Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej wszystkim. Ja  z mężem staramy sie o dziecko i okazalo sie ze nie mam owulacji i wyszło że choruje na tarczycy cukrzyce i mam policystyczne jajniki do ginekologa chodzę narazie robi wszystkie badania krwi . I wstępnie było mówione o stymulacji  i chciała bym się od was dowiedzieć jak to u was wyglądało taka stymulacja i za ktorm razem sie wam udało zdaję sobie sprawę że u każdej wychodz inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DankaDanusia napisał:

Dostałaś jakieś leki? No musicie uzbroić się z mężem w cierpliwość, może dobrze jakbyś zapisywała swoje cykle, wiem że jest monitor afrodyta smart, gdzie robi się zapisy na podstawie poziomu lh ze śliny. Pewnie też dieta, jakiś zdrowy tryb życia, suplementy. Na pewno musisz też konsultować cyklicznie z ginekologiem prowadzącym czy pojawia sie owulacja

Jak narazie przez półtora roku.chodzilam do innego lekarza to robił od czasu do.czasu badania i nic więcej obiecał ze jak potwierdzi brak owulacji to będzie coś robić w tym kierunku co miesiąc odsyłał mnie z recepta mówiąc że ona mi pomoże i że wróci do normy jak podleczę tarczycy i cukrzyce mnjak się okazało nie brałam hormonów tylko tabletki anty więc nic dziwnego że nie zaszłam ale zmieniłam na innego lekarza i jak narazie jestem zadowolona cokolwiek robi w tym kierunku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podczas starań warto monitorować cykle, wiedza o płodności jest kluczowa. Domowy monitoring można prowadzić np. z pomocą cyclotestera myway

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam parę której udało się przy pierwszej próbie, a znam tez taką, która stara się od jakichś 7 lat i dalej nic, więc to kwestia bardzo indywidualna. Najważniejsze żebyś monitorowała swój cykl, robiła regularne badania, ustabilizowała cukrzycę i tarczycę. Rozważ też wizytę u dietetyka, przy tych schorzeniach dieta jest bardzo ważna, a dostarczanie do organizmu wszystkich potrzebnych składników jest jest niezbędne dla zdrowej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2022 o 17:21, Poziomkovaaaa napisał:

Hej wszystkim. Ja  z mężem staramy sie o dziecko i okazalo sie ze nie mam owulacji i wyszło że choruje na tarczycy cukrzyce i mam policystyczne jajniki do ginekologa chodzę narazie robi wszystkie badania krwi . I wstępnie było mówione o stymulacji  i chciała bym się od was dowiedzieć jak to u was wyglądało taka stymulacja i za ktorm razem sie wam udało zdaję sobie sprawę że u każdej wychodz inaczej 

 

Hej, przede wszystkim musisz uregulować tarczycę i cukrzycę. Też staramy się z mężem o dziecko, mam  uregulowane nadciśnienie i cukrzycę oraz mam zaburzenia owulacji.  W cukrzycy hemoglobina glinkowana nie może przekraczać 6.8 przy staraniach o dziecko bo można poronić. Miałam stymulacje clostilbegyt i ovitrelle udało się ale poroniłam. W badaniach po poronieniu Okazało się że mam bakterie, które  mogła spowodować  cukrzyca, lekarz bardzo pilnuje teraz cukrow.  Zastosuj dietę o niskim indeksie glikemicznym. Polecam wizytę u diabetologa i endokrynologa. Także beż uregulowanych schorzeń nie ma co podchodzić do starań bo po 1 można poronić a po 2 dziecko może być chore. Powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stokrotka30 napisał:

Autorko to ile ty masz lat że masz już chorą tarczycę i masz cukrzycę? 40?😳

Sporo osób ma chorą tarczycę, do tego nie trzeba mieć 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.05.2022 o 21:19, Jolanta989898 napisał:

Jeśli masz niedoczynność tarczycy ,to powinnaś brać leki . Lekarz ci nie przepisał?

Biore leki na cukrzyce I tarczycę.  Jestem pod stała kontrola u ginekologa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2022 o 13:27, Stokrotka30 napisał:

Autorko to ile ty masz lat że masz już chorą tarczycę i masz cukrzycę? 40?😳

Żeby chorować na cukrzyce I tarczycę nie trzeba  mieć 40 lat . 27 jeżeli.Ciebie to interesuje.  A dla twojej wiedzy dzieci też choruja  na takie choroby. Twój komentarz nic nie wniósł  co.do mojego pytania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2022 o 13:33, Poziomkovaaaa napisał:

Żeby chorować na cukrzyce I tarczycę nie trzeba  mieć 40 lat . 27 jeżeli.Ciebie to interesuje.  A dla twojej wiedzy dzieci też choruja  na takie choroby. Twój komentarz nic nie wniósł  co.do mojego pytania .

Dokładnie. Tez mam 27 lat i zawasowaną niedoczynność, hashimoto i cukrzycę. Zaraz będzie dwa lata jak staramy się o dziecko. U nie problemem jest również brak owulacji. Miałam już kilka razy stymulowany cykl, niby jajeczko się pojawiało ale bez rezultatów. Na dzień dzisiejszy odpuściłam - to za bardzo siada na psychikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2022 o 13:00, Sofijja napisał:

takie rzeczy omawia się z lekarzem prowadzącym 🙂 dziewczyny, oprócz badań i regularnego monitorowania cyklu za pomocą np. komputera cyclotest myWay same nic nie zrobicie..

A czy ktoś tutaj sam coś robi to już nie można rozmawiać i dzielić się swoimi doświadczeniami? Chyba każda z nas jest pod opieką jakiegoś lekarza. Nie jest nigdzie napisane że ktoś coś robi sam bo skoro ma problem to potrzebuje leczenia  . Denerwuje mnie takie gadanie bo nawet nie można pisać o swoich doświadczeniach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×