Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Monikadekiel

Pierwsze USG bioderek. Wynik 2a - zalecenie szerokie pieluchowanie...

Polecane posty

Hej! Córka (niecałe 6 tygodni) miała dzisiaj robione usg bioderek. Wynik w skali grafa: biodro lewe: Ia , biodro prawe: IIa. 

Lekarz kazał kupić pieluche do szerokiego pieluchowania i przyjść na kontrol za miesiąc. 

Wróciłam do domu i zaczęłam czytać, że wynik 2a wcale nie jest nieprawidłowy tylko oznacza fizjologicznie niedojrzały staw biodrowy. Lekarz kazał pieluchowac profilaktycznie, a z tego co wyczytałam to przy takim wyniku się tego nie robi, tylko należy zadbać o swobodę ruchów dziecka...

Jak wasi lekarze do tego podchodzili? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wątpię żeby ktoś się odezwał, polecam babyboom forum, tam dziewczyny na pewno pomogą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz watpliwosci co do zalecen jednego lekarza, to nie mozesz zrobic nic madrzejszego niz udac sie na konsultacje do drugiego. Nie szukaj informacji na forum,nie pytaj doktora google'a. Ani my ani internet nie maja wiekszej wiedzy niz praktykujacy specjalista. I tylko inny specjalista ma prawo podwazac jego zalecenia. Jak zaczniesz w ten sposob postepowwac, ze zdanie nieznanych Ci osob bedzie mialo dla Ciebie wieksza wage niz lekarza to wykonczysz wlasne dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2022 o 22:37, Monikadekiel napisał:

Hej! Córka (niecałe 6 tygodni) miała dzisiaj robione usg bioderek. Wynik w skali grafa: biodro lewe: Ia , biodro prawe: IIa. 

Lekarz kazał kupić pieluche do szerokiego pieluchowania i przyjść na kontrol za miesiąc. 

Wróciłam do domu i zaczęłam czytać, że wynik 2a wcale nie jest nieprawidłowy tylko oznacza fizjologicznie niedojrzały staw biodrowy. Lekarz kazał pieluchowac profilaktycznie, a z tego co wyczytałam to przy takim wyniku się tego nie robi, tylko należy zadbać o swobodę ruchów dziecka...

Jak wasi lekarze do tego podchodzili? 

Przy wyniku 2a, również zaleca się szerokie pieluchowanie, oraz ćwiczenia. 

Powiem z perspektywy osoby, która miala z tym styczność z jedną i drugą nieprawidłowością. Moje dziecko miało dysplazję zdiagnozowaną w 4 miesiącu życia. Nie wiem jakim cudem pediatra to przeoczyła, ale przeoczyła. Dziecko wylądowało mi na ładne parę miesięcy w tzw rozpórce. Z początku chyba przez jakiś miesiąc musiała w tym leżeć non stop, a później już na noc i kilka godzin w dzień, a kolejno już na noc. Przy raczkowaniu zarzucało tą "chorą" nóżką na bok, widocznie było dziecku to potrzebne. 

Drugie dziecko w przeciwieństwie do pierwszego urodziło się z krótszymi nogami, więc własciwie każda pielucha układała mu nogi do rozkroku. No to nie wiem, gdzie by była ta swoboda ruchu. 

Ja sama urodziłam się z niedorozwojem prawego biodra i wyćwiczyłam biodro w momencie nauki samodzielnego przemieszczania się. Piszę przemieszczanie się, ponieważ nie raczkowałam, a skakałam na tyłku odpychając się tą "chorą" prawą nogą. Nogi mam proste, a krok równy. 

6 tygodniowe dziecko więcej śpi, niż czuwa, to spokojnie możesz dziecko pieluchować podczas snu. Nie zaszkodzi, a może pomóc. Tak jak Ags napisała. Jeśli ci zalecenia lekarza nie pasują, to dopytaj innego lekarza.  To jest wbrew pozorom poważna sprawa, bo tu wchodzi w grę chód i przyszłe ciąże.  Podejrzewam, że teraz lekarz kazał pieluchować, a jak nie będzie widział poprawy za miesiąc, to zaleci ci odpowiednie ćwiczenia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2022 o 09:35, Unlan napisał:

Przy wyniku 2a, również zaleca się szerokie pieluchowanie, oraz ćwiczenia. 

Powiem z perspektywy osoby, która miala z tym styczność z jedną i drugą nieprawidłowością. Moje dziecko miało dysplazję zdiagnozowaną w 4 miesiącu życia. Nie wiem jakim cudem pediatra to przeoczyła, ale przeoczyła. Dziecko wylądowało mi na ładne parę miesięcy w tzw rozpórce. Z początku chyba przez jakiś miesiąc musiała w tym leżeć non stop, a później już na noc i kilka godzin w dzień, a kolejno już na noc. Przy raczkowaniu zarzucało tą "chorą" nóżką na bok, widocznie było dziecku to potrzebne. 

Drugie dziecko w przeciwieństwie do pierwszego urodziło się z krótszymi nogami, więc własciwie każda pielucha układała mu nogi do rozkroku. No to nie wiem, gdzie by była ta swoboda ruchu. 

Ja sama urodziłam się z niedorozwojem prawego biodra i wyćwiczyłam biodro w momencie nauki samodzielnego przemieszczania się. Piszę przemieszczanie się, ponieważ nie raczkowałam, a skakałam na tyłku odpychając się tą "chorą" prawą nogą. Nogi mam proste, a krok równy. 

6 tygodniowe dziecko więcej śpi, niż czuwa, to spokojnie możesz dziecko pieluchować podczas snu. Nie zaszkodzi, a może pomóc. Tak jak Ags napisała. Jeśli ci zalecenia lekarza nie pasują, to dopytaj innego lekarza.  To jest wbrew pozorom poważna sprawa, bo tu wchodzi w grę chód i przyszłe ciąże.  Podejrzewam, że teraz lekarz kazał pieluchować, a jak nie będzie widział poprawy za miesiąc, to zaleci ci odpowiednie ćwiczenia. 

 

Sprawa wygląda tak, że poszłam z córką do fizjoterapeuty. Wizyta trwała godzinę, powiedziała, żebym jej nie pieluchowa, bo w tym wieku to nie jest żadna wada tylko niedorozwój fizjologiczny czyli miało prawo tak jeszcze być. Zakładając taką pieluchę bym tylko ograniczała jej swobodę i odebralabym jej możliwość ćwiczeń. Córki nie pieluchowałam szeroko. Po miesiącu poszłyśmy na kontrolne usg i bioderka były już idealne 🙂 ale i tak lekarz kazał profilaktycznie jeszcze ją szeroko pieluchować przez dwa tygodnie... chyba po prostu taki lekarz co dmucha na zimne. Skończyło się dobrze, tylko sobie popsułam nerwy 😅 Mimo wszystko idziemy jeszcze jak córka skończy 6 miesiący (wizyta już umowiona) i chce jeszcze z nią pójść jak zacznie chodzić 🙂 nie ma to jak przewrażliwiona matka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×