Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
domi:)

Wegetarianizm a poczucie potrzeby jedzenia mięsa

Polecane posty

Jestem od 2,5 lat pescowegetarianką (jem ryby, nie jem innych mięs), do tej pory, przez te dwa lata nie czułam takiej wewnętrznej „potrzeby” żeby zjeść mięso, wystarczały mi w 100% zamienniki.

Od jakiś dwóch tygodni jednak zaczęłam czuć dziwną ochotę, żeby to mięso zjeść, czy może to być jakiś sygnał organizmu mówiący o niedoborach? Rozpatrywać tę opcję czy po prostu, po ludzku mam ochotę zjeść mięso i tyle?

Dodam może w razie czego, że nie zamierzam rezygnować z wegetarianizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od mięsa tak jak i cukru można się uzależnić i to dość mocno... może to jakaś zachciewajka czy niedobory (?) nie wiem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, domi:) napisał:

Jestem od 2,5 lat pescowegetarianką (jem ryby, nie jem innych mięs), do tej pory, przez te dwa lata nie czułam takiej wewnętrznej „potrzeby” żeby zjeść mięso, wystarczały mi w 100% zamienniki.

Od jakiś dwóch tygodni jednak zaczęłam czuć dziwną ochotę, żeby to mięso zjeść, czy może to być jakiś sygnał organizmu mówiący o niedoborach? Rozpatrywać tę opcję czy po prostu, po ludzku mam ochotę zjeść mięso i tyle?

Dodam może w razie czego, że nie zamierzam rezygnować z wegetarianizmu

Może być tak, że organizm wysyła sygnały. Jeżeli Cię ciągnie to sobie zjedz to, do czego Cię ciągnie. To nie oznacza od razu, że rezygnujesz z bycia wege.

No chyba, że ideologicznie masz zamiar się powstrzymywać, to wtedy faktycznie witaminki czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×