Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ciew

sprowadzenie samochodu z zagranicy

Polecane posty

Gość zoneczka
Kto mi podpowie!!!! Sprowadzilam samochod z Niemiec.We wszystkich dokumentach zwiazanych z samochodem, a wystawionch w niemczech widnieje moje imie i nazwisko, co i w ktorym momencie powinnam zrobic aby autko bylo zarejestrowane w Polsce na meza, a nie na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karrola
Poradźcie! Chcę kupić autko Audi 80 lub Golfa. Czy mogę wybrać się po nie sama (nie znając języka) czy też lepiej zlecić to komuś bądź od razu udać się na giełdę. Oczywiście interesuje mnie tańsza, acz dobra wersja. (autko w granicach 2000-2500 euro). A może jeszcze podpowiedzielibyście mi, które jest nie do zajężdzenia i ma tanie części - bo z moim szczęściem. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adacho
Cześć karolla, jak nie znasz języka to ciężko może Ci być załatwić wszystkie papiery w niemieckim urzędzie (no i dogadać się z osobą sprzedającą auto - a Niemcy to cwane bestie). Jak rozumiem będziesz tym autkiem osobiście wracać więc musisz załatwić sobie tymczasowe blachy (czerwone) - 14 dniowe (koszt ok 160EUR) wraz z ważnym przeglądem technicznym. W najgorszym wypadku możesz skorzystać z oferty niemieckich autokomisów, tam wszystko załatwisz od ręki a w niektórych pracują nawet osoby bełkotające po naszemu. Trochę wysiłku i dasz radę, tylko śpiesz się bo od stycznie ponoć mają wejś jakieś nowe "restrykcje" i nie wiadomo co to z tego wyniknie... PS Audi 80 i Golfik - jakościowo to prawie to samo, z częściami to samo - tego na każdej giełdzie jest pełno - wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karrolla
Adacho, dzięki. Skoro komis w najgorszym wypadku, to znaczy że lepiej jakaś giełda? Znalazłam w necie, że polecają w Essen, duży wybór i niższe ceny.A może lepiej skorzystać z polecanej stronki i wypróbować oferty od prywatnych osób?i jeszcze jedno. Ile czasu powinnam sobie zarezerwować (ile dni), żeby załatwić i dużo nie zmarnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzio
czy za 20tys.zl sprowadze z niemiec golfa IV lub pasatta lub audi A4 tak 96,97,98 rocznik jak tak to jakie mie czekaja jeszcze oplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaczka
Jesli kupiles autko w niemczech z waznym TIV musisz wykupic ubezpieczenie i tablice celne, mnie na miesiac kosztpwalo to 115 euro, ale z tego co wiem w kazdy land ma inne stawki ( ja wykupilam ubezpieczenie na miesiac bo roznica miedzy 14 a 30 dniami wynosila 10euro) Po przyjezdzie do Polski najpierw idz do tlumacza przysieglego koszt 120,-zl, pozniej do urzedu miasta tam wnosisz oplate vat 25 koszt 150,- z pokwitowaniem wplaty vat25 i kserokopia brifu i umowy idziesz do urzedu skarbowego, wypelniasz druk vat 24 wnosisz oplate w znaczkach skarbowych 5 zl.i czekasz ok tygodnia na wydanie decyzji o zwolnieniu z podatku vat.(vat25) Nastepnie robisz przeglad techniczny w wytypowanym warsztacie (musi miec uprawnienia do przegladow samochodow sprowadzanych) koszt ok 170,- Od momentu zrobienia przegladu masz piec dni na zgloszenie sie w Urzedzie Celnym tam powinienes miec orginalne i tlumaczone papiery samochodu, dokumenty z przegladu samochodu (ulatwiaja odprawe ) i wnosisz oplate akcyzy w max 65% wartosci samochodu wg umowy (przelicznik wg kursu NBP z dnia poprzedzajacego transakcja). I krok ostatni zabierasz wszystkie zgromadzone papiery dotyczace swego autka i udajesz sie do Urzedu Miasta aby go zarejestrowac tam ponosisz koszt ok 200,- zwiazanych z rejestracja i 500,- za ksiazka wozu. Po zalatwieniu tych wszystkich formalnosci pozostaje ci juz tylko ubezpieczenie go w Polsce. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaczka
AHA zapomnialam dodac, jesli masz zamiar sprowadzic sobie autko to zrob to jeszcze w tym roku, po nowym roku beda obowiazywaly nowe zasady naliczania podatku granicznego (teraz jest tylko akcyza a po nowym roku podatek i akcyza). Jak policzylam wg nowych zasad wynosil by on 8 razy wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
