Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 minutę temu, Julia32 napisał:

Gdzie mnie przylapalyscie?.watek z moja wypowiedzia na dowod.... ale bajeczki opowiadasz

Sama się przyznałaś, więc teraz tup nóżkami ile chcesz, to niczego juz nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Julia32 napisał:

A gdzie ja napisalam"ze gotowanie odejmuje godnosc?" To wy sobie dopowiadacie i zmyslacie na innym watku  ze przy garach nie stoicie...nie kible tylko kibel po pierwsze a po drugie nie bredz

I znowu odwracamy kotka ogonkiem.

 

Edytowano przez Bimba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś męża niech ci kupi termomixa to wreszcie przestaniesz nam zazdrościć. 

Edytowano przez Bimba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Julia32 napisał:

Moze chodzisz do gownianych restauracji, bo ja ziemniaki pod kazda postacia jadlam dobre po za domem. Najlepsza jest salatka ziemniaczana albo hinduski dhaal z ziemniakami curry i ciecierzyca 

A może właśnie tobie się wydają te restauracyjne ziemniaki smaczne, bo te domowe co robisz, to najpierw odmrażasz, a potem dopiero jesz. Jak się nie potrafi gotować to wszystko w restauracji smakuje. Nawet największe dziadostwo. A tobie jak widzę wystarczy, że jest na ostro przyprawione i ci smakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Julia32 napisał:

Duzo soba reprezentuje?

Pracuje i mam swoje zarobki 

W domu dbam o porzadek ale nie gotuje, bo nie lubie stac przy garach 

Dzieci nie potrzebuja mnie 24 na dobe jak niemowle. Ale spedzam z nimi czas,rozmawiam itp

O hobby juz tu pisalam jakie mam.na forum. Nudna to moze jestes ty a co ty soba reprezentujesz? 

No popatrzcie jaki naraz się pracuś znalazł...Przez kilka wątków pisała, śmiala się jak to kobiety pracują i stoją przy garach a ona w tym czasie ma czas dla siebie( jak widać w 100% wykorzystany  na kafeterii) a tu sie okazuje że na mopie jeździ. A corka jak to mówią "jaka matka, taka natka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Julia32 napisał:

A gdzie ja napisalam"ze gotowanie odejmuje godnosc?" To wy sobie dopowiadacie i zmyslacie na innym watku  ze przy garach nie stoicie...nie kible tylko kibel po pierwsze a po drugie nie bredz 🤣🤣

Cały czas to piszesz. Przecież to ty wyzywasz osoby lubiące gotować od kucht, czyli twoim zamiarem jest takową osobę obrazić. Nie dociera do ciebie, że większość z nas nie gotuje codziennie, bo robimy to na zmianę z mężami, a przygotowanie zdrowego i smacznego posiłku nie zajmuje wiele czasu. 

 

35 minut temu, Julia32 napisał:

🤣🤣🤣 watek sie nie udal wy myslicie,ze ja niezaywazylam waszych glupich podtekstow o mrozonkach, o zamawianym jedzeniu itp? Przylapalam was na klamstwie  ze jednak stoicie przy garach jak te kuchty a wy nadal tupiecie nozkami. Nie ladnie tak zmyslac.

My nie pisałyśmy, że nie stoimy, tylko, że nie stoimy codziennie, a jak już to nie zajmuje nam to wiele czasu. Chciałabym też zauważyć, że robiąc posiłek dla siebie to też stanie przy garach. Głupi omlet na śniadanie, to też stanie przy kuchni nad patelnią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Julia32 napisał:

Przeciez ja nie sprzatam mieszkania przez caly dzien moze ty przez pol dnia latasz z mopem ale napewno nie ja

Aha, jak się sprząta długo to jest to ujma na honorze, a jak krótko to w porządku?

Czyli jak ty sprzątasz to "dbasz o czystosc" a jak ktoś inny sprząta to jest kocmołuch i kura domowa 

Jak ty gotujesz dziecku zupę na koncentratach (żeby było taniej i szybciej) to w porządku, a jak ktoś gotuje dziecku na prawdziwych pomidorach czyli pol godziny dłużej to kuchta i kura domowa.

Jak kobieta pracuje zawodowo to jest nieszczęśliwa i bardzo jej współczujesz bo ty masz tak cudowne życie że nie musisz pracować po czym twardo przekonujesz nas że też pracujesz zawodowo.

