Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kumo

Elektryki

Polecane posty

Właśnie znikną temat o samochodach elektrycznych. Cenzura działa. Ciekawe kto zarabia na tych samochodach. Oglądałam program na temat elektryków. Jakiś tam profesorek wyliczył co by się stało z dwutlenkiem węgla dajmy na to w Bełchatowie, gdyby nagle zastąpic samochody spalinowe elektrycznymi. Otóż zawartość dwutlenku węgla w powietrzu by wzrosła. Elektrownia by musiała  pracować pełną mocą. A elektrownie jądrowe są podobno nie ekologiczne jak twierdzą Niemcy. Muszą za tym stać jakieś korporacje które widzą w tym zyski. Co z  tego gdyby Europa przesiadła się na elektryki. Europa jest odpowiedzialna za 14 procent światowej emisji gazów cieplarnianych. Państwa które produkują te gazy (Chiny i Stany) mają na to wyyebane.  Dodatkowo wszystkie piętrowe parkingi, nawet te najnowsze są do wyburzenia.  Są budowane pod normalne samochody a nie ważące 3 - 4 razy więcej elektryki.   Warto pomyśleć też o drogach na małych osiedlach. Co by się z nimi stało gdybym nagle zaczęły jeździć tam TIR-y. Dodatkowo samochody elektryczne nie są wcale tak bezpieczne. Ciągle słyszy się o płonących elektrykach które bardzo trudno ugasić. Teraz płonie okręt przewożący samochody. Część z nich była elektryczna. Oficjalnie pewnie nie poznamy przyczyny zapłonu. Za jakiś czas pewnie pozmienia się technologia i te samochody będą ekologiczne i bezpieczne, musi jednak upłynąć kilka dziesięcioleci. Jak narazie jest to temat tabu

Edytowano przez kumo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PaniFotograf napisał:

Na razie nie stać mnie na takie auto 😆

Z pięć procent społeczeństwa stać. A może i mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Żaba Monika napisał:

Oraz to, ile czasu zajmuje ich ładowanie oraz stanie w kolejce do ładowania.

To jest jak dla mnie poza ceną, najmocniejszy argument przeciw. W moim przypadku jazda nad nasze morze trwałaby dwa dni. Ponad 450 km. Po drodze trzeba byłoby doładować. A nie byłabym jedyna w kolejce. Powiedzmy że 10. Ile to czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Żaba Monika napisał:

Hybrydy na ten moment sa jednak lepsze.

Hybrydy są ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Żaba Monika napisał:

Oraz to, ile czasu zajmuje ich ładowanie oraz stanie w kolejce do ładowania.

czyli nadają się dla osób mieszkających koło stacji z ładowarką i jeżdżących wyłącznie do pracy

tak do 30 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jak na razie samochody elektryczne to jedno wielkie bagno, ani to ekonomiczne, ani sprzyjające środowisku. Elektryki to większe zło dla środowiska niż pojazdy spalinowe. I jeśli ktoś chce to niech sobie jeździ tym, ale niech nie uszczęśliwiają ludzi tym na siłę. 

Jeśli chcą ratować planetę, to niech zaczną od USA i Chin bo to oni najbardziej zanieczyszczają powietrze. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie elektryki są bardziej szkodliwe i niebezpieczne. Tutaj cała prawda o nich.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2023 o 09:43, Żaba Monika napisał:

Jakoś musimy ograniczyć emisję dwutlenku węgla, to nie jest spisek tylko reakcja na to, w jakim stopniu niszczymy naeze środowisko naturalne. A że ta reakcja jest nieudolna to już inna sprawa. Sama chcialam kupic elektryka jaki nastepny samochod, ale po doswiadczeniach znajomych z tymi autami na razie się wstrzymam. 

Moze trzeba zaczac od niewycinania lasow? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Naitheure napisał:

Moze trzeba zaczac od niewycinania lasow? 🤔

To też, np trzeba by było powstrzymać bandytów którzy wycinają puszczę amazońską. 

Ale pewna część problemu leży w niskiej jakości produkowanych rzeczach które obecnie się produkuje. Mój kumpel kupił lodówkę i popsuła się zanim mineła gwarancja. A ja mam lodówkę bardzo starą w domu która nigdy nie była naprawiana i dalej świetnie działa. A nowe są nie naprawialne - jak się popsuje to wędruje na śmieci i kupuje się nową. Kumpel mechanik mówi że z kilkuletnich samochodów bardziej sypie się rdza niż z dawniejszych samochodów. A przecież już w latach 80 produkowane mercedesy i inne które jeżeli nie były bite to nie zardzewiały.  Też różne części do  różnych maszyn są kiepskiej jakości, nie takie jak dawniej, wiem bardzo dużo o tym z racji swojej pracy. W wielu rzeczach tak jest, to temat na długą dyskusję. Dzisiaj tak się robi rzeczy żeby wytrzymały krótko żeby klient szybciej przyszedł po kolejne. I przez to jest bardzo dużo śmieci. Można powiedzieć że nawet w fabrykach produkuje się śmieci bo czym jest lodówka która trafia na śmietnik zanim upłynie termin gwarancji na nią. Tu jest poważny ekologiczny problem, ale oczywiście rzadzący tego nie zauważają tylko przypier da lają się do ludzi ( między innymi rolników) z różnymi poje banymi pomysłami. Mają tak przykazane od ludzi którzy rządzą tym Światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kocur93 napisał:

To też, np trzeba by było powstrzymać bandytów którzy wycinają puszczę amazońską. 