mieszkam od '89 w niemczech. gdy chcecie oferty jakis tam aut to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
mieszkam od '89 w niemczech. gdy chcecie oferty jakis tam aut to piszcie. hajlabajla@surfeu.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zig
Zonaczka napisala: "Od momentu zrobienia przegladu masz piec dni na zgloszenie sie w Urzedzie Celnym tam powinienes miec orginalne i tlumaczone papiery samochodu, dokumenty z przegladu samochodu (ulatwiaja odprawe ) i wnosisz oplate akcyzy w max 65% wartosci samochodu wg umowy ". Jak to jest z ta akcyza bo wg na stronach sluzby celnej wyraznie pisze ze "w Polsce w ciagu 5 dni liczac od dnia nabycia samochodu jego wlasciciel bedzie zobowiazany zlozyc deklaracje uproszczona do urzedu celnego oraz dokonac zaplaty akcyzy przed pierwsza rejestracja tego pojazdu w kraju"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolla
Pięć dni na złożenie deklaracji w Urzedzie Celnym masz od nabycia samochodu, choć mogą Ci policzyć je od momentu przekroczenia granicy (będzie tam takie pole na formularzu: Data przekroczenia granicy)- przynajmniej jeden z celników w Urzędzie Celnym tak tłumaczył. Później podobno mogą Ci naliczyć karę 100 zł za każdy dzień zwłoki. Zaś Zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy będzie Ci potrzebne do rejestracji, której musisz dokonać do 30 dni od daty zakupu. Jednakże, jeśli nie chcesz bawić dwa dni w UC to zrobisz to jednego dnia. (złożysz deklaracje i zapłacisz, żeby odebrać Zaświadczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoneczka
Tak jest! Macie racje ! że na oplacenie akcyzy jest 5 dni od wprowadzenia auta do Polski , ale w zwiazku z tym ze jedynym dokumentem stwierdzajacym, że auto jest w Polsce, jest jego przeglad techniczny zrobiony w Polsce, dlatego od tej daty można liczyc te 5 dni. Chyba, że sprowadzacie auto nie z Uni Europejsckiej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoneczka
Tak jest! Macie racje ! że na oplacenie akcyzy jest 5 dni od wprowadzenia auta do Polski , ale w zwiazku z tym ze jedynym dokumentem stwierdzajacym, że auto jest w Polsce, jest jego przeglad techniczny zrobiony w Polsce, dlatego od tej daty można liczyc te 5 dni. Chyba, że sprowadzacie auto nie z Uni Europejsckiej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek100
Jesli kupie auto z Niemiec, to czy potrzebne jest wymeldowanie tego samochodu. Czy wystarczy tylko "brief"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymeldowanie z niemiec to podstawa ale auto mozesz wymeldować w Polsce ja tak zrobiłam wszystkie formalności kosztowały mnie 1200 zł mam polo 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasnaaaa
karta pojazdu nie kosztuje 500 zl tylko 75 zl od kwietnia. Ja kupilam auto w niemczech formalnosci od wjazdu do polski zajely tydzien ale to na duzym biegu bo chce jeszce nim pojechac na wakacje ale da sie. samych oplat w polsce jest w sumie 900 zl przy zalozeniu 50 e na umowie/fakturze + jesli kupione w tym roku 500 zl oplaty recyklingowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał 26
ile kosztuje wykupienie tablic celnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek100
NIE JESTEM PEWNY BO JA SWOJ SAMOCHOD PRZYWIOZłEM NA LAWECIE. ALE Z TEGO CO WIEM TO OK.120 EURO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze że są taksówki
a po co celne przyjedz na normalnych taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już się nie płaci za kartę
pojazdu 500zł....tylko 70!!!!!!!!!!!!!!!! od lipca. za to teraz wymyslili tzw recykling.... 500 zł osoba prywatna.... jak masz firmę mozna kupić i za 300zł nie dawno skorzystałam z takiej opcji, auto wybralm w Niemczech sama poprzez znajomych i mąż je przywiózł na kołach, ale formalnie za pośrednictwem takiej firmy sprowadzającej auta.... papiery zrobili mi wszystkie w jeden dzień za 1300zł razem z recykingiem.... pozostała mi tylko rejestracja 260 zł(razem z kartą pojazdu), vat odpada, bo miałam fakturę..... czyli do ceny w Niemczech trzeba było doliczyć cenę tablic ubezpieczenia i paliwa (TUV był).... w Polsce opłatę za zrobienie dokumentów, rejestrację i ubezpieczenie OC... w sumie ok 3000zł ps nie wierzcie w ceny na mobile.... tam głównie Turcy podklepanymi szrotami handlują.... najlepiej kupić od prywatnego Niemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MRL85
