiecej dzieci, to czemu nie - wazektomia to wlasciwie dobry pomysl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wazektomie. Mam dwójkę dzieciakow i wiecej nie chce. Jest ok. Zero problemow. Zabieg dla pewnych swojej decyzji. Czesto nieodwracalny. Zabieg nieprzyjemny ale nie bolesny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×