Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ciew

sprowadzenie samochodu z zagranicy

Polecane posty

Gość TERAZ ROSJA
Tylko z gazet, jeździć i oglądać a trafi się zawsze coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONTEWIDEO
Pozdrawiam wszystkich. Czy moge wjechać do Polski samochodem na numerach Niemieckich?Czy grozi jakaś kara za niewykupienie tego? Czy można przykręcić do auta Polską rejestrację i przejechać na niej granicę.Jaki samochód można kupić za 150 euro? Z góry dziękuje Montewideo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam tylko
ja tak zrobiłam wjechałam do polski na niemieckich blachach nie wymeldowywałam go w berlinie tylko dopiero w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor_j
szukam auta rodzinnego np.Renault Scenik lub podobne w roczniku 1999 - 200..Jeżeli ktoś ma namiary proszę o kontakt.Ewentualnie jakieś strony z ofertami zagranicznymi. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolleczek
chce sprowadzac auta na handel czy to sie oplaca czy aut sprowadzanych jest juz za dozo w kraju czyli za duza konkurecja w sprzedarzy a jesli nie to jakie auta najlepiej sprowadzac nowsze starsze jaka marka a morze powypadkowe do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolleczek
dzieki za jakiekolwiek rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logan
kto mi powiejaka jest akcyza jak chc sprowadzic dizla powyzej 2 l.podobno 13 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fat Fast
13,5% na auto z silnikiem powyzej 2000ccm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiguelAmg
Witam ! mam 3 pytania.1. Czy po kupnie samochodu w niemczech załatwia się coś na granicy ? Czy przejeżdża bez niczego i wszsystkie papiery załatwia sie w Polsce? 2. Czy żeby zapłacić akcyze trzeba miec przetlumaczony Brief? 3. Jaka jest kolejnosc zalatwiania spraw gdy sprowadzimy samochod do Polski? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borat Aus Polen
1. Na granicy nic nie zalatwiasz tylko w niemieckim urzedzie komunikacji. 2. Tak, potrzebne tlumaczenie briefu, umowy, wymeldowania - koszt ok. 100 zl. 3. Kupujesz auto w GER - jedziesz do niemieckiego urzedu komunikacji, zeby je wyrejestrowac na export. Jesli chcesz przyjechac "na kolach" to wykupujesz tablice + ubezpieczenie. Przez granice przejezdzasz bez problemu. Nastepnie badane techniczne. W miedzyczasie mozesz zaplacic akcyze (tam nie potrzebujesz tlumaczen, ale oryginaly. Jak dasz oryginaly do tlumaczenia to bedziesz uziemiony, bo nic nie zalatwisz). W urzedzie skarbowym czasami wymagaja tlumaczenia, zeby zalatwic zaswiadczenie o niezaleganiu z VAT-em (aczkolwiek nie w kazdym). Jak masz tlumaczenia, zaswiadczenie z US, pokwitowanie zaplacenia akcyzy, badanie techniczne to udajesz sie do urzedu komunikacji. Nie wiem tylko jak to jest teraz z oplata recyklingowa, kiedy sie ja zalatwia, bo sprowadzalem autko przed jej wprowadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilich
witam. Chce kupic auto w niemczech od prywatnego wlasciciela. Auto jest zarejestrowane w niemczech. A chce je przywieźc na lawecie. CO MUSZE ROBIC PO KOLEI I GDZIE SIE UDAC?? pozdrawiajm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilich
a czy jak kupie od prywatnej osoby zarejestrowane w niemczech auto majace wazny tUV i przeglad, to czy moge nim tak jak stoi pojechac do polski?? jesli tak to co dalej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keszenem
czy w wyjątkowy przypadkach - mój adres zamieszkania różni się od zameldowanie o około 500 km, czy mogę zaplacic akcyzę w innym urzędzie celnym?? dzięki za info. marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaryt
sprowadziłem samochód z Niemiec dla znajomej na numerach celnych. Figuruje w dokumentach, dowiedziałem się, że muszę go na siebie zarejestrować żeby laska go dostała. totalny bezsens. Powiedzcie co mam zrobić, żebym go nie musiał rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocky8
