Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Tojawww

Niepełnosprawny facet a dziecko

Polecane posty

Cześć wszystkim! Mam takie nietypowe pytanie. Mam faceta niepełnosprawnego od urodzenia na wózku i wgl. Czy jeśli zajdę w ciąże z nim to czy jest prawdopodobieństwo , że ono urodzi się chore? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Tojawww napisał:

Cześć wszystkim! Mam takie nietypowe pytanie. Mam faceta niepełnosprawnego od urodzenia na wózku i wgl. Czy jeśli zajdę w ciąże z nim to czy jest prawdopodobieństwo , że ono urodzi się chore? 

To zależy co dolega twojemu chłopakowi - najlepiej zapytać u źródła i u lekarza. Zakładam że na wózku można być z wielu powodów więc trudno to określić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych.

Zależy jakie to schorzenie i czy jest ono genetyczne. To, że jest niepełnosprawny od urodzenia nie stanowi znaku równości z chorobą dziedziczoną genotypowo.

Przyczyny jego przypadłości mogą nie byc zakodowane w genach. Wtedy nie masz się czego obawiać.

Jeżeli jednostka chorobowa jest dziedziczona to warto się poważnie zastanowić nad posiadaniem wspólnego  potomstwa.

Np: dystrofia mięśniowa Duchenne’a na którą cierpi mężczyzna (zakładając, ze  kobieta jest zdrowa), nie przekazuje choroby synom natomiast wszystkie jego córki będą nosicielkami choroby.

Podałam pierwszy lepszy przykład z brzegu który mi sie nasunął.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×