Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Ewelcia

Czy taki przyrost beta HCG jest okej? + Te objawy?

Polecane posty

Cześć!

Jestem w drugiej ciąży, pierwszą straciłam w styczniu tego roku.

Pierwsze badanie beta HCG zrobiłam na 2 dni przed okresem był to poniedziałek było 136,400 , czyli w termin planowanej miesiączki beta HCG wynosiła 535,880 - martwi mnie to że ten 48-godzinny przyrost beta HCG jest za duży...

Początku ciąży biorę dufaston tak asekuracyjnie lekarz mi przepisał biorąc pod uwagę stratę wcześniejszej ciąży w 6tc.

Nie wiem czy na wynik badania beta HCG ma wpływ to że robiłam pierwsze badanie przed terminem pierwszej miesiączki a drugie w terminie...? Oczywiście na internecie wyczytałam że taki duży przyrost to już są problemy chorobowe z ciążą że zespoły downa i inne choroby trisomii albo jakieś nowotwory ciążowe -no i nie ukrywam że jest duży stres :(

 

A drugie pytanie to takie bo w pierwszej ciąży jakoś już po tygodniu czyli będąc około 5tc zaczęły boleć mnie piersi mocno, a teraz jestem w 4tc i owszem mam straszne mdłości i czasem zgagę ,jestem zmęczona i senna - praktycznie cały czas śpię 🙈 ale zero jakichkolwiek bólu piersi no i to też mnie stresuje czy jest to normalne...

Help dziewczyny dodajcie otuchy i opowiedzcie jak tam u was było lub jest i czy mam powody do niepokoju...

Pozdrawiam serdecznie E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Ewelcia napisał:

Cześć!

Jestem w drugiej ciąży, pierwszą straciłam w styczniu tego roku.

Pierwsze badanie beta HCG zrobiłam na 2 dni przed okresem był to poniedziałek było 136,400 , czyli w termin planowanej miesiączki beta HCG wynosiła 535,880 - martwi mnie to że ten 48-godzinny przyrost beta HCG jest za duży...

Początku ciąży biorę dufaston tak asekuracyjnie lekarz mi przepisał biorąc pod uwagę stratę wcześniejszej ciąży w 6tc.

Nie wiem czy na wynik badania beta HCG ma wpływ to że robiłam pierwsze badanie przed terminem pierwszej miesiączki a drugie w terminie...? Oczywiście na internecie wyczytałam że taki duży przyrost to już są problemy chorobowe z ciążą że zespoły downa i inne choroby trisomii albo jakieś nowotwory ciążowe -no i nie ukrywam że jest duży stres 😞

 

A drugie pytanie to takie bo w pierwszej ciąży jakoś już po tygodniu czyli będąc około 5tc zaczęły boleć mnie piersi mocno, a teraz jestem w 4tc i owszem mam straszne mdłości i czasem zgagę ,jestem zmęczona i senna - praktycznie cały czas śpię 🙈 ale zero jakichkolwiek bólu piersi no i to też mnie stresuje czy jest to normalne...

Help dziewczyny dodajcie otuchy i opowiedzcie jak tam u was było lub jest i czy mam powody do niepokoju...

Pozdrawiam serdecznie E.

Ważne, że jest przyrost. Na początku rośnie więcej, potem wyhamuje.

Nie musisz mieć takich objawów jak poprzednio.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Objawy ciąży już w 4 tyg? Chyba placebo. Ja miałam "objawy" od 7-8 tyg.  Widzę po twoim poście, że ci bardzo zależy, ale wyluzuj bo to serio początek i co ma być to bedzie.. beta ma ładny przyrost.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej ciąży poza zatrzymaniem miesiączki i rosnącego brzucha nie miałam żadnych innych objawów i dolegliwości. 

W drugiej nudności i wymioty od 5 tyg do 7 mies, zgaga, bóle kręgosłupa, problemy ze snem, częste oddawanie moczu.

Bety nigdy nie robiłam, Duphastonu też nie brałam mimo utraty dwóch  wcześniejszych ciąż.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×