Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Barbaraa

Wyjazd na wakacje z dzieckiem

Polecane posty

Z mężem jestem w trakcie rozwodu. Dziecko jest przy mnie. Chcę z córką wyjechac na wakacje w kraju. Co jeśli mąż choćby po złości nie wyrazi zgody na ten wyjazd? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bimba napisał:

A jesteś pewna że nie wyrazi?

Tak jak napisałam, choćby na złość. Gdyby nie wyraził zgody, czy mimo to mogę zabrać dziecko i jechać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Barbaraa napisał:

Z mężem jestem w trakcie rozwodu. Dziecko jest przy mnie. Chcę z córką wyjechac na wakacje w kraju. Co jeśli mąż choćby po złości nie wyrazi zgody na ten wyjazd? 

Dla dobra dziecka dobrze usiąść do stołu i uzgodnić kwestie z nim związane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Skb napisał:

Dla dobra dziecka dobrze usiąść do stołu i uzgodnić kwestie z nim związane. 

Czasem nie ma ich z kim uzgodnić jeśli druga strona ma dziecko gdzieś a cała para idzie w robienie ex po złości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bimba napisał:

Czasem nie ma ich z kim uzgodnić jeśli druga strona ma dziecko gdzieś a cała para idzie w robienie ex po złości 

Zawsze jest jakieś wyjście. Albo sami się dogadają .... albo zrobi to za nich sąd. 

Tu na razie jest tylko gdybanie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2023 o 10:58, Barbaraa napisał:

Z mężem jestem w trakcie rozwodu. Dziecko jest przy mnie. Chcę z córką wyjechac na wakacje w kraju. Co jeśli mąż choćby po złości nie wyrazi zgody na ten wyjazd? 

Czemu ma nie wyrazić? Podajesz dane gdzie jedziesz i nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli by rzeczywiście się nie zgodził, czy mogę się nie ustosunkować do jego zdania? Czy za to może coś grozić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barbaraa napisał:

A jeśli by rzeczywiście się nie zgodził, czy mogę się nie ustosunkować do jego zdania? Czy za to może coś grozić? 

Nic, normalnie jedziesz na wczasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bimba napisał:

Nic, normalnie jedziesz na wczasy.

W przypadku braku porozumienia rodziców o wyjeździe na wczasy również decyduje sąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Qwerty85 napisał:

Zanim sąd zadecyduje to bedzie po wczasach.

 

Po co w kraju paszport

 

Jak nikt nie ma ograniczonej władzy to oboje mogą wziąć dziecko na wakacje samodzielnie bez niczyjej zgody

Jak sa wyznaczone terminy spotkań przez sąd to juz niekoniecznie. Za dużo niewiadomych by można było coś stwierdzić.  Tak czy tak  najlepszym wyjściem w tej sytuacji dla wszystkich jest rozmowa i ustalenie warunków korzystnych dla wszystkich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale od kiedy na wakacje w kraju mąż wyraża zgodę? Jak jest jego czas widzenia to jedzie gdzie chce a jak Twoj czas to Ty jedziesz. A jak dzieci mają paszporty to i poza UE możecie jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W tej sytuacji najlepiej by było, aby usiąść i obgadać sprawę. Jeżeli jest to niemożliwe, dobrze poprosić o pomoc mediatora, który pomoże Wam ustalić opiekę nad dzieckiem, spisze warunki i taką ugodę później można przedstawić w sądzie. 

Jeżeli masz obawy, że mąż będzie robił trudności to polecam mediatora, są to koszty ok. 150 zł za spotkanie, ale na pewno ułatwi to Wam kontakty w przyszłości.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×