Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
DropKick

Jak gotujecie bazę do zup?

Polecane posty

Jak gotujecie  bazę (bulion) do zup?  Nie zawsze mam czas gotować  rosół parę godzin,  szukam szybszego rozwiązania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, DropKick napisał:

Jak gotujecie  bazę (bulion) do zup?  Nie zawsze mam czas gotować  rosół parę godzin,  szukam szybszego rozwiązania. 

możesz pójść na łatwiznę i zrobić z kostki rosołowej.

Ja po prostu robię wywar z warzyw. Gotuję na wolnym ogniu 3-4h. Robię wtedy, kiedy mam czas. Poza tym możesz zrobić więcej i potem pomrozić w pojemnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

możesz pójść na łatwiznę i zrobić z kostki rosołowej.

Ja po prostu robię wywar z warzyw. Gotuję na wolnym ogniu 3-4h. Robię wtedy, kiedy mam czas. Poza tym możesz zrobić więcej i potem pomrozić w pojemnikach.

Ja tez gotuję  duzo warzyw + bulion w sloiczku,  chyba winiary.  Ale przez to ze nie uzywam mięsa kazdy patrzy na mnie jak na dzikuskę 🙈 dlatego chcialabym zrobic z mięsem..  Ale nie wiem jak,  bo nie chce gotowac bulionu  4 godziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DropKick napisał:

Ja tez gotuję  duzo warzyw + bulion w sloiczku,  chyba winiary.  Ale przez to ze nie uzywam mięsa kazdy patrzy na mnie jak na dzikuskę 🙈 dlatego chcialabym zrobic z mięsem..  Ale nie wiem jak,  bo nie chce gotowac bulionu  4 godziny. 

Ja nie używam mięsa, bo mi się nie chce 😄

ale może zrób raz więcej i zamroź?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Sue
1 godzinę temu, DropKick napisał:

Ja tez gotuję  duzo warzyw + bulion w sloiczku,  chyba winiary.  Ale przez to ze nie uzywam mięsa kazdy patrzy na mnie jak na dzikuskę 🙈 dlatego chcialabym zrobic z mięsem..  Ale nie wiem jak,  bo nie chce gotowac bulionu  4 godziny. 

Może kup szybkowar? Nieoceniona rzecz.Zależy z czego, z piersi kurczaka z kością to już szybko, ze skrzydła indyczego też. Wołowe lub inne mięsa, kura np. w szybkowarze ok. godziny, pół gpdziny wieprzowina.

Edytowano przez _Sue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy. Nie znoszę zup na rosole ani na mięsie. Używam ziół, soku cytrynowego, orientalnych przypraw. Do zup kremowych podsmażam warzywa na maśle. Czasem kostka rosolowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×