Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hankaaaaa

Rejestrator przejazdu na czerwonym świetle

Polecane posty

Witam, 

przejeżdżałam ostatnio przez skrzyżowanie na zielonym świetle. Jako, że skręcałam w lewo, musiałam udzielić pierwszeństwa tym, jadącym z przeciwka. Ruszyłam w momencie kiedy na sygnalizatorze pewnie było czerwone światło, ale ja byłam tak naprawdę za linią zatrzymania, więc skąd mogę wiedzieć jakie tam było światło. Dodam, że z przeciwnych kierunków nie jechało żadne auto, więc nie wymusiłem pierwszeństwa. Wiem, że to skrzyżowanie z kamerami, które rejestruje przejazdy na czerwonym świetle. Czy w takiej sytuacji mogę dostać mandat mimo tego, że przejechałam skrzyżowanie na zielonym, ale opuściłam na czerwonym, ustępując jadącym z przeciwka? I czy w momencie kiedy kamery rejestrują przejazd jest widoczny jakiś błysk, flesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wjazd na skrzyżowanie, gdy nie ma możliwości zjazdu to zmora polskich dróg. Kierowcy jeżdżą ze zbyt małymi odstępami i nie obserwują sytuacji przed sobą i najcześciej jadą jednen za drugim. Po zmianie świateł stoją na skrzyżowaniu i blokują ruch pojazdów. Grozi za to 300 zł mandatu i 2 punkty karne.  To teoria. A praktycznie trzeba uciekać z skrzyżowania jeżeli warunki drogowe na to pozwalają a inni kierowcy jeżeli jest to możliwe powinni z uprzejmości puścić byś opuściła skrzyżowanie i nie blokowała go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×