Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ciew

sprowadzenie samochodu z zagranicy

Polecane posty

chcę sprowadzić samochód z Niemiec lub z Holandii. Jakie opłaty mnie czekają i mniej więcej w jakiej wysokości. Jeśli ktoś ma jakieś informacje proszę o pomoc. Wartość samochodu ok. 1000 Euro. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy zmieniły się przepisy po 1 licpa 2004 co do rejestracji i opłat aut???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witam
nie zmieniły sie i w nablizszym czasie nie zmienia . A co do opłat to zapłacisz akcyzę - wysokość zależna od kwoty i rocznika .Za rocznik 2004 akcyza 3,2% każdy rok do tyłu dodaj 13% .Najwyzsza akcyza wynosi 65 % czyli zakładając że Cię obejmie to wyniesie ona +650EUR. Dalej : -wymeldowanie samochodu w Holandii lub Niemczech + tablice celne czerwone na których wjedziesz do kraju i mozez jeżdzić 14 dni ( z ubezpieczeniem ) + przeląd ok.150-200EUR -przegląd w stacji diagnostycznej w Polsce ( wymagany do rejestracji) ok.180 PLN - zaswiadczenie z Urzedu Skarbowego że jesteś zwolniona z VAT-u ( chyba ze kupisz go na firmę wtedy płacisz VAT ) ok.170PLN -musisz przetłumaczyć dokumenty niemieckie i umowe kupna -sprzedaży ok.120 PLN -przy rejestracji 170PN + za miesąc karta pojazdu 500PLN dodaj ok.30-40PLN za znaczki skarbowe które chcą na kazdym kroku do każdego zaświadczenia Koszt = około 5000 PLN ( bez 1000 EUR które wydasz na samochód ) Myślę że i tak mniej niż miałabyś zapłacic za taki sam samochód ale kupiony tu w Polsce . A co z Zachodu to z Zachou , wiem cos o tym sama przywiozłam sobie Opla Corse . Pozdrawiam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie nie zmienia
Wlasnie sie tym ineresuje ostatnio i ponoc maja sie zmienic przepisy,za duzo aut ostatnio sciagaja ludzie z zachodu,wiec zmienia na pewno cos,tylko kwestia czasu,niech kazdy teraz cos sciaga bo za miesiac moze sie juz tak latwo i za takie pieniadze nie da!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz
zanizyc cene auta... moj tato sprowadzal swoje auto dla mojego brata i podal sume 40 Euro!!! Zeby akcyza byla nizsza ... to auto nie jest najmlodsze, ale na pewno warte wiecej tylko, ze chodzi o to ze to bylo dla mojego brata a nie zeby na tym zarobic. Wiem, ze urzednicy w Polsce troche sie czepiali, ze cena jest taka niska no, ale moj tato w koncu powiedzial, ze sobie moze sprzedac to auto za ile chce a tymbardziej swojej zonie ;) hehe i ustapili... bo jak chcieli zalatwic to na mienie przesiedlencze lub na moja mame jako wspolwlasciciela to sie nie dalo to do kogo oni maja pretensje nie? hahhaha pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Witam
A czy można wiedzieć, ile zapłaciłaś za Corsę? I który rocznik? Też zamierzam kupić w Niemczech samochód i biorę pod uwagę właśnie Corsę. Ewentualnie Golfa III. Czy 1000 euro wystarczy? A jak z ilością samochodów? Czy jest z czego wybrać? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za Corsę 14
płaciłam 950 EUR ( rocznik 96 ) czarna , w super stanie .Na golfa III wten sam rocznik musiałabys miećc tak ok.1300 -1400 EUR po tym co widziałam jak szukałam mojego.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze jedno
a co do tego czy jest w czym wybierac to jak najbardziej . Szczególnie na giełdzie samochodowej w Essen.Do wyboru do koloru ( przynajmnie jak ja byłam ). A gdyby ktos miał do wydania tak ok.2000-3000EUR to takie fury że głowa boli!!!!! polecam również stronę www.mobil.de chociaz nie zawsze duży wybór ale warto poogladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serdeczne dzięki
:) :) :) Ja chyba zdecyduję się na golfa. Mam na niego 1000 EUR. Może znajdę coś ciekawego. Na pewno nie 1996r., ale może 1994? Będę szukała raczej w komisach, nie na giełdzie. Pozdrawiam! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jeszcze raz ja
Czy mogłabyś mi powiedzieć, kiedy jest giełda w Essen? Mój mąż wybiera się do Niemiec po samochód, więc warto byłoby tam zajechać. Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesz
nie wiem dokładnie ale chyba w kazda niedzielę .Dzisiaj wieczorem ma dzwonic mój kuzyn który tam mieszka to sie go zapytam i napisze Ci wieczorkiem.To narazie , pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Więc kuzyn
powiedział że w kazdą sobotę przez cały rok chyba że wypadnie jakieś Swięto .Pozdrawiam i życzę udanego zakupu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja
Bardzo, bardzo dziękuję! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLO
Jakie auto można kupić w Niemczech za 2000 EURO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakmen
za 2000 euro mozna kupic wypasiony samochod z rocznik 97-98 i w dodatku diesel... pozatym zapraszam na strone www.mobile.de sa tam wszystkie fury z cenami (znajomosc niemieckiego nie jest konieczna ) jak cos wybierzecie to zagadajcie z niemcem by na umowie zgodzil sie wpisac mniejsza cene. (92-94 rocznik mozecie wpisac okolo 200-300 euro powiedzmy jak kupiliscie za 1200 -1500) [przykladowo spowadzalem opla astre kombi TD.93. kupilem za 1400 a w umowie napisalem 280 euro ..i przeszlo....] jak juz sprowadzicie to jest troche roboty.. celny, skarbowka itd.. i polecam lawetke bo odpada ubezpieczenie w niemczech i tablice.. okolo 150 euro... pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMOOK
Witam serdecznie, Mam jeszcze pytanie a ja jest z normami europejskimi, czy potrzebne jest zaswiadczenie EURO2 czyli samochod musi miec katalizator G??? Chce sprowadzic starszy samochod bez katalizatora i zastanawiam sie czy jest jakas mozliwosc??? Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin
A jak z jezykiem? Tylko niemiecki czy mówia po ang.? Powiedzmy ze dogadam sie ze sprzedawca: czy on ma przy sobie umowe kupno - sprzedaz, jaki jest mój nastepny krok po wreczeniu kasy, jesli nie ma aktualnego przegladu to gdzie go robie i ile kosztuje, gdzie zalatwiam tablice, jesli wybralem samochód ze stronki to dzwonic do sprzedawcy czy moze mailem. Bede wdzieczny za szczegóBowe informacje!!! A potem dzungla w Polsce! eeech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostek1969