To jakieś rozdwojenie jaźni, schizofrenia czyinne poważne zaburzenie - tak czy inaczej naprawdę powinnaś się leczyć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Julka czy ty musisz na każdym wątku pisać swoje teorie? Był fajny temat o obiadach to ty znowu wyskakujesz ze staniem przy garach, albo zamawianiem itd. po co???  Ale jak już poruszasz temat zamawianego jedzenia to powiem ci że też czasem zamawiam ale rzadko. Do restauracji czasem chodzimy, głównie na wakacjach. pracowałam w kilku restauracjach i niestety wiem jak to wygląda. Ziemniaki odgrzewane w mikrofalówce albo stojące kilka godzin w wodzie, zupa sprzed tygodnia albo kotlet smażony na takiej patelni że w domu psu bym na niej nie dała jeść. I wiele wiele innych "smaczków" Ty pewnie napiszesz zaraz że w dobrych knajpach zamawiasz i obyś tylko na takie trafiała. A u mnie na obiad dziś zrazy w sosie, ziemniaki i surówka. Sama zrobiłam😊

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie kurczak w przyprawach cajun plus ziemniaki tłuczone z dodatkiem słodkiego chilli w sosie 😄 całość roboty mojej to w sumie obranie ziemniaków, bo resztę robi thermomix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Julia32 napisał:

No wlasnie obieranie ziemniakow dla kilku osobowej rodziny to jest robota. Ja w domu rodzinnym obieralam ziemniaki czasami nie cierpialam tego zajecia... teraz mam super meza i nie musze stac przy garach 

Julcia, ale wyobraź sobie, że po pierwsze, w centrum mojej uwagi nie jest to, czy Ty coś lubisz robić czy nie lubisz, a po drugie mnie obieranie ziemniaków zupełnie nie przeszkadza. Nie lubisz gotować, to tego nie rób, ale przestań czepiać się tych, którzy lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Foko Loko napisał:

U mnie kurczak w przyprawach cajun plus ziemniaki tłuczone z dodatkiem słodkiego chilli w sosie 😄 całość roboty mojej to w sumie obranie ziemniaków, bo resztę robi thermomix

U mnie dzisiaj polska tradycja - rosół  z biegającej kurki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to już naprawdę nikogo tutaj nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Julia32 napisał:

Nie wy po prostu przedstawiacie tutaj gotowanie jako cos latwego i szybkiego. A tu wychodzi cos odwrotnego-obieranie ziemniakow, robienie kotletow,zrazow,bulek,pieczenie chleba, gotowanie pomidorowke na pomidorach,zamiast na koncentracie itp jest jednak czasochlonne,wiec juz nie zachwalajcie tak tego termomixa, bo to wcale nie jest jakies super urzadzenie. Nie wszystkie skladniki sie da wrzucic w tym samym czasie do termomixa I sie samo gotuje . Jak sie robi mieso to surowego nie wrzucasz razem z innymi produktami, trzeba je umyc,porcjonowac, pokroic, odkroic tluszcz,ziemniaki i inne warzywa tez obrac, pokroic. Trzeba wiedziec co w jakiej kolejnosci wsadzic do tego termomixa,bo kazdy produkt ma inny czas gotowania. Nie wszystkie potrawy sie da zrobic w termomixie. Pozniej musicie myc te urzadzenie... tym termomixem mozecie sobie dupencje podetrzec 🤣🤣🤣 najmniej roboty jest przy zamawianym jedzeniu 

No to sobie zamawiaj...

Mnie to naprawdę nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Julia32 napisał:

Jak to nie ciebie najbardziej interesuje. Przeciez watek "co na obiad" powstal z mysla o mnie🤣🤣🤣🤣🤣

Idź Julcia, zamów sobie swoje jedzenie i daj dorosłym rozmawiać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Julia32 napisał:

🤣🤣🤣 tobie sie restauracje z jadlodalnia dla bezdomnych pomylilo chyba-zupa sprzed tygodnia 🤣🤣🤣🤣 co za dyrdymaly ty nawet nie wiesz jak restauracja wyglada... tak tak napewno bylas w wielu restauracjach wszedzie ziemniaki be ohydne a zupy jadlas sprzed tygodnia... no to idz stac przy garach... ja dzis zamawiam zupe warzywna po karaibsku na miesie drobiowym(halal oczywiscie) plus bagietki czosnkowe do tego 

Nie byłam w wielu tylko w kilku pracowałam. W knajpie też ludzie dokładnie jak ty zamiast się narobić i kilka razy gotować nowa porcje ziemniaków ugotują jeden wielki gar na cały dzień. Nie wiem co cię tak oburza skoro sama robisz tak samo.

Czepiasz się że ktoś sobie dokłada pracyIl ale  tak ktoś zamiast koncentratu woli dodać pomidory albo zamiast wybrać zawodówkę konczy wyższe studia, zamiast spryskać włosy suchym szamponem po prostu umyje głowę. Wyobraź sobie że ludzie wybierają jakość zwłaszcza jak robią coś dla siebie. Ale co ty możesz o tym wiedzieć jak całe życie jedziesz po linii najmniejszego oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Julia32 napisał:

To wez sobie ugotuj ziemniaki w osolonej wodzie, pozniej wymieszaj z maslem i drobno posiekanym czosnkiem i wloz do pojemnikow i zamroz. Po 3 dniach otworz, rozmroz np podgrzewajac a garnku I sobie zobacz sama czy te ziemniaki stracily smak.  Wy jestescie tak tepe,ze wy po prostu mylicie domowe robione obiady,ktore sa mrozone na kilka dni z mrozonkami  z supermarketu dlatego piszecie durnoty i durdymaly "ze moje obiady sa bez smaku".... potrafie gotowac,ale nie lubie dla mnie to strata wolnego czasu. Po za tym jak mozesz twierdzic, ze ja nie potrafie gotowac skoro te mrozone obiady to byly moje domowe gotowane obiady. Roznica tylko polegala na tym,ze ja raz w tygodniu duzo gotowalam po to,by przez reszte tygodnia nie musiec stac przy garach w jednym dniu gotowalam 3 rodzaje obiadow, po czym je zamrazalam I jak gotowalam w poniedzialki tak od wtorku do niedzieli nie musialam. Obecnie juz tego nie robie, poniewaz zamawiam obiady.

Myśmy już chyba raz wyjaśniły kwestię ziemniaka z zamrażarki. Konsystencja się robi wstrętna. No, ale jak ty kupę maska i czosnku wciśniesz, to samego ziemniaka nie czujesz. 

Wow, teraz 3 rodzaje obiadów gotowałaś w jednym dniu? A w pierwszych wpisach pisałaś, że po skończonej pracy zdalnej sprzątasz i gotujesz obiad na następny dzień. Potem się okazało, że to jednak nie jest codziennie, bo zamrażasz. Prawda będzie taka, że gotowałaś co drugi dzień i jeśli ci zostało z tego drugiego dnia, to wtedy do zamrażarki szło. Np. jak zostały ci właśnie ziemniaki z obiadu, bo ci się obrało dwa za dużo. 

36 minut temu, Julia32 napisał:

No wlasnie obieranie ziemniakow dla kilku osobowej rodziny to jest robota. Ja w domu rodzinnym obieralam ziemniaki czasami nie cierpialam tego zajecia... teraz mam super meza i nie musze stac przy garach 

Obranie ok kg ziemniaka, a tyle idzie na 4osobową rodzinę, nie zajmuje więcej niż 5 minut. 

Super męża to ja mam. Bo on mi obiad własnoręcznie ugotuje, a nie wręczy mi w dłoń nr telefonu do restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Julia32 napisał:

🤣🤣🤣 tobie sie restauracje z jadlodalnia dla bezdomnych pomylilo chyba-zupa sprzed tygodnia 🤣🤣🤣🤣 co za dyrdymaly ty nawet nie wiesz jak restauracja wyglada... tak tak napewno bylas w wielu restauracjach wszedzie ziemniaki be ohydne a zupy jadlas sprzed tygodnia... no to idz stac przy garach... ja dzis zamawiam zupe warzywna po karaibsku na miesie drobiowym(halal oczywiscie) plus bagietki czosnkowe do tego 

Jak zwykle decyzje Julki są słuszne, jedyne i cudowne. Jej restauracje są na najwyższym poziomie sanepidowskim. 

Zupa warzywna po karaibsku. Czyli tak naprawdę zamawiasz najtańsze dania byle się zmieścić w jakiś 6 funtach na osobę 😁 

32 minuty temu, Julia32 napisał:

Nie wy po prostu przedstawiacie tutaj gotowanie jako cos latwego i szybkiego. A tu wychodzi cos odwrotnego-obieranie ziemniakow, robienie kotletow,zrazow,bulek,pieczenie chleba, gotowanie pomidorowke na pomidorach,zamiast na koncentracie itp jest jednak czasochlonne,wiec juz nie zachwalajcie tak tego termomixa, bo to wcale nie jest jakies super urzadzenie. Nie wszystkie skladniki sie da wrzucic w tym samym czasie do termomixa I sie samo gotuje . Jak sie robi mieso to surowego nie wrzucasz razem z innymi produktami, trzeba je umyc,porcjonowac, pokroic, odkroic tluszcz,ziemniaki i inne warzywa tez obrac, pokroic. Trzeba wiedziec co w jakiej kolejnosci wsadzic do tego termomixa,bo kazdy produkt ma inny czas gotowania. Nie wszystkie potrawy sie da zrobic w termomixie. Pozniej musicie myc te urzadzenie... tym termomixem mozecie sobie dupencje podetrzec 🤣🤣🤣 najmniej roboty jest przy zamawianym jedzeniu 

A wiesz, że na termomix jest książka kucharska? To jakbyś się mogła przestać mądrzyć na temat termomixa, że trzeba parę rzeczy osobno, to byłoby wskazane, przynajmniej byś się tak nie kompromitowała.  Pomidorowa na pomidorach to 5 minut roboty dłużej. 

Nie da się wszystkiego wrzucić naraz? A do parowara się da, czy nie da?😁😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Unlan napisał:

Zupa warzywna po karaibsku. Czyli tak naprawdę zamawiasz najtańsze dania byle się zmieścić w jakiś 6 funtach na osobę

Nie ma wyjścia, ma tylko dychę na osobę dziennie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Julia32 napisał:
24 minuty temu, Julia32 napisał:

Tak pracowalas w kilku restauracjach tak napewno juz lece uwierzyc 🤣🤣🤣🤣 twoja jedyna praca to bycie kuchta domowa 

Tak dorośli, zdrowi ludzie pracują na swoje utrzymanie i przyjemności nie obciążając swoich rodziców, małżonka albo państwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Annn2020 napisał:

Tak dorośli, zdrowi ludzie pracują na swoje utrzymanie i przyjemności nie obciążając swoich rodziców, małżonka albo państwa. 

No to czekaj, zaraz ci na pisze ze islam, że mieszkanie, ze firma, że 100% bedziewydawala na swoje przyjemności a ty nie itd, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Julia32 napisał:

Nie to ty twierdzisz"ze jak sie sprzata krotko, czyli tak jak ja to sie jest utrzymanka,a jak sie caly dzien lata z jezorem na wierzchu to sie nie jest utrzymanka"🤣🤣🤣 

Oczywiscie kuchta i kura domowa a ty myslalas, ze kto dowala sobie roboty. Normalne kobiety jak gotuja pomidorowke od podstaw(no wiem,ze mozna tez gotowac na rosole) to najpierw szykuja mieso drobiowe,gotuja je na wodzie z przyprawami, pozniej wrzucaja obrane marchewki, cebule, gdy woda sie gotuje to wrzucaja makaron lub ryz, pozniej daja koncentrat pomidorowy, na koniec zabielaja smietana. Natomiast kuchta sobie wymysli,ze doda sobie zamiast koncentratu to kg pomidorow i spedzi przy garach pol godziny wiecej czasu🤣🤣🤣 tak kuchty to wszystkie baby,ktore zamiast ulatwiac sobie robote to ja sobie utrudniaja 

Dziewczyny, czyli już wiemy kim jest kuchta. Kuchta to osoba, która poświęca parę minut dłużej, żeby danie było lepszego smaku i lepszej jakości. 

Czyli dziewczyny od dzisiaj, żadna nie robi żadnej marynaty do mięsa jeśli ją taki pomysł  najdzie. Ogórkowa to z byle jakiego przecieru, absolutnie nie trzemy kiszonych ogórków. Pomidorowa to samo. Sezon na pomidory, kiedy można kupić bardzo słodkie i dojrzałe, więc jest okazja zjeść przepyszną zupkę zapominamy, że istnieje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No  to pisz,  bo jeszcze dzisiaj o tym nie czytałyśmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Julia32 napisał:

Co sie zaczyna? Znow masz zwidy?🤣🤣

Za mało emotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Julia32 napisał:

Skad to wytrzasnelas te teorie?

Z twoich opowieści.

Z racji że jesteś ociężała umysłowo i za mało inteligentna żeby zapanować nad swoimi kłamstwami zdarza ci się wygadać jak jest naprawdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Co jest napisał:

Może Julia wyszła za szejka xD

Tak, tego z McDonalda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Julia32 napisał:

Jakie pare minut? Masz zaniki pamieci,ze napisalas pol godziny dluzej? Nie to nie jest pare minut pare minut to jest max 10 minut a nie pol godziny albo i dluzej. 

Ty zakuty łbie i sklerotyku! Co ty pier,dolisz? Napisałam ci wtedy, że NA TĄ ILOŚĆ zupy pomidorowej, którą TY gotujesz, a potem porcjujesz i zamrażasz potrzebujesz 3 kg pomidorów. I stąd się wzięło to pół godziny. 5 razy to jeszcze ci tłumaczyłam, że chodzi o ilość zupy i jeszcze nie dotarło????  Jakbyś ugotowała garnek na jeden dzień, to wtedy ci wyjdzie parę minut, czyli właśnie maksymalnie 10 minut. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Julia32 napisał:

Nie zamawiam najtanszych dan 

No tak, bo jest jeszcze jakaś zupa w menu, która kosztuje pół funta mniej. No to faktycznie nie zamawiasz najtańszych 😁 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×