Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Andzia 2002

Ruchy dziecka - 29 tydzień

Polecane posty

Jestem w 29 tygodniu ciąży i od jakichś, kilku dni czuję dosyć rzadko i lekkie ruchy dziecka, czy ktoś tak może miał i może mi coś powiedzieć na ten temat? Czy to normalne itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć rzadko to znaczy ile razy na dobę? Ja sie naczytalam wczesniej ze trzeba czuć minimum 4 ruchy w każdej godzinie, ale to jakieś chore, bo człowiek nie leży całą ciążę i nie wyczekuje ruchów. Ogólnie powinnaś na dobę czuć 10 ruchów czy słabsze czy mocniejsze nie ma znaczenia. Ja w 29 tc czułam sporo, ale to też zależało od dnia, czasami dziecko też ma prawo być leniwe, teraz już ruchów jest coraz mniej, ale miejsca mało to i rzadziej się rusza. Jednak gdy mnie coś.niepokoi to się kładę na godzinę i liczę ruchy w ciągu godziny, raz tak mialam tylko że nie ruszało się dziecko przez dwie godziny to zaczęłam płakać i się ruszać zaczęło. Od tamtej pory już mi takich numerów nie robi, ale są dni gdy jest wyjątkowo leniwe, w sumie to już mały człowiek ma prawo sobie poleniuchować. Żeby pobudzić ruchy możesz popukać się w brzuch (chociaż moj ginekolog tego nie popiera) lub posłuchać muzyki, dziecko się nakręca twoimi emocjami i pobudza. Jeśli jednak przez 3 lub 4 godziny nie czujesz w ogóle ruchów to musisz jechać do szpitala.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×