Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zatroskana35

Ból głowy u 10 letniego dziecka, migrena???

Polecane posty

Witam.
Kilka lat temu, kiedy syn miał 6 lat zaczęła boleć go głowa ( pisałam o tym chyba w 2019 roku)
Przez ten czas do teraz bóle były naprawdę sporadyczne, raz na kilka miesięcy.
Tak było do grudnia 2022.
Po Mikołajkach w szkole syna zaczęła boleć głowa, potem po kilku dniach zaczęła go znowu boleć w szkole.
I tak jest do dzisiaj, że co 5-6 dni boli go głowa.
Mówi, że to od hałasu w szkole.
Ale czasem bóle są w weekend, gdy dzień wcześniej dobrze się bawił - pozytywne emocje też wywołują u niego ból głowy.
Towarzyszą tym bólom nudności bez wymiotów.
Tak jak kilka lat temu pomaga nurofen, zimne okłady i sen.
Po śnie syn jest jak nowo narodzony.
Ostatni rezonans miał w 2021 roku, nic nie wykazywał.
Badanie oczu ma 2x w roku ostatnie w sierpniu 2022.
Na 18 i 19 stycznia mam umówionego neurologa i okulistę.
Chcę zrobić też morfologię.
Dziś syn obudził się z bólem głowy o 2.00 w nocy, dostał nurofen, zimny okład i o 3.00 zasnął, spał do rana.
Nigdy nie przytrafił nam się nocny ból głowy.
Wiem że nikt diagnozy nie postawi, chciałabym tylko z kimś porozmawiać.
Syn zaczął 4 klasę, może to zmiany Tak na niego wpływają, niewiem.
Kilka lat temu bóle zaczęły się jak poszedł do przedszkola.
Tomograf i eeg były wtedy prawidłowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zatroskana35 napisał:

Witam.
Kilka lat temu, kiedy syn miał 6 lat zaczęła boleć go głowa ( pisałam o tym chyba w 2019 roku)
Przez ten czas do teraz bóle były naprawdę sporadyczne, raz na kilka miesięcy.
Tak było do grudnia 2022.
Po Mikołajkach w szkole syna zaczęła boleć głowa, potem po kilku dniach zaczęła go znowu boleć w szkole.
I tak jest do dzisiaj, że co 5-6 dni boli go głowa.
Mówi, że to od hałasu w szkole.
Ale czasem bóle są w weekend, gdy dzień wcześniej dobrze się bawił - pozytywne emocje też wywołują u niego ból głowy.
Towarzyszą tym bólom nudności bez wymiotów.
Tak jak kilka lat temu pomaga nurofen, zimne okłady i sen.
Po śnie syn jest jak nowo narodzony.
Ostatni rezonans miał w 2021 roku, nic nie wykazywał.
Badanie oczu ma 2x w roku ostatnie w sierpniu 2022.
Na 18 i 19 stycznia mam umówionego neurologa i okulistę.
Chcę zrobić też morfologię.
Dziś syn obudził się z bólem głowy o 2.00 w nocy, dostał nurofen, zimny okład i o 3.00 zasnął, spał do rana.
Nigdy nie przytrafił nam się nocny ból głowy.
Wiem że nikt diagnozy nie postawi, chciałabym tylko z kimś porozmawiać.
Syn zaczął 4 klasę, może to zmiany Tak na niego wpływają, niewiem.
Kilka lat temu bóle zaczęły się jak poszedł do przedszkola.
Tomograf i eeg były wtedy prawidłowe

Jak pójdziesz do okulisty, to powiedz okuliście, żeby sprawdził dziecku ciśnienie wewnątrzgałkowe. 

Silne bóle głowy mogą być też od zatok, albo od ucha. Taka uwaga, nie zawsze czuć, że ból jest od ucha. Wysokie ciśnienie w gałkach ocznych może być też od zatok. Moje dziecko tak miało. 

Z badań, to ja bym popytała pediatrę jakie hormony badać u dziecka. Te bóle mogą mieć różne podłoże, również hormonalne. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ciśnienie i dno oka zbadamy 18 stycznia.

Też myślałam o zatokach, syn często rano ma zapchany nos, później w ciągu dnia już nie.

Zanim zaczęły się bóle głowy w grudniu to w listopadzie syn zaczął mieć kłopoty z zasypianiem.

Z hormonów chce zrobić tarczycę, bo jak kilka lat temu miał te powtarzające się bóle robili mu w szpitalu, ale wynik był dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unlan, a Twoją córkę często bolała głowa przy tych zatokach?

U nas to jest dziwnie cykliczne równo co 5-6 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zatroskana35 napisał:

Unlan, a Twoją córkę często bolała głowa przy tych zatokach?

