Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam, czy któraś z Was może powiedzieć coś na temat latania samolotem w pierwszym trymestrze? Dozwolone? Zabronione? 

 

Oczywiści planuję skonsultować z lekarzem prowadzącym, ale mam wizytę dopiero w przyszłym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leciałam w 5 i 6 tygodniu z UK do Polski i spowrotem po zrobieniu testów (ciąża nie była potwierdzona jeszcze u lekarza). Potem w 11/12 tygodniu leciałam lot 3 godziny na wakacje, położna dała zielone światło. Polecam podkolanówki uciskowe na loty dłuższe niż 2 godziny. 

Spytaj lekarza, ale jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo, to nie ma żadnych przeciwskazań. 

Ja jeszcze leciałam w 17 tygodniu do Polski i wracałam w 19. Ten lot zniosłam najlepiej, bo minęły wszystkie mdłości i zmęczenie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję lecieć w 9/10 tygodniu ale lot w jedną stronę nie będzie przekraczał 1,5 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo "to zależy". Zależy od sytuacji, zależy od stanu. Dzisiaj może być dobrze, a jutro możesz wylądować na lekach na podtrzymanie.

Jak nie musisz lecieć to lepiej sobie darować. Nawet tu była dziewczyna, która przyleciała do Polski jeszcze nie wiedząc o ciąży i okazało się, że do końca musi tu zostać, bo wrócić nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latam mniej więcej raz na 6 tygodni bo mam pracę taką rozjazdowa. 
Skonsultuj z lekarzem oczywiście ale generalnie latanie w 1 trymestrze jest statystycznie bezpieczniejsze niż w 2 i 3. Polecam albo rajstopy uciskowe albo chociaż podkolanówki żeby zminimalizować ryzyko dla twojego zdrowia. Jeśli możesz to też wybierz siedzenie w przejściu i wstawaj pochodzić co 20-30 minut.

Najdłuższy mój lot do tej pory to 4 i pół godziny (jestem w drugim trymestrze) który był bezproblemowy. 

Pod koniec 3 trymestru już się nie powinno latać, generalnie 34-36 tygodni to ostatnia chwila i na to już linie lotnicze zwykle proszą o zaświadczenie od lekarza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×