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samolocik
Czy wiecie, czy mozna sprowadzic samochod kupujac go od prywatnej osoby. Chodzi mi o naliczynie wartosci akcyzy, moze auto musi byc kupione od handlarza i do tego z faktura VAT? Ja mieszkam w Niemczech i szukam auta dla moich rodzicow. Pozdrowienia, andrzej Prosze, piszcie bez polskich znakow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irus
dziewczyny, sama jestem zainteresowana tym tematem, ale nie znam miejsc (konkretnych) gdzie moge poszukac aut. Interesuja mnie praktycznie wszystkie krajenp. niemcy, belgia czy holandia, tylko nie wiem gdzie ich szukac... Przeciez nie pojade tak w"w ciemno" i nie bede biegala wzdluz ulic szukajac miejsc z samochodami! Powiedzcie, jak takie miejsca odnalezc, jak je umiejscowic w nieznanym miesci, a moze macie jakies konkretne namiary? plizzzzz ... .. taka mala czerwona Yariska ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomm
http://www.automarkt.de Pod tym adresem jest super wyszukiwarka aut w całej europie z komisów i innych ,też chce sprowadzić autko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milpet
helo mam pytanie, ile mniej wiecej czasu zalatwia sie w Polsce te wszystkie sprawy z rejestracja samochodu z zagranicy pozdrawiam dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kumpel_x
Kupiłem samochod dostawczy, a takie nie sa objete akcyza. Przyjechalem nim na czerwonych blachach. Nie mam umowy kupna sprzedazy, tylko fakture wystawiona na mnie jako osobe fizyczna Zaplacilem VAT. Powiedzcie mi prosze jakie kolejne kroki musze wykonac zeby zarejestrować to auto w PL. Chce uniknac bladzenia po urzedach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polgalka
poszukuje opla calibry lub audi 80 b3,golfa 3 czekam na oferty. moj adres polokraksa@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dacho
Wielkie dzięki za podpowiedź w sprawie opłat, niedługo moja kolej na zakup auta od zachodnich sąsiadów... Trzymajcie się wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro
Możecie mi podać jakieś stronki w stylu mobile.de tylko na holandię, belgię lub francję? Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczkowa
Niespełna miesiac temu tez sprowadziłam sobie autko z niemiec ,które kupiłam od prywatnej osoby.Teraz pozostaja mi tylko formalnosci. Poniżej masz link do ogłoszen z Niemiec http://autoscout24.de/ i link gdzie mozesz wyliczyc koszty zwiazane z przywiezieniem auta oraz jaki i co załatwic http://sysinfo.pl/auto.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLAKIER
Witam wszystkich.Mam problem bo zgubiłem wymeldowanie samochodu z Niemiec i nie wiem co zrobić.Nie wiem czy bede mogł zarejestrować auto w Polsce bez tego wymeldowania.Prosiłbym o odpowiedz jezeli ktos wie na moj e mail klackier@o2.pl.Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ad
Zgadzam się w 100% z Jacobem, jakieś ale musi być - ja wpisałem "uszkodzona skrzynia biegów" i powinno być alles gut ze skarbówką... Poza tym Niemcy od jakiegoś czasu zaczynają się drożej cenić za swoje autka i za tysiaka eur ciężko jest dostać coś naprawdę dobrego. Klakier - samochodu bez abmeldungu w Polsce nie zarejestrujesz - chyba że znasz dobrze język i w zagranicznym urzędzie załatwisz sobie duplikat tego dokumentu... Pozdrowienia dla wszystkich "importerów" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×