Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
veronika2xc

Praca przy kasie - jak wydawać resztę?

Polecane posty

Dla czytających to pytanie niektórym mogło zabrzmieć głupio, jednak jestem w tym temacie totalnie zielona, może nawet nie - tylko, że bardzo się stresuję pracą przy kasie i generalnie jest tak, że w domu wszystko niby umiem, rozumiem co i jak a gdy stoję przed klientem i trzeba wydać resztę totalnie odlatuję i nie wiem co robić.

Dlatego chciałam się spytać czy po prostu dobrze rozumiem jak wydać resztę klientowi, jeśli dobrze to może jeszcze nie będzie tak źle😄

Dla przykładu:

Do zaplaty klient ma: 33,24 zł

Klient płaci: 50 zł

Więc wydaję mu 16 zł i 86 gr reszty?

Albo na przykład gdy w kasie brakuje drobnych wtedy pytam się czy nie miałby 24 groszy i jeśli klient powie, że ma i je mi da to doliczam je do kwoty (czyli do tych 50 zł, które mi dał i co potem?) Ile muszę wydać końcowo?

Niestety bardzo się stresuję taką pracą jak i również brak mi pewności siebie, ale chciałabym chociaż spróbować.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie potem na paragonie pisze ile przyjeto czyli jak mowisz np 50,24 zl, i od tej kwoty jest reszta...

pocwicz w domu sobie tak w glowie wydawanie z roznych kwot jesli jestes nerwowa, ale ogolnie nie jest to trudna praca wiec... sproboj co ci szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten temat to żart xD 

w sklepach są kasy fiskalne i wyświetla się kto ile wydał

nikt nie przyjąłby do żadnej pracy osoby która sobie nie radzi z dodawaniem na poziomie podstawówki 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, 84Michal84 napisał:

w sumie potem na paragonie pisze ile przyjeto czyli jak mowisz np 50,24 zl, i od tej kwoty jest reszta...

pocwicz w domu sobie tak w glowie wydawanie z roznych kwot jesli jestes nerwowa, ale ogolnie nie jest to trudna praca wiec... sproboj co ci szkodzi

Taak strasznie, ze stresu mogę nawet nie potrafić nawet najprostszej czynności jeśli wymaga skupienia~

Tzn, taak tam się zawsze wyświetla ile reszty wydać tylko tak jak już wspomniałam stres jest czasem silniejszy i chociażby przy szukaniu tych reszty potrafię się pomylić😅

W każdym razie dzięki za odpowiedź😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, muchos potatos napisał:

ten temat to żart xD 

w sklepach są kasy fiskalne i wyświetla się kto ile wydał

nikt nie przyjąłby do żadnej pracy osoby która sobie nie radzi z dodawaniem na poziomie podstawówki 🙂

 

Jeszcze nie przyjęli mnie na szczęście, od grudnia mam zacząć.

Może się nadam, może nie - nie dowiem się póki nie spróbuję🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dasz radę. Ja miałam to samo na początku, tak mnie paraliżowało ze nie wiedziałam co robię. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, veronika2xc napisał:

Taak strasznie, ze stresu mogę nawet nie potrafić nawet najprostszej czynności jeśli wymaga skupienia~

Tzn, taak tam się zawsze wyświetla ile reszty wydać tylko tak jak już wspomniałam stres jest czasem silniejszy i chociażby przy szukaniu tych reszty potrafię się pomylić😅

W każdym razie dzięki za odpowiedź😄

 

bedzie dobrze, pewnie to Twoja pierwsza praca, nie martw sie na zapas, mysle nie bedzie to wielka sprawa nawet mozesz w domu sobie zrobic symulacje, takiej operacji jesli wczesniej zgromadzisz odpowiednio duzo drobnych do tego zeby wydawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, veronika2xc napisał:

Jeszcze nie przyjęli mnie na szczęście, od grudnia mam zacząć.

Może się nadam, może nie - nie dowiem się póki nie spróbuję🙈

Wbijasz sumę na kasę i wyświetla się ile jest do wydania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2023 o 19:37, muchos potatos napisał:

ten temat to żart xD 

w sklepach są kasy fiskalne i wyświetla się kto ile wydał

nikt nie przyjąłby do żadnej pracy osoby która sobie nie radzi z dodawaniem na poziomie podstawówki 🙂

 

Wyświetla się, ale w stresie można źle wpisać, coś nie tak nacisnąć. Ja tak miałam, mimo, że zawsze byłam dobra z matematyki to ze stresu głupiałam i miałam problem z liczeniem takich prostych rzeczy. Parę razy wyciągałam telefon i liczyłam na kalkulatorze. Musiałam dodawać parę paragonów jak za wczesno nacisnęłam ile razem, a wszystkiego nie skasowałam. To ludzie mi te drobne dawali później jak ja już wpisałam np. tą 50. Jeszcze kasa była stara i czasem się coś zacinało, albo wpisywało podwójnie. Reszta z 10 złotych wyszła mi 33. 

@veronika2xcNa szczęście to tylko na początku aż się z tym oswoiłam, no i czasem jak byłam już zmęczona i zamulona, a trzeba było szybko. Ja ogólnie w każdej pracy tak mam nie tylko z kasą, drzwi też mylę. Mnie stresował kontakt z ludźmi i to że wolno myślę u Ciebie może być inaczej. Może się tak zdarzyć, że się pomylisz, ale potem będzie lepiej. Albo zobaczysz, że to nie dla Ciebie. Ale ogólnie jak obsługuje się kasę wolno, że skupieniem, wpisuje wszystko jak trzeba to kasa pokaże tak jak piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Cisza_nocna napisał:

Wyświetla się, ale w stresie można źle wpisać, coś nie tak nacisnąć. Ja tak miałam, mimo, że zawsze byłam dobra z matematyki to ze stresu głupiałam i miałam problem z liczeniem takich prostych rzeczy. Parę razy wyciągałam telefon i liczyłam na kalkulatorze. Musiałam dodawać parę paragonów jak za wczesno nacisnęłam ile razem, a wszystkiego nie skasowałam. To ludzie mi te drobne dawali później jak ja już wpisałam np. tą 50. Jeszcze kasa była stara i czasem się coś zacinało, albo wpisywało podwójnie. Reszta z 10 złotych wyszła mi 33. 

@veronika2xcNa szczęście to tylko na początku aż się z tym oswoiłam, no i czasem jak byłam już zmęczona i zamulona, a trzeba było szybko. Ja ogólnie w każdej pracy tak mam nie tylko z kasą, drzwi też mylę. Mnie stresował kontakt z ludźmi i to że wolno myślę u Ciebie może być inaczej. Może się tak zdarzyć, że się pomylisz, ale potem będzie lepiej. Albo zobaczysz, że to nie dla Ciebie. Ale ogólnie jak obsługuje się kasę wolno, że skupieniem, wpisuje wszystko jak trzeba to kasa pokaże tak jak piszą.

to jest bardzo prosta praca

jeśli nie dajesz sobie rady to może sprzątanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli rachunek wynosil np. 36, 67zl a klient dal 50 to najpierw daj 3 grosze do 36,70, potem doloz 30 groszy do 37zl, potem 3zl i zrobi sie 40 zl, a na koniec 10zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2023 o 20:11, veronika2xc napisał:

Jeszcze nie przyjęli mnie na szczęście, od grudnia mam zacząć.

Może się nadam, może nie - nie dowiem się póki nie spróbuję🙈

Tak z ciekawości ciężko było tobie dostać tą pracę?

To jest twoja pierwsza praca ?

Jak zarobki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×