Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ol.i.

Odstawienie tabletek a ciąża

Polecane posty

Witam, od 2 lat przyjmowałam tabletki kontracept, ostatnia tabletkę z blistra przyjęłam 23.07 miesiączkę dostałam 27.07 do 30.07. zakończyłam branie tabletek na stałe. w dniach 03.08, 05.08,06.08,07.08 współżyłam bez zabezpieczenia, stosunek kończył się zawsze w środku. Dnia 07.08 wieczorem w okolicy podbrzusza zaczęło mnie kłuć podczas chodzenia i siedzenia dostałam wzdęty brzuch w tym miejscu i mam go do dziś tzn. 11.08 czy jest możliwość że zaszłam w ciążę? Kiedy mogę wykonać test ciążowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie powinno się próbować zachodzić w ciążę od razu po odstawieniu tabletek, przynajmniej wielu lekarzy tak radzi ale to już osobna kwestia. Przy tabletkach nie miałaś owulacji więc widocznie poczułaś z podwójną siłą ten stan. Szansa na ciążę oczywiście, że jest. Test w terminie spodziewanej miesiączki, a najlepiej po. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są testy bardziej czułe, które można już wykonać kilka dni po stosunku, ale najpewniej zrobić BETA HCG z krwi. Przy staraniach kontroluj cykle, bo jednak przy hormonach zatrzymana była owulacja. Możesz taki tester owulacyjny Afrodyta na ślinę kupić

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kasiula3 napisał:

Są testy bardziej czułe, które można już wykonać kilka dni po stosunku, ale najpewniej zrobić BETA HCG z krwi. Przy staraniach kontroluj cykle, bo jednak przy hormonach zatrzymana była owulacja. Możesz taki tester owulacyjny Afrodyta na ślinę kupić

Nie ma takiego testu, który WYKRYJE CIĄŻE KILKA DNI PO STOSUNKU. Testy z moczu wykrywają ciążę, gdy dojdzie do zapłodnienia co dzieje się około 7-12 dniem od OWULACJI. Beta hcg też nie daje zawsze wiarygodnego wyniku, gdy go robi się przed spodziewaną miesiączką. Dlatego zawsze najlepiej wykonać test, czy betę w dniu spodziewanej, a najlepiej dwa dni po wtedy wynik z bety jest wiarygodny, bo z tymi sikańcami to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak planujesz ciążę to dobrze sprawdzać poziom lh, można używać testera owulacyjnego afrodyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po odstawieniu pigułek moim zdaniem powinnaś odczekać, przed jakieś 2-3 miesiące zabezpieczać się mechanicznie, np. diafragmą Caya i po tym czasie przystąpić do starań, aby dać ten czas organizmowi na powrót do normalności sprzed brania hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×