U nas to jest dziwnie cykliczne równo co 5-6 dni.

Nie, głowa jej nie bolała. Córka miała wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe od zatok. Bo zatkane zatoki uciskały oczy. Wcześniej miała przerośnięte migdały, które uciskały na uszy i właśnie też to szło na zatoki. Wieczne przeziębienia robiły swoje.  To ciśnienie w oczach wyszło parę lat później, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy ono było już przy przeroście migdałów. 

Mnie boli bardzo głowa przy zatokach, dlatego zwróciłam tutaj na to uwagę. Bardzo podobny ból do migrenowego, wręcz nawet z aurą nad okiem. I jak ucho jest zaziębione, to ból podobny, też z bólem oka i nad okiem. Co ciekawe, nie zawsze odczuwam właśnie ucho, tylko ból głowy. Wacik z ziołami bittnera do ucha i przechodzi. 

Tarczyca do przebadania może nie wystarczyć, ale jak najbardziej zrób. Jest mnóstwo innych hormonów. Dlatego pisałam, żeby zapytać pediatry jakie hormony by można było przebadać. Bo możliwe jest, że twój syn miał w wieku 6 lat intensywny okres wzrostu. Teraz dochodzi do tego też dojrzewanie. I to może wywoływać nadmiar, lub brak jakiegoś hormonu i ta nierównowaga może wywoływać bóle. Ta cykliczność jest bardzo zastanawiająca. Tak jakby twoje dziecko się przejmowało czymś co wydarza się co tydzień. 

Kieruję twoje myśli w kierunku hormonów, bo u mnie były ciężkie migreny w momencie, kiedy przestawałam karmić dzieci kp. Więc na podłoże hormonalne jak najbardziej możliwe.  

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zatroskana35 napisał:

Unlan, a Twoją córkę często bolała głowa przy tych zatokach?

U nas to jest dziwnie cykliczne równo co 5-6 dni.

Kurcze, jeszcze jedno. Teraz mnie oświeciło. Zobacz, czy dziecko nie ma czasem skoliozy szyjnej, czy w którymś z górnych odcinków kręgosłupa. Przyuważ, czy bóle nie zaczynają się po długim siedzeniu przy biurku, czy przy komputerze. Może mieć niedobrą dla siebie pozycję i to by pasowało do tych cyklicznych napadów. Przecież w jedne dni tygodnia dzieci mają więcej nauki w domu, a w inny mniej. W przedszkolu też mógł dziwnie siedzieć i nadwyrężać szyję,a ty tego nie widziałaś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unlan, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Nie pomyślałam, że to może być szyją a syn często skręca głowę bo ze względu na wrodzoną wadę oczu ma właśnie wyrównawcze ustawienie głowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zatroskana35 napisał:

Unlan, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Nie pomyślałam, że to może być szyją a syn często skręca głowę bo ze względu na wrodzoną wadę oczu ma właśnie wyrównawcze ustawienie głowy!

Nie ma za co 😉

Hmm, może to dobry trop. To wyrównawcze ustawienie głowy może mu nie pasować, bo może mieć lekką wadę kręgosłupa. Sprawdź tą szyję i trochę niżej, czy tam nie ma jakiejś lekkiej skoliozy. Więcej czasu przy biurku w tej wymuszonej pozycji i głowa może boleć. 

Myślę, że to nie ma znaczenia, gdzie ta głowa konkretnie boli, jeśli jest to od tej szyi. Gdyby to nie było to, to musisz szukać innej przyczyny. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko i jak po badaniach??? 

Mam podobną historię że swoim 9latkiem, jestem ciekawa czy znalazłaś przyczynę tych bóli.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2023 o 20:23, Unlan napisał:

Kurcze, jeszcze jedno. Teraz mnie oświeciło. Zobacz, czy dziecko nie ma czasem skoliozy szyjnej, czy w którymś z górnych odcinków kręgosłupa. Przyuważ, czy bóle nie zaczynają się po długim siedzeniu przy biurku, czy przy komputerze. Może mieć niedobrą dla siebie pozycję i to by pasowało do tych cyklicznych napadów. Przecież w jedne dni tygodnia dzieci mają więcej nauki w domu, a w inny mniej. W przedszkolu też mógł dziwnie siedzieć i nadwyrężać szyję,a ty tego nie widziałaś. 

Mnie bardzo mocno bolała głowa przez 3 tygodnie aż wylądowałam w szpitalu na neurologii pobierali mi płyn mózgowo-rdzeniowym dwa razy robili mi tomograf raz z kontrastem raz bez później rezonans okazało się że te bóle głowy były po prostu od kręgosłupa szyjnego bo mam skoliozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×