Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć, moja 4 miesięczna corka odmawia jedzenia. Karmie córkę mlekiem modyfikowanym od urodzenia. Od początku jadła mało ale od Ok. Półtora miesiąca jest coraz większy problem. Karmienie praktycznie tylko na śpiocha…Robiliśmy badania, wyniki wszytsko ok lekarz stwierdził ze jest zdrowa. Ostatnio ograniczyłam smoczek w ciągu dnia ( pomyślałam ze może jest zmęczona „ciumkaniem” smoczka i dlatego odmawia butelki) i zaczęła w miarę normalnie jesc. Dzisiaj niestety troszkę więcej było smoczka i ponownie pojawia się problem. Czy któraś z Was miała podobna sytuacje ? Zastanawiam się czy to zbieg okoliczności czy faktycznie smoczek powoduje niechęć do jedzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nataliaaa24 napisał:

Cześć, moja 4 miesięczna corka odmawia jedzenia. Karmie córkę mlekiem modyfikowanym od urodzenia. Od początku jadła mało ale od Ok. Półtora miesiąca jest coraz większy problem. Karmienie praktycznie tylko na śpiocha…Robiliśmy badania, wyniki wszytsko ok lekarz stwierdził ze jest zdrowa. Ostatnio ograniczyłam smoczek w ciągu dnia ( pomyślałam ze może jest zmęczona „ciumkaniem” smoczka i dlatego odmawia butelki) i zaczęła w miarę normalnie jesc. Dzisiaj niestety troszkę więcej było smoczka i ponownie pojawia się problem. Czy któraś z Was miała podobna sytuacje ? Zastanawiam się czy to zbieg okoliczności czy faktycznie smoczek powoduje niechęć do jedzenia..

Tak może być, ogólnie neurologopedzi są zgodni co do tego, że smoczek do max pół godziny dziennie.. dłużej może wpływać np na krzywy zgryz w przyszłości i problemy z rozwojem mowy. Najlepiej smoczek tylko do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie typowy niejadek. Współczuję. Sama przez to przeszłam. Syn na 4 lata i nadal nie chce jeść prawie nic i nigdy nie jest głodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzilam to samo z synem. Moglam go karmic tylko na spiocha. Przyczyna nieznana choc lekarze mieli swoje teorie. Mlody ma skaze bialkowa, sugerowali wiec, ze mleko mu szkodzilo i to byla obrona przed dyskomfortem. Jedzenie rowna sie bol wiec nie jem. Inna teoria, ze to moze byc refluks. Mlody mial jeszcze problem z polykaniem wiec i to moglo byc przyczyna. Pomogl nam dopiero logopeda jak mial jakies 8 miesiecy. No i przejscie z dnia na dzien na normalne jedzenie. Dopiero wtedy synek zaczal jesc. Wciaz zalicza sie do niejaadkow- je tylko to co mu pasuje, jednak je, przybiera na wadze, rozwija sie. Wspolczuje kazdej mamie ktora przez to przechodzi. Mozesz sprobowac zmienic mm, bo cos w tym dziecku nie pasuje. Zmienic smoczek z ktorego pije. Moze mleko leci za szybko lub za wolno. Gdy bedziesz mogla, zacznij rozszerzac diete. Moze, tak jak w przypadku mojego syna to bedzie rozwiazaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2022 o 20:13, Nataliaaa24 napisał:

Cześć, moja 4 miesięczna corka odmawia jedzenia. Karmie córkę mlekiem modyfikowanym od urodzenia. Od początku jadła mało ale od Ok. Półtora miesiąca jest coraz większy problem. Karmienie praktycznie tylko na śpiocha…Robiliśmy badania, wyniki wszytsko ok lekarz stwierdził ze jest zdrowa. Ostatnio ograniczyłam smoczek w ciągu dnia ( pomyślałam ze może jest zmęczona „ciumkaniem” smoczka i dlatego odmawia butelki) i zaczęła w miarę normalnie jesc. Dzisiaj niestety troszkę więcej było smoczka i ponownie pojawia się problem. Czy któraś z Was miała podobna sytuacje ? Zastanawiam się czy to zbieg okoliczności czy faktycznie smoczek powoduje niechęć do jedzenia..