Witam. Własnie sprowadziłem z Holandii mój pierwszy samochód - vw vento z 1995 r. Czy ktoś mógłby mi napisać co po kolei powinienem zrobić żeby na marne nie stać w urzędach i nie być odsyłanym z jednego miejsca w inne... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soltys
WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE!!!MAM DO BARDZIEJ WTAJEMNICZONYCH PYTANKO...OTÓŻ JADĘ NIEDŁUGO DO NIEMIEC PO SAMOCHODZIK,A KONKRETNIE PO AUDI A-4 LUB WW PASSAT ROCZNIK1999/2000.NA JAKIE KOSZTY MUSZĘ SIĘ SZYKOWAĆ ŻEBY SPROWADZIĆ SOBIE TAKI SAMOCHODZIK NIE LICZĄC KOSZTU WARTOŚCI SAMEGO AUTA.CHODZI MI TU JAKIE OPŁATY MNIE CZEKAJĄ NA TERENIE NIEMIEC I W POLSCE PO PRZYJEŻDZIE.GDZIE MOGĘ ZAOSZCZĘDZIĆ? (SŁYSZAŁEM ŻE WARTO WPISAĆ W UMOWIE KUPNA,ŻE WARTOŚĆ AUTA WYNOŚI POWIEDZMY 100EURO DOPISUJĄC ŻE JEST COŚ W NIM USZKODZONE)NIKT SIĘ DO TEGO NIE CZEPI JAK NAPSZYKŁAD PRZYJADĘ SOBIE TYM SAMOCHODZIKIEM NA KÓŁKACH???W POLSCE NIE BEDA SIE CZEPIALI W URZĘDACH???PROSZĘ O NAPISANIE TEŻ JAKA JEST KOLEJNOŚĆ SKŁADANIA KWITÓW I ROBIENIA OPŁAT???Z GÓRY DZIEKI I POZDRO DLA WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rad
Czy ktoś może mi kompetentnie odpowiedzieć na pytanie - chcę sprowadzić auto ze Szwajcarii. jakie opłaty mnie czekają? jak to zrobić aby wyszło jak najtaniej? jakie dokumenty muszę mieć aby zarejestrować go w kraju? NO I NAJWAżNIEJSZE: JEST TO KAMPER czyli samochód kempingowy, specjalny - przystosowany do mieszkania. Nie wiem czy taki samochód jest traktowany jako ciężarowy czy osobowy (jest to ważna kwestia ze względu na akcyzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge na prawdeq
jak to czytam to mi sie robi na prawde niedobrze. Piszecie, ze w Niemczech mozna kupic samochod za 2 tys euro z roku 98 i to w dislu chyba jakis z zatartym silnikiem, albo od turkow ja nie wiem to wlasnie takei glupie myslenie. Na mobile jest najwiecej handlarzy i zawsze cena, ktora tam jest napisana nie zgadza sie rzeczywistej cenie, albo napisane jest, ze silnik zajechany, albo skrzynia biegow itp. Sama mieszkam w Niemczech i moj maz ma tutaj swoj warsztat samochodowy i jest mechanikiem samochodowym i nieraz prosili go polacy o pomoc, bo kupili golfy III za 1000 euro przejechali 200 km i silnik padl , albo inne. Albo ile sie widzi Polakow stojacych na autostradzie na celnych blachac, bo im cos z samochodem sie stalo juz nie jednym tak pomoglismy. Na prawde na dobry samochod trzeba tliczyc troche kasy i oczywiscie trzeba liczyc te km, ktore jezdzicie jeszcze w Niemczech zeby znalezc samochod plus jedzenie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vai
Mam pytanie odnośnie wymeldowania, czy na wymeldowaniu powinno być wpisane ze auto jest czasowo wyłączone z ruchu, czy że jest ostatecznie wyłączone z ruchu. Dotyczy auta sprowadzonego z niemiec. Dzięki z info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romusiek
Witam chciałbym kupić BMW e36 rocznik 94-95 sedan czarna lub niebieska.Jeli ktoś ma jakąś ofete z autkiem zadbanym do 2000 euro to prosił bym o przesłąnie maili ze zdjeciami autka i ceną i ile opłat.zdjecia to silnik wnętrze deska rozdzielcza i nadkola.Z góry dziekuje i licze na pomoc z waszej strony.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romusiek
Szukam auta od dłuzszego czasu ale nie moge cos złapać dobej ofety.Dlatego prosiłbym was o pomoc(podzucenie kilku ofrt)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONTEWIDEO MAX
WITAM.ZAMIEŻAM SPROWADZIĆ AUTO Z NIEMIEC. ZNAM JĘZYK.CZY LEPIEJ KUPOWAĆ Z OGŁOSZEŃ LOKALNYCH GAZET CZY Z KOMISÓW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajlabajla
z gazet lokalnych www.anonza.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×