Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Cella

Przyjaciółka ukradła mi pomysł na biznes ..

Polecane posty

Jak byście zareagowali .. 

otoz opowiadałam jej ,ze zbieram pieniądze pracując na etacie ,ale ze za jakiś czas rzucam prace i robię kursy itd i otwieram taki i taki biznes opowiedziałam jej co zamierzam zrobić … ona uważnie słuchała ,sama nigdy nie wiedziała co chce w życiu robić ( pochodzi z bogatego domu ) jakiś czas później otworzyła firmę , firmę z usługami o których mówiłam … rodzice wyłożyli . Mieszkamy w małym mieście , moja firma nie ma szans na powodzenie w obecnej sytuacji . 
Nie wiem jak się w tej sytuacji zachować , ona udaje ze nic się nie stało,ze przecież taki biznes mógł otworzyć każdy . W dodatku ciagle dopytuje kiedy ja otwieram swój niby z powaga na ustach ale ja czuje w tym drwinę . Mam do niej ogromny żal , widzę jak dobrze jej firma presperuje jak pnie się ku gorze ( na moim pomyśle ) , a ja teraz nawet boje sie spróbować bo wiem ,ze druga taki sam punkt w małym mieście nie będzie miał szans powodzenia . Odcielam się od niej ,nie widziałyśmy się z dobry rok .. czasami piszemy , zawsze zwalał na nawał pracy ,ale tak na prawdę to czuje się okradziona z pomysłu i mam do niej żal .. uważacie ze słusznie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego naucz się raz a dobrze,że inwestycje i pieniądze lubią CISZĘ. Nie klepie się na prawo i lewo ani o planowanych inwestycjach, ani o tych z którymi już ruszasz. Mówi się ludziom dopiero jak już pójdzie do przodu i jest namacalne. A i tak nigdy nie mówi się byle koleżance ze szczegółami co, jak i za ile. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że pomysł to jest 1% sukcesu. Większości wydaje się że pomysł to jest wszystko. Nawet najmniejszy krok wykonany w kierunku realizacji jest więcej wart niż sam pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczy się wykonanie nie pomysł. Tak działa biznes, dlatego najpierw się działa a potem mówi. Koleżance bym podziękował, ponieważ to nigdy nie była koleżanka. Nauczka zostanie, fałszywa znajomości niech zniknie. Czyli jednak coś dobrego 🙂.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×