Hej, teraz to ja mam problem pewnie z tego coczytalem... Kupilem audi c4 s4 2.2 turbo z 93 roku sprowadzone z wloch. Auto jest juz w polsce od lutego 07 przegląd i tłumaczenie byly robione w maju. Podobno czeka mnie placenie jakiejś kary w urzedzie skarbowym i celnym ktos m oze mi wytłumaczyc co terasz mam zrobić?? Auto kupilem 10 sierpnia i z ta data jest przepisana na mnie umowa a przegląd i tlumaczenie z maja auto jest pol roku w polsce... POMOZCIE CO TERAZ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prfectword
uwaga uwaga tutaj wejdzcie obejrzec auta i otrzymacie pelna pomoc w niemczech przy zakupie i zalatwieniu formalnosci a samochody od 150 euro polecam np.ford fiesta klima 1995r. 450 euro http://autoniemcy.eu/ w internecie teraz powszechna jest opinia ze w polsce ceny sie wyrownaly ze w polsce jest wszystko ,to prawda ,ale ceny sa 2-3 razy wyzsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drackster
Może ktoś wie ile będę musiał zapłacić kary w urzędzie celnym za około 3 tygodnie zwłoki :/ Jeśli tak to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkropek
Ja mam taki problem,znalazlem samochod ze stronki /mobile/ u prywatnej osoby. Niemiec ten jest aqrat poza domem, za granica, chce najpierw byc pewien, ze bede na pewno /raz ktos go wystawil/ i mam calosc kasy i chce zebym przelal kase, ponad 2000E jakims western union na swoje nazwisko do Germany, potem sie i umawiamy i ewentualnie robimy deal. Na autko ogolnie okazja ale nie wiem co robic, nigdy nie korzystalem z tego western union i nie wiem czy to bezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks
Przeszukaj internet nawet Policja podawała że to oszuści. Nie przelewaj żadnej kasy bo już jej nie zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel560
Hm no to poczytałem cały temat i nie znalazłem definitywnej odpowiedzi na gnębiące mnie pytanie : Czy mogę kupić auto w Niemczech i bez latania po ich urzędach wjechać do kraju i wszelkie formalności tu załatwić???? Przecież nie będę się uczył niemieckiego na szybko ;) Pozd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel560
Ah zapomniałbym! No i co z tą akcyzą? Czy to jeszcze funkcjonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaTrompa
Chcę kupić samochód w niemieckim salonie/komisie. Auto kosztuje faktycznie 15900€ (Audi A6 2004r.). Nie chcę przepłacić akcyzy...czy mogę napisać sobie na umowie np. 1000€ lub jeszcze mniej (500, może nawet 100?) Pytanie czy komis w ogóle sie zgodzi podpisać ze mną taką umowę (kiedy sam zakupił auto za np. 14000)? A jak po prostu sfałszuję umowę, już po zakupie? (wpisze np. że po wypadku, lub z wadą silnika - jako sprzedawcę wpisze poprzedniego właściciela samochodu wpisanego w Brief). Czy będą jakieś problemy w Polsce? Może ktoś mi poradzi jak to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiamasz23
Witam i pomocy, kupiłam samochodzik zarejestrowany w Polsce i pech chciał , że zgubiłam karte pojazdu,nie mogę się skontaktować z poprzednim właścićielem, chyba jest za granicą,ratuynku co mam teraz zrobić ,ktoś wie??? Dzięki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przypadku zagubienia karty pojazdu wzmagane jest zaświadczenie wystawione przez organ ostatniej rejestracji. Koszt nowej karty 75 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sprowadzilem samochod z niemiec korzystajac z pomocy firmy http://www.tanie-auta.ovh.org Chlopaki sa naprawde mili i sluza pomoca, pomagaja w negocjacji i wszystkich formalnosciach za granica. Objechalem dwa komisy i juz znalazlem samochod, za to samo auto (wliczajac koszty) musialbym zaplacic 2500zl wiecje. Wiec naprawde warto bylo. Po drugie samochod wybralem sam i sam moglem je na miejscu obejzec i sprawdzic, wiec nie musialem brac od kogos co sprowadza za zaliczka a pozniej musisz brac rupcia i nie wiesz co z nim zrobic. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×