Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Paoolinka1

Co zrobić z bratową męża ?

Polecane posty

Witam . Mamy mały problem z bratową męża . Otóż od 3 miesięcy zajmujemy się jej dzieckiem . Tzn ,odbieramy go z przedszkola ,a ona po pracy przyjeżdża po niego . Stało się to dla nas nie tyle co uciążliwe ,ale jestem zniesmaczona ,gdyż ona nie dała mężowi ani grosza na paliwo ,za to jeżdżenie . Mi mówiła ,że będzie mi płacić 200 zł miesięcznie a nie dostałam jeszcze ani grosza ,mąż na paliwo również nie dostał . Któregoś dnia powiedział jej o tym pół żartem pół serio ,to ona zaczęła się śmiać . Ja wiem że rodzina itp ,ale bez przesady ,nam pieniądze z nieba nie lecą ,paliwo ceny ma takie ,że szok . Jak jej dać do zrozumienia ,że powinna coś zapłacić mężowi za to paliwo chociaż ? Nie chcę za opiekę nad jej dzieckiem pieniędzy ,bardziej na paliwo nam się przydadzą pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo niech mąż pogada z bratem i coś ustalą, albo pp prostu powiedz że już nie możecie odbierać dziecka bo powody. 

Na takie sytuacje zawsze patrz od tej strony, że ona czy brat męża nie mają skrupułów żeby korzystać z waszego dobrego serca, więc dlaczego wy macie się krępować stawiać sprawy jasno? Otwarta rozmowa i albo się dogadacie,albo będzie foch. Jeśli będzie foch to ich problem nie wasz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paoolinka1 napisał:

Jak jej dać do zrozumienia ,że powinna coś zapłacić mężowi za to paliwo chociaż ?

Nie żadne "dać do zrozumienia " tylko otwarcie prosto w twarz powiedzieć w czym jest problem.

Takie żerowanie na cudzym gasi się w zarodku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć wprost miała dawać 200zl miesięczne a tu już leci 3 mies.i kasy zero. Ja bym wygarneła wprost że wisi 600zl a autko nie jeździ na wodę. A jak to nic nie zmieni powiedzieć że nie będziecie dziecka odbierać ponieważ wam nie pasuje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01

Powiedz im wprost bo się nie domyślają, tzw. ciężkie myślenie. Inaczej tych pieniędzy nie zobaczysz. Pewnie myśli, że jak się nie upominasz to już Ci się zapomniało i nie potrzebujesz. A tu nagle taki "plaskacz" jak się upomnisz - jakby ktoś dał im w twarz... Trza próbować bo inaczej jak o siebie nie zawalczysz i o to, co Ci się należy, to ludzie Cię zdeptają, zmiażdżą i wy....ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć wprost, że nie chcesz za opiekę, ale za paliwo musi dawać bo nie będziesz dokładać ze swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zapytala pezy wszystkich, rak zeby byl tez twoj maz, ktory w razie co bedzoe mogl potwoerdzic. Bratowa przynezdza po dziecko, mówię sluchaj potrzebuje na paliwo bo nie bede mia jak odebrac jutro twojego malego. Zobacze co odpowoe, jak zlekcewazy to niech maz dopyta ze deklarowalas ze dasz 200zl, wiec?.

Ludzie, dlaczego tak sie boicie mówić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×