Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
micharanka

Czy moja córka ma anoreksje?

Polecane posty

Karolina ma 14 lat. Do niedawna ważyła 50 kg przy 160 cm wzrostu. Od miesiąca  zaczęła się odchudzać. Na początku jej dieta poległa wyłącznie na zdrowym odżywianiu. Z czasem całkowicie zrezygnowała z słodyczy fast foodów itp. Co mnie nawet cieszyło. Byłam dumna że zaczęła dbać o zdrowie. Po miesiącu zdrowego odżywiania schudła 5 kg. Jednak teraz zaczynam się martwić. Jej dieta zrobiła się bardzo ograniczona np. je tylko 1 posiłek dziennie od tygodnia przy czym ćwiczy przynajmniej godzinie dziennie. Dziwie się że jeszcze od tego np. niezasłabła. Dzisiaj poprosiłam ją o to żeby się zważyła a na wadze 41 kg. Co oznacza że w tydzień udało się jej schudnąć 4 kg. Tłumaczyłam córce że taka dieta nie jest już zdrowa i się na nią nie zgadzam to się tylko popłakała.  Wczoraj chciałam jej dać batonik lub chispy które  lubi ale ona powiedziała że już nie dotknie tego świnstwa. Powiedziałam jej że jak  nie chce to nie musi jeść niezdrowych rzeczy ale ma jeść normalnie a nie się głodzić. Skończyło się na płaczu. Co byście zrobili w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to są początki anoreksji, więc działaj. Umów już psychologa lub psychiatrę (to, co będzie miało wcześniejszy termin), bo ciężko jest pomoc takiej osobie nie będąc profesjonalistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkofobia

Bardzo prawdopodobne, że początki anoreksji. Masz jeszcze czas to zatrzymać. Działaj. Reaguj, żeby potem nie było za późno. Psycholog na pewno już teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno ma zaburzenia odżywiania czy anoreksję to przez internet nikt nie stwierdzi. Zabierz ją najpierw do internisty na podstawowe badania z krwi i ustalcie czy niezbędna jest wizyta u psychologa lub nawet psychiatry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×