Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Andzia 2002

23 tydzień, czy ktoś wie co to może znaczyć..? Bardzo się boję, proszę o odpowiedź

Polecane posty

Wczoraj zaczęłam 23 tydzień ciąży, niestety mam bóle brzucha/podbrzusza, tak jakby spojenia łonowego i pachwin, dosyć wyczuwalne, przy wysiłku najczęściej, jak chodzenie, wstawanie, siadanie, kładzenie się, przekręcanie na drugi bok itp., czasami też mam taki jakby ból/kłucie w okolicy pępka i czasami mam trochę twardy brzuch, nie wiem, co to może znaczyć, ale bardzo się martwię, jeszcze czasami mnie boli brzuch tak, jakby przed miesiączką i dzisiaj, jak na razie to czułam dosyć mało i lekko wyczuwalne ruchy dziecka. Jeżeli ktoś wie, co to może być tak mniej więcej, miał tak samo, to bardzo proszę o odpowiedź i, co mogę zrobić w takiej sytuacji. Czasami mam biegunkę i mdłości, w piątek ostatni miałam USG i było wszystko dobrze, jakiś czas temu miałam badanie krwi i miałam spadek hemoglobiny, żelaza, teraz biorę żelazo, przepisane przez lekarza, SOLGAR OMEGA - 3 i Femibion 2. Plamienia nie ma, ani nic z tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, KitKat napisał:

Tak jest w ciąży.Potem będzie jeszcze gorzej.Ale jeśli martwisz się to zgłoś to do lekarza prowadzącego ciążę.Też  miałam anemię w ciąży,właśnie na tym etapie.

Rozumiem, czyli nie ma się czym przejmować i to nie jest nic strasznego, ani co powinno mnie niepokoić? Raczej każdy tak ma..? Najbardziej chodzi o te bóle i zmniejszenie ruchów dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andzia 2002 napisał:

Rozumiem, czyli nie ma się czym przejmować i to nie jest nic strasznego, ani co powinno mnie niepokoić? Raczej każdy tak ma..? Najbardziej chodzi o te bóle i zmniejszenie ruchów dziecka.

Mnie bolał brzuch mocniej w 22tc i skończyło się to porodem przedwczesnym. Ja bym się niepokoiła, ale skoro dopiero co byłaś u lekarza, to jest pod kontrolą 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bóle brzucha i spojonie.łonowonego też przerabiałam. Do dziś są dni, że.mam silne bóle, ale biorę nospę i przechodzi. Ruchy ppczujesz bardziej wyraźne około 25 tygodnia. Ja też przezywam wszystko w ciazy, aż czasem mam dosc samej siebie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciaży ciągle coś boli nie ma się czym przejmować i latać z każdą pierdołą do lekarza. Lekarze i tak mają wywalone na takie "dolegliwości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Poll napisał:

W ciaży ciągle coś boli nie ma się czym przejmować i latać z każdą pierdołą do lekarza. Lekarze i tak mają wywalone na takie "dolegliwości".

Wcale nie!

Jak boli to trzeba skonsultować. Ja tak stwierdziłam, że boli iekarz zbagatelizuje i urodziłam w 22tc, a teraz dziecko mam na cmentarzu, a nie w łóżeczku. Jak boli, to się idzie. Jak lekarz bagatelizuje to się go zmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama dwójki dzieci

Bóle podbrzusza czy też boków tym bardziej jeśli odczuwamy dyskomfort /ból w pachwinach na tym etapie ciąży to efekt rozciągających się wiązadeł które podtrzymują macicę. Okresowe twardnienie brzucha spowodowany może być np przez podrażnienie szyjki macicy (stosunek), ruchy malucha czy problemy żołądkowe - ja tak miałam, była biegunka, twardniał mi brzuch (był 22 tydzień) skurcze jelit przez które się przestraszyłam bo pomyślałam, że rodze. Udałam się do ginekologa w tym samym dniu, na szczęście wszystko było ok, szyjka się nie skracała, brzuch miałam miękki z dzidzią też było dobrze,lekarz wytłumaczył mi tak jak parę linijek wyżej napisałam, dlatego też rozumiem Twoją obawę i dobrze, że reagujesz, uważam że tak trzeba, bycie spokojnym to chyba lepsze rozwiązanie niż zamartwiać się czy coś się nie dzieje a później płacz. Jeśli ktoś uważa inaczej i bierze to za pierdoły to brak słów.                           Na tym etapie ciąży mogą pojawiać się przepowiadające skurcze Braxtona - hicksa, które niosą dyskomfort. 🙂 Jeśli u lekarza byłaś nie plamisz i jest wszystko ok myślę, że nie masz się czym przejmowac. Pozdrawiam 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×