Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PolaMela

In vitro z komórką dawczyni cz. 4

Polecane posty

1 godzinę temu, kaja356 napisał:

A jak ja powiedziałam lekarzowi że jak szukałam problemu z zajściem w ciążę to badałam prolaktynę to powiedział że to nie ma znaczenia do transferu 

Mój uważa ze ma. Co prawda znacznie większe przy próbach naturalnych, bo wysoka prolaktyna może powodować cykle bezowulacyjne. Myśle, ze w naszej sytuacji nawet najdrobniejsze odchylenia mają znaczenie wiec jeśli tak łatwo można to skorygować to warto. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny w którym dniu cyklu wypadał Wam transfer z kd? Czy miałyście transferowane świeże zarodki czy mrożone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Oliwią napisał:

Dziewczyny w którym dniu cyklu wypadał Wam transfer z kd? Czy miałyście transferowane świeże zarodki czy mrożone?

Ja na cyklu sztucznym miałam zwykle mrozaczka w  17-20 dzień 

Edytowano przez PolaMela
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po biopsji endometrium też tak krwawiłyście?... Kurczę mam dylemat czy to już okres czy dalej po zabiegu.... Masakra... Tyle że to bardziej jakieś skrzepki po zabiegu chyba niż okres...i nie wiem ale chyba jeszcze z estrofenem się wstrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Magdzik napisał:

Po biopsji endometrium też tak krwawiłyście?... Kurczę mam dylemat czy to już okres czy dalej po zabiegu.... Masakra... Tyle że to bardziej jakieś skrzepki po zabiegu chyba niż okres...i nie wiem ale chyba jeszcze z estrofenem się wstrzymam...

Tak, ja dość sporo. A ze miałam czekać i tak kilka tygodni na wynik to nie brałam estrogenów tylko Evre żeby wydłużyć cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, PolaMela napisał:

Ja na cyklu sztucznym miałam zwykle mrozaczka w  17-20 dzień 

Kurczę to późno. Dobrze że mówisz, będę musiała jakoś wolne zaplanować w pracy, bo w invimedzie robią po południu transfery z tego co wiem, więc do roboty już nie wrócę, a ja jakoś w mojej głowie myślałam, że to wypadnie w okolicy 15, nie wiem w sumie czemu, bo jak tak myślę, to logiczne, że będzie to później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Oliwią napisał:

Kurczę to późno. Dobrze że mówisz, będę musiała jakoś wolne zaplanować w pracy, bo w invimedzie robią po południu transfery z tego co wiem, więc do roboty już nie wrócę, a ja jakoś w mojej głowie myślałam, że to wypadnie w okolicy 15, nie wiem w sumie czemu, bo jak tak myślę, to logiczne, że będzie to później

No tak bo do owulacji musisz dodać około 5 dni 🙂 ale z tego co wiem bywa różnie, na cyklu sztucznym i tak to jest regulowane hormonami. Można trochę przesunąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Oliwią napisał:

Kurczę to późno. Dobrze że mówisz, będę musiała jakoś wolne zaplanować w pracy, bo w invimedzie robią po południu transfery z tego co wiem, więc do roboty już nie wrócę, a ja jakoś w mojej głowie myślałam, że to wypadnie w okolicy 15, nie wiem w sumie czemu, bo jak tak myślę, to logiczne, że będzie to później

Jak lekarz oceni,że edometrium jest odpowiednie to jeszcze 3-5dni brania progesteronu w zaleznosci ilu dniowy zarodek.I transfer.Na cyklu sztucznym reguluje sie lekami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 🙂 Mam nadzieję, że jakoś to się uda rozplanować z pracą, bo trochę mnie to stresuje, ale no nie odpuszczę. Dziś powinnam dostać miesiączkę i co chwila latam do łazienki sprawdzić czy to już, bo taka jestem podekscytowana😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Oliwią napisał:

Dzięki 🙂 Mam nadzieję, że jakoś to się uda rozplanować z pracą, bo trochę mnie to stresuje, ale no nie odpuszczę. Dziś powinnam dostać miesiączkę i co chwila latam do łazienki sprawdzić czy to już, bo taka jestem podekscytowana😂

Oliwią,a już wiesz ile zarodków powstało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ada23 napisał:

Oliwią,a już wiesz ile zarodków powstało?

Nie, będziemy na świeżo podchodzić, dopiero dowiem się w trakcie. A u Was jak sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Oliwią napisał:

Nie, będziemy na świeżo podchodzić, dopiero dowiem się w trakcie. A u Was jak sytuacja?

Czekamy na stymulację dawczyni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialam dziś ocenę cyklu, moje endometrium rośnie, 0.72 cm i mam zwiększyć dawkę estrogenów do Divigel 4x2. Jak dobrze pójdzie transfer pod koniec przyszłego tygodnia …

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PolaMela napisał:

Mialam dziś ocenę cyklu, moje endometrium rośnie, 0.72 cm i mam zwiększyć dawkę estrogenów do Divigel 4x2. Jak dobrze pójdzie transfer pod koniec przyszłego tygodnia …

Trzymam kciuki 🥰 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PolaMela napisał:

Mialam dziś ocenę cyklu, moje endometrium rośnie, 0.72 cm i mam zwiększyć dawkę estrogenów do Divigel 4x2. Jak dobrze pójdzie transfer pod koniec przyszłego tygodnia …

Trzymam kciuki 🙂 Jakie jest najlepsze Endo do transferu? Z tego co kojarzę to chyba 8-10 mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Oliwią napisał:

Trzymam kciuki 🙂 Jakie jest najlepsze Endo do transferu? Z tego co kojarzę to chyba 8-10 mm?

10-11mm ale ważna jest tez jakość 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2022 o 08:17, Oliwią napisał:

Trzymam kciuki 🙂 Jakie jest najlepsze Endo do transferu? Z tego co kojarzę to chyba 8-10 mm?

Mi więcej jak 8 mm nie chce urosnąć... Dlatego teraz lekarka zdecydowała że poda mi acofil jako wlew trochę wcześniej bo podobno niektórym po tym bardziej rośnie Endo...i estrafen od 2dc 3x1biore... Chociaż nie wiem dobrze rozpoznałam okres bo maskara bo tej biopsji krwawiłam i tak zaczęłam liczyć DC od planowanej miesiączki bo wtedy bolał mnie brzuch i to krwawienie było rzeczywiście większe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Magdzik napisał:

Mi więcej jak 8 mm nie chce urosnąć... Dlatego teraz lekarka zdecydowała że poda mi acofil jako wlew trochę wcześniej bo podobno niektórym po tym bardziej rośnie Endo...i estrafen od 2dc 3x1biore... Chociaż nie wiem dobrze rozpoznałam okres bo maskara bo tej biopsji krwawiłam i tak zaczęłam liczyć DC od planowanej miesiączki bo wtedy bolał mnie brzuch i to krwawienie było rzeczywiście większe...

Mi rośnie nawet do 12 ale co z tego skoro potem zarodek się nie zagnieżdża… nie mam nic w immunologii wiec i brak wskazań do Accofilu 😞

 ja dziś jadę ocenić grubość i decyzja czy włączamy już progesteron 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Magdzik napisał:

Mi więcej jak 8 mm nie chce urosnąć... Dlatego teraz lekarka zdecydowała że poda mi acofil jako wlew trochę wcześniej bo podobno niektórym po tym bardziej rośnie Endo...i estrafen od 2dc 3x1biore... Chociaż nie wiem dobrze rozpoznałam okres bo maskara bo tej biopsji krwawiłam i tak zaczęłam liczyć DC od planowanej miesiączki bo wtedy bolał mnie brzuch i to krwawienie było rzeczywiście większe...

Słyszałam, że dziewczyny jeszcze jakąś maść stosują na wzrost Endo tylko nie wiem jaka to nazwa, ale możesz zapytać lekarki. Też dobrze robią orzechy brazylijskie i czerwone wino, ja włączyłam je do diety 😄

3 godziny temu, PolaMela napisał:

Mi rośnie nawet do 12 ale co z tego skoro potem zarodek się nie zagnieżdża… nie mam nic w immunologii wiec i brak wskazań do Accofilu 😞

 ja dziś jadę ocenić grubość i decyzja czy włączamy już progesteron 

A próbowałaś scratchingu endometrium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Oliwią napisał:

Słyszałam, że dziewczyny jeszcze jakąś maść stosują na wzrost Endo tylko nie wiem jaka to nazwa, ale możesz zapytać lekarki. Też dobrze robią orzechy brazylijskie i czerwone wino, ja włączyłam je do diety 😄

A próbowałaś scratchingu endometrium?

Miałam biopsje endometrium w styczniu…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na wizycie doktor ocenił grubość endometrium na 10-11 mm i od wieczora włączył progesteron. Mam brać 7 dni przed transferem, w następny czwartek kontrola usg+hormony i jeśli ok to w piątek transfer…

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PolaMela napisał:

Wczoraj na wizycie doktor ocenił grubość endometrium na 10-11 mm i od wieczora włączył progesteron. Mam brać 7 dni przed transferem, w następny czwartek kontrola usg+hormony i jeśli ok to w piątek transfer…

Pola w którym DC dokładnie będziesz mieć transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Magdzik napisał:

Pola w którym DC dokładnie będziesz mieć transfer?

Nie wiem. Nie da się ocenić. Bo odkleilam Evre i za 2 dni zaczęłam brać estrogeny a miesiączka przyszła dzień później. Trwała 5 dni a to za długo jak na mnie wiec doktor kazał na 2 dni odstawić estrogeny i po włączeniu ich znowu mam transfer po 14 dniach. Wiec jak widzisz nie mam pojęcia jak to liczyć. Mam cykl sztuczny i dr mówi ze nie ważne jaki dziej cyklu bo nie ma cyklu tylko sztucznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2022 o 15:44, Magdzik napisał:

Jestem po wizycie u urologa iii nic się takiego nie dowiedziałam, tzn wszystko ze strony urologicznej wygląda ok jedynie co wyszedł mi piasek w nerkach ale jest on drobny i mam receptę na leki. Wygląda na to że taką mam przypadłość i muszę z tym żyć 😀 wszystkie badania na mocz, wymazy, chlamydia itp wporzadku. Więc już mam spokojną głowę że mogę zacząć przygotowania do transferu. 

Magdzik męczyłam się ponad rok. Ureoplasma i proteus - wyszły  w badaniu tylko na wymazie z kanału szyjki macicy! Na wymazie z pochwy nic nie było!  Moczu chyba nie badają na beztlenowce (synevo i diagnostyka na bank tego nie robią). Proteusa mi sprzedali podczas operacji w jednym z prywatnych szpitali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dasha napisał:

Magdzik męczyłam się ponad rok. Ureoplasma i proteus - wyszły  w badaniu tylko na wymazie z kanału szyjki macicy! Na wymazie z pochwy nic nie było!  Moczu chyba nie badają na beztlenowce (synevo i diagnostyka na bank tego nie robią). Proteusa mi sprzedali podczas operacji w jednym z prywatnych szpitali ...

Ureoplasma negatywna, proteus nie miałam badania takiego...może muszę zrobić jeszcze 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dasha napisał:

Magdzik męczyłam się ponad rok. Ureoplasma i proteus - wyszły  w badaniu tylko na wymazie z kanału szyjki macicy! Na wymazie z pochwy nic nie było!  Moczu chyba nie badają na beztlenowce (synevo i diagnostyka na bank tego nie robią). Proteusa mi sprzedali podczas operacji w jednym z prywatnych szpitali ...

Ale myślę że też piasek w nerkach może być przyczyną moich dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. Czy któraś z Was była u doktora Paśnika odnośnie immunologii? Jak wyglądają wizyty, gdzie należy dzwonić aby się do niego zapisać? Słyszałam że przyjmuje również w Warszawie.... 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Agata29 napisał:

Hej dziewczyny. Czy któraś z Was była u doktora Paśnika odnośnie immunologii? Jak wyglądają wizyty, gdzie należy dzwonić aby się do niego zapisać? Słyszałam że przyjmuje również w Warszawie.... 

 

 

Agata29c,hyba w Salve przyjmuje.Czy dobrze pamiętam,że podchodziłaś do procedury z kd i transfer byl udany czy cos pomyliłam?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ada23 napisał:

Agata29c,hyba w Salve przyjmuje.Czy dobrze pamiętam,że podchodziłaś do procedury z kd i transfer byl udany czy cos pomyliłam?

Tak podchodziłam do drugiej już procedury i ostatniej z kd i niestety oba nie udane...😢😢😢muszę zrobić immunologie bo może tam być przyczyna nie powoodzeń😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Magdzik napisał:

Ureoplasma negatywna, proteus nie miałam badania takiego...może muszę zrobić jeszcze 😊

To jest szpitalalna bakteria.  Jak nie miałaś czynników ryzyka np cewnika po operacji - to raczej nie to. Chodziło mi raczej o to że diabelstwo wyszło tylko na kanale szyjki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×