Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ziomeczka91

Rodzę w zimie - wszystko, co powinnam wiedzieć

Polecane posty

Hej mamy!
Rozpoczynam dyskusję dla kobiet, które spodziewają się dzidziusia w miesiącach zimowych. Pogadajmy o wyprawce, najlepszych produktach, przygotowaniach. Może polecicie jakieś sprawdzone produkty, typu pampersy, pieluchy, butelki, mleko modyfikowane? Ja w grudniu rodzę pierwsze dziecko, dlatego w wielu tematach jestem "zielona".

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba duzej gondoli. Wrecz preciwnie. Dziecko zacznie siadac na lato.. mozna go wlozyc w spacwrowke polezaco.. bedzie wiecej widziec. Duze gondole na zimie dla dziecka polrocznego,bo lepiej chroni przed wiatrem,sniegiem,zimnem.. a dziecko urodzone w grudniu bedzie malutkie,gdy bedzie jeszcze zimno.

Ja mam dziecko ze stycznia.. u nas bardzo sprawdzil sie spiworek.. taki bawelniany.. zamiast kolderki.. Dziecko spalo w samych bodach,zamek w spiworku ulatwial nocne przebieranie. Zamiast standardowych pajacykow,wolalam spodenki.. nieznosilam ciaglego zapinania i odpinania napow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2022 o 15:58, .Gość napisał:

Nie trzeba duzej gondoli. Wrecz preciwnie. Dziecko zacznie siadac na lato.. mozna go wlozyc w spacwrowke polezaco.. bedzie wiecej widziec. Duze gondole na zimie dla dziecka polrocznego,bo lepiej chroni przed wiatrem,sniegiem,zimnem.. a dziecko urodzone w grudniu bedzie malutkie,gdy bedzie jeszcze zimno.

Ja mam dziecko ze stycznia.. u nas bardzo sprawdzil sie spiworek.. taki bawelniany.. zamiast kolderki.. Dziecko spalo w samych bodach,zamek w spiworku ulatwial nocne przebieranie. Zamiast standardowych pajacykow,wolalam spodenki.. nieznosilam ciaglego zapinania i odpinania napow..

Zalezy od wielkosci dziecka. Znalam takie dla ktorych gondola zbyt szybko zrobila sie za krotka i rodzice mieli problem. Dluga gondola to bardzo dobra rada. Dziecko przesadza sie w spacerowke dopiero wtedy kiedy bierze sie za siedzenie. Robienie tego za szybko to niszczenie mu kregoslupa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam śpiworki z firmy Zaffiro, są  z wypelnieniem z wełny owczej,która jest naturalnym termoizolatorem.

Mieszkając w mieście moim zdaniem  dobrą opcją jest zimą oczyszczacz powietrza.

Do spania śpiworek, są takie też z rękawkami.

Ponczo lub otulacz do fotelika, coś porzadnego, bo nie wolno przewozić dzieci w kurtkach czy kombinezonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam mieć dużą gondole. Łatwiej włożyć śpiworek, które często są większe od gondoli (a szczególnie tych małych). Moja rada: nie przegrzewać dziecka! W domu w zupełności wystarczy body na długi rękaw, spodenki i skarpetki, ewentualnie body bez rękawów i bluzeczka na długi rękaw. Jeżeli nie macie temperatur poniżej 20 stopni to nie róbcie krzywdy swoim dzieciom. Urodziłam dwójkę dzieci zimą i przy drugim dotarło do mnie jak bardzo przegrzewalam pierwsze. Bałam się, że się przeziębi przez porę roku chociaż kaloryfery grzały. Ale lubiłam też cieplejsze skarpetki zakładać, bo szczególnie noworodki mają zimne stópki. Ze względu na kaloryfery dobrze jest zwilżać śluzówkę nosowa dziecka, psikac raz czy dwa razy dziennie sola morska w sprayu nosek. Z rossmanna bardzo polecam krem pflegecreme alterry. Jest tani, a na mróz czy wiatr dla dziecka jest świetny, ponieważ nie zawiera w składzie wody (ale dobrze się smaruje). Dobrze jest też przygotować odpowiednio podłogę dla dzidziusia. Kupić jakiś dywan i na niego kłaść matę albo puzzle piankowe. Żeby była dobra izolacja podłoża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O i fajne są kombinezony śpiworki z hm. Takie do wózka. Kombinezonow nie kupujcie w najmniejszych rozmiarach, bo dziecko bardzo szybko wyrośnie, a za duży też jest ok, nic nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2022 o 21:01, AgsAgsAgs napisał:

Zalezy od wielkosci dziecka. Znalam takie dla ktorych gondola zbyt szybko zrobila sie za krotka i rodzice mieli problem. Dluga gondola to bardzo dobra rada. Dziecko przesadza sie w spacerowke dopiero wtedy kiedy bierze sie za siedzenie. Robienie tego za szybko to niszczenie mu kregoslupa. 

Spacerowke mozesz rozlozyc na plasko i dziecko wiecej widzi. Spacerowka jest bardziej przewiewna i dziecko nie "dusi sie w gobdoli" 

Nasza spacerowka miala siatke z tylu.. dziecko polozone na brzuszu w wozku,unosilo glowe zeby zobaczyc co sie dzieje ,dodatkowo cwiczac.. przy czym w domu polozone na brzuchu darlo sie w nieboglosy.

Nasza spacerowke mozna bylo ustawiac przodem i tylem do kierunku jazdy. W zaleznosci skad swiecilo slonce. 

Dziecko urodzone w grudniu w lecie bedzie mialo6mc.. to nie jest maly noworodek ktory przesypia wiekszosc dnia.Dziecko chce obserwowac i poznawac swiat,a spacery moga byc do tego fajna okazja.. pod warunkiem ze dziecko bedzie moglo widziec to co w okol.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem kobieta 14 lat i nie mam bachorka ale mozesz sie zesrac podczas porodu niestety takie fakty uwazaj😔 pzdr

Edytowano przez okosloniawdupieweza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×