Ale pewna część problemu leży w niskiej jakości produkowanych rzeczach które obecnie się produkuje. Mój kumpel kupił lodówkę i popsuła się zanim mineła gwarancja. A ja mam lodówkę bardzo starą w domu która nigdy nie była naprawiana i dalej świetnie działa. A nowe są nie naprawialne - jak się popsuje to wędruje na śmieci i kupuje się nową. Kumpel mechanik mówi że z kilkuletnich samochodów bardziej sypie się rdza niż z dawniejszych samochodów. A przecież już w latach 80 produkowane mercedesy i inne które jeżeli nie były bite to nie zardzewiały.  Też różne części do  różnych maszyn są kiepskiej jakości, nie takie jak dawniej, wiem bardzo dużo o tym z racji swojej pracy. W wielu rzeczach tak jest, to temat na długą dyskusję. Dzisiaj tak się robi rzeczy żeby wytrzymały krótko żeby klient szybciej przyszedł po kolejne. I przez to jest bardzo dużo śmieci. Można powiedzieć że nawet w fabrykach produkuje się śmieci bo czym jest lodówka która trafia na śmietnik zanim upłynie termin gwarancji na nią. Tu jest poważny ekologiczny problem, ale oczywiście rzadzący tego nie zauważają tylko przypier da lają się do ludzi ( między innymi rolników) z różnymi poje banymi pomysłami. Mają tak przykazane od ludzi którzy rządzą tym Światem.

A inni ludzie popieraja taka narracje i roznosza ja nawet po tym forum. A zapominaja o tym, ze dwutlenek wegla tez spelnia okreslone funkcje w zyciu organizmow zywych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Naitheure napisał:

A inni ludzie popieraja taka narracje i roznosza ja nawet po tym forum. A zapominaja o tym, ze dwutlenek wegla tez spelnia okreslone funkcje w zyciu organizmow zywych. 

No dwutlenek węgla nie jest tak dużym problemem jaki się z niego robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kocur93 napisał:

No dwutlenek węgla nie jest tak dużym problemem jaki się z niego robi.

A teraz sprobuj to wyjaśnić wielu ludziom, zwlaszcza tym, ktorzy nawet w lato jeszcze potrafia nosic tzw gacie na twarzy 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Naitheure napisał:

A teraz sprobuj to wyjaśnić wielu ludziom, zwlaszcza tym, ktorzy nawet w lato jeszcze potrafia nosic tzw gacie na twarzy 😕

Ciężko wyjaśnić, propaganda robi swoje, niektórzy myślą że to co mówi się w mediach to prawda objawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kocur93 napisał:

Ciężko wyjaśnić, propaganda robi swoje, niektórzy myślą że to co mówi się w mediach to prawda objawiona.

Ale to źle dla nich, ponieważ sami sie zapedza w kozi róg przy okazji probujac zapedzić nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Naitheure napisał:

Ale to źle dla nich, ponieważ sami sie zapedza w kozi róg przy okazji probujac zapedzić nas.

No tak, ale nie rozumieją tego i nie zrozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kocur93 napisał:

No tak, ale nie rozumieją tego i nie zrozumieją.

Widocznie nie ma dla nich ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Naitheure napisał:

Widocznie nie ma dla nich ratunku.

No raczej nie. Tu na forum też tacy są.

Znalazłaś już swojego kitka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kocur93 napisał:

No raczej nie. Tu na forum też tacy są.

Znalazłaś już swojego kitka ?

Moge sobie pomarzyć o tym, ale tamten chłopak naczytał sie redtabsow i raczej nie zaprosilby pod dach kobiety, moze bedzie mi dawal prezenty i obserwowal zza plotu albo przynosil mi mleko, ale nie pocaluje mnie nigdy ani nie pozwoli ogrzac przy swoim ognisku. Nie sadze 🙁 milych snow 😽

Edytowano przez Naitheure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Naitheure napisał:

Moge sobie pomarzyć o tym, ale tamten chłopak naczytał sie redtabsow i raczej nie zaprosilby pod dach kobiety, moze bedzie mi dawal prezenty i obserwowal zza plotu albo przynosil mi mleko, ale nie pocaluje mnie nigdy ani nie pozwoli ogrzac przy swoim ognisku. Nie sadze 🙁 milych snow 😽

Może jednak będzie dobrze 🙂

Dobrej nocy 🐱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kocur93 napisał:

Może jednak będzie dobrze 🙂

Dobrej nocy 🐱

Ok niech bedzie dobrze ☺

Dobranoc 🌛😽

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×