Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
wubuuu27

Czy uroda influancera ma dla was znaczenie i byście nie obserwowali kogoś tylko dlatego że nie odpowiada wam wizualnie?

Polecane posty

To temat mojej pracy naukowej więc zapraszam chętnych do dyskusji i wypowiedzenia się na ten temat ze swojej perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jeśli chodzi o influancerów z branży beauty, modowej i lifestylowej to tak ale może nie do końca tu chodzi o typ urody a o to czy ta osoba wygląda estetycznie, dba o siebie, umie się ubrać, umalować i uczesać pod swój typ urody/sylwetki bo na takich kontach czy kanałach szukam inspiracji. Przykładowo zainspiruje mnie osoba ładnie i estetycznie ubrana, która ma kolor włosów i fryzurę , które jej pasują, dobrany makijaż itd ale jak widzę ofiarę mody, która wygląda jak lump bo to akurat modne to takiej osoby nie będę oglądać bo to nie jest dla mnie żadna inspiracja i nie potrzebuję takich treści. Oczywiście każdy ma prawo wyglądać jak chce i to nie podlega dyskusji