Karmienie tylko na spiocha moze wynikac z tego, ze ja brzuszek boli od mleka ktore teraz jej podajesz. Moja tez tak miala, wkoncu lekarz jej zmienil na Nutramigen i bez problemu. Sprobuj inne mleko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z lekarzem zmieniliśmy mleko na Bebilon Comfort przez chwile było lepiej ale problem ponownie się pojawił. Córka chętnie pije wodę i widać ze jest głodna ale w momencie podania mleka po kilku łykach odmawia jedzenia, odwraca głowę i płacze. Czesto dopiero po godzinie udaje ja się nakarmić. Robiliśmy badania z brzuszkiem wszystko w porządku. W nocy mam wrażenie ze tez jest głodna bo wodę pije na śpiocha ale jak podaje mleko to odrazu wypycha języczkiem…zastanawiamy się aby ponownie zmienić mleko tylko dla dziecka to będzie kolejna rewolucja a pytanie czy coś to zmieni. Czy wogole jest możliwe ze mleko jej nie smakuje ? Nie wiem już za bardzo co robić…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Nataliaaa24 napisał:

Po konsultacji z lekarzem zmieniliśmy mleko na Bebilon Comfort przez chwile było lepiej ale problem ponownie się pojawił. Córka chętnie pije wodę i widać ze jest głodna ale w momencie podania mleka po kilku łykach odmawia jedzenia, odwraca głowę i płacze. Czesto dopiero po godzinie udaje ja się nakarmić. Robiliśmy badania z brzuszkiem wszystko w porządku. W nocy mam wrażenie ze tez jest głodna bo wodę pije na śpiocha ale jak podaje mleko to odrazu wypycha języczkiem…zastanawiamy się aby ponownie zmienić mleko tylko dla dziecka to będzie kolejna rewolucja a pytanie czy coś to zmieni. Czy wogole jest możliwe ze mleko jej nie smakuje ? Nie wiem już za bardzo co robić…

No z moja tez byly "cyrki" z jedzeniem. Plakala, wyrywala sie, wypluwala smoka. Dopiero ktorys z kolei lekarz, powiedzial, ze to prawdopodobnie nietolerancja bialka mleka krowiego i dal Nutramigen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Nataliaaa24 napisał:

Po konsultacji z lekarzem zmieniliśmy mleko na Bebilon Comfort przez chwile było lepiej ale problem ponownie się pojawił. Córka chętnie pije wodę i widać ze jest głodna ale w momencie podania mleka po kilku łykach odmawia jedzenia, odwraca głowę i płacze. Czesto dopiero po godzinie udaje ja się nakarmić. Robiliśmy badania z brzuszkiem wszystko w porządku. W nocy mam wrażenie ze tez jest głodna bo wodę pije na śpiocha ale jak podaje mleko to odrazu wypycha języczkiem…zastanawiamy się aby ponownie zmienić mleko tylko dla dziecka to będzie kolejna rewolucja a pytanie czy coś to zmieni. Czy wogole jest możliwe ze mleko jej nie smakuje ? Nie wiem już za bardzo co robić…

Ja bym sprobowala zmienic przynajmniej na Bebilon Pepti i zobaczysz. Nutramigen jest niesmaczny, gorzkawy. Na poczatku musielismy dodawac glukoze do mleka i stopniowo z w ciagu 2 tyg zmniejszalismy ilosc glukozy. Po 2 tyg ze smakuem pila to "mleko". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyeliminowaliśmy smoczek całkowicie. Córka zaczęła normalnie jeść, przybierać prawidłowo na wadze oraz przesypia prawie całe noce. Takie u Nas winowajca był ewidentne smoczek 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×