Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kokolino290190

Krzywa cukrowa - ciąża

Polecane posty

Witam. Mam takie pytanie. Otrzymałam wynik z krzywej cukrowej i moja ginekolog napisała komentarz, że wynik nieprawidłowy i pilna konsultacja z diabetologiem. 

Ale patrząc na moje wyniki z normami to nie wychodzi mi nic takiego niepokojącego - chyba, że ja czegoś tu nie rozumiem. 

Moje wyniki: 

na czczo - 79 mg/dl

po godzinie - 129 mg/dl

po 2 godzinach - 131  mg/dl 

Idę do ginekolog 10 marca, ale trochę się zaniepokoiłam i szukam informacji na ten temat. Ktoś mógłby to zinterpretować ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DropKick napisał:

Z tego co pamiętam po godzinie nie może przekraczać 140

Nie wiem jak jest w ciąży ale normalnie po 2h nie może przekraczać 140. Nie wiem jak to sie tyczy ciąży ale jak byś w niej nie była, to wyniki są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kokolino290190 napisał:

Witam. Mam takie pytanie. Otrzymałam wynik z krzywej cukrowej i moja ginekolog napisała komentarz, że wynik nieprawidłowy i pilna konsultacja z diabetologiem. 

Ale patrząc na moje wyniki z normami to nie wychodzi mi nic takiego niepokojącego - chyba, że ja czegoś tu nie rozumiem. 

Moje wyniki: 

na czczo - 79 mg/dl

po godzinie - 129 mg/dl

po 2 godzinach - 131  mg/dl 

Idę do ginekolog 10 marca, ale trochę się zaniepokoiłam i szukam informacji na ten temat. Ktoś mógłby to zinterpretować ? 

Jeśli ginekolog mówi że jest nieprawidłowy ja bym się zapisała do diabetyka. Prywatnie nie czeka się zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kokolino290190 napisał:

Witam. Mam takie pytanie. Otrzymałam wynik z krzywej cukrowej i moja ginekolog napisała komentarz, że wynik nieprawidłowy i pilna konsultacja z diabetologiem. 

Ale patrząc na moje wyniki z normami to nie wychodzi mi nic takiego niepokojącego - chyba, że ja czegoś tu nie rozumiem. 

Moje wyniki: 

na czczo - 79 mg/dl

po godzinie - 129 mg/dl

po 2 godzinach - 131  mg/dl 

Idę do ginekolog 10 marca, ale trochę się zaniepokoiłam i szukam informacji na ten temat. Ktoś mógłby to zinterpretować ? 

Znalazłam coś takiego.

Prawidłowe stężenie glukozy na czczo wynosi mniej niż 100 mg/dl. Po dwóch godzinach od wypicia roztworu z glukozy natomiast norma wynosi mniej niż 140 mg/dl. Jeżeli wynik badania wskazuje wynik wyższy niż 140 mg/dl, pacjentka w ciąży prawdopodobnie choruje na cukrzycę ciążową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wchodzę już na różne strony gdzie normy jedna od drugiej trochę się różnią, ale nadal moje wyniki nie przekraczają tych norm. Dlatego się dziwie skąd taki komentarz od ginekolog 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kokolino290190 napisał:

Właśnie wchodzę już na różne strony gdzie normy jedna od drugiej trochę się różnią, ale nadal moje wyniki nie przekraczają tych norm. Dlatego się dziwie skąd taki komentarz od ginekolog 

Najlepiej to skonsultować dla świętego spokoju z diabetologiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kokolino290190 napisał:

Właśnie wchodzę już na różne strony gdzie normy jedna od drugiej trochę się różnią, ale nadal moje wyniki nie przekraczają tych norm. Dlatego się dziwie skąd taki komentarz od ginekolog 

No ale nie nożesz posłuchać i iść do specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×