Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Karola1991

Za mały zarodek na wiek ciąży

Polecane posty

Witam. Moje serce pękło na pół 💔😭 w piątek mój ginekolog powiedział że w macicy jest worek owodniowy ale zarodek który jest w tym worku owodniowym jest zbyt mały na czas trwania ciąży i że niestety ale dojdzie do poronienia  😭😭😭😭 czy któraś tak miala? Miałam invitro 1 listopada z moich obliczeń wychodzi ze jestem w 5tc plus 5 dni. Gdy byłam u ginekologa mówiła mi że to 6.7 tydzień. Za 2 tygodnie mam kolej a wizytę. 23.grudnia. On aliczy że w ciągu 2 tygodni może dojść do samoistnego  poronienie. Czy jest może jakaś nadzieja ze w ciągu tych 2 tyg. Zarodek się powiększy? Naprawdę tak chciałabym by było wszystko oke. Chcę zostać mamą nie mogę przestać myśleć o tym... Bo to od środka mnie boli strasznie że jestem teraz w ciąży a zaraz poronię albo będą mnie czyścić jak do tego nie dojdzie. Proszę o radę. Dziękuję. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Karola1991 napisał:

Witam. Moje serce pękło na pół 💔😭 w piątek mój ginekolog powiedział że w macicy jest worek owodniowy ale zarodek który jest w tym worku owodniowym jest zbyt mały na czas trwania ciąży i że niestety ale dojdzie do poronienia  😭😭😭😭 czy któraś tak miala? Miałam invitro 1 listopada z moich obliczeń wychodzi ze jestem w 5tc plus 5 dni. Gdy byłam u ginekologa mówiła mi że to 6.7 tydzień. Za 2 tygodnie mam kolej a wizytę. 23.grudnia. On aliczy że w ciągu 2 tygodni może dojść do samoistnego  poronienie. Czy jest może jakaś nadzieja ze w ciągu tych 2 tyg. Zarodek się powiększy? Naprawdę tak chciałabym by było wszystko oke. Chcę zostać mamą nie mogę przestać myśleć o tym... Bo to od środka mnie boli strasznie że jestem teraz w ciąży a zaraz poronię albo będą mnie czyścić jak do tego nie dojdzie. Proszę o radę. Dziękuję. 

No ale te obliczenia są dobre przecież. Ja bym nie panikowała, poczekaj na wizytę to zobaczysz wtedy.

PS. Chyba pęcherzyk, a nie worek owodniowy 😉

Edytowano przez Foko Loko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim wieku byl zarodek w momencie invitro? Bo jesli 5dniowy, to lekarz moze miec racje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Foko Loko napisał:

No ale te obliczenia są dobre przecież. Ja bym nie panikowała, poczekaj na wizytę to zobaczysz wtedy.

PS. Chyba pęcherzyk, a nie worek owodniowy 😉

Powiedziałam worek owodniowy nie pęcherzyk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ahava napisał:

A w jakim wieku byl zarodek w momencie invitro? Bo jesli 5dniowy, to lekarz moze miec racje. 

3 dniowy. Bo w sobotę 29 wyciągali mi jajeczka a 1 go miałam invitro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pamietaj ze ciaze liczy sie od pierwszego dnia ostatniego okresu. A w tym przypadku, dzien wyciagniecia jajeczek traktuje sie jak dzien owulacji, ktora jest zazwyczaj ok 2 tyg po okresie. Nie moge wrzucic tu linka, ale wygoogluj sobie kalkulatory ciazy na podstawie IVF. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się jeszcze, poczekaj do 2 skanu. W moim przypadku w 5+4 zarodka jeszcze nie było widać tylko łożysko i zaczątki pęcherzyka zoltkowego. 2 tygodnie później był już świetnie widoczny zarodek.

Jedyne co warto zrobić to jak ktoś już polecił sprawdzić wiek podany przez lekarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kirinka napisał:

Nie martw się jeszcze, poczekaj do 2 skanu. W moim przypadku w 5+4 zarodka jeszcze nie było widać tylko łożysko i zaczątki pęcherzyka zoltkowego. 2 tygodnie później był już świetnie widoczny zarodek.

Jedyne co warto zrobić to jak ktoś już polecił sprawdzić wiek podany przez lekarkę.

Nie wiem czy mam się nie martwić 😭 skoro lekarz mi powiedzial że zakończy się to niestety poronieniem 💔 ja już wszędzie na internecie szukam odpowiedzi dlaczego. Albo czy może uda się jeszcze mi 🥺 ciężko mi bo bardzo a to bardzo pragnęłam być w ciąży urodzić zdrowe dziecko. Patrzeć jak się rozwija. Rośnie. Śmieje. Bawi... 🥺 Chciałabym by 23 grudnia powiedziano mi że zarodek jest duży i wszystko w porządku. To jest moje jedyne marzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2022 o 12:17, Karola1991 napisał:

Witam. Moje serce pękło na pół 💔😭 w piątek mój ginekolog powiedział że w macicy jest worek owodniowy ale zarodek który jest w tym worku owodniowym jest zbyt mały na czas trwania ciąży i że niestety ale dojdzie do poronienia  😭😭😭😭 czy któraś tak miala? Miałam invitro 1 listopada z moich obliczeń wychodzi ze jestem w 5tc plus 5 dni. Gdy byłam u ginekologa mówiła mi że to 6.7 tydzień. Za 2 tygodnie mam kolej a wizytę. 23.grudnia. On aliczy że w ciągu 2 tygodni może dojść do samoistnego  poronienie. Czy jest może jakaś nadzieja ze w ciągu tych 2 tyg. Zarodek się powiększy? Naprawdę tak chciałabym by było wszystko oke. Chcę zostać mamą nie mogę przestać myśleć o tym... Bo to od środka mnie boli strasznie że jestem teraz w ciąży a zaraz poronię albo będą mnie czyścić jak do tego nie dojdzie. Proszę o radę. Dziękuję. 

A sprawdzalas bete? Moze warto sprawdzic czy jest przyrost zamiast sie stresowac do 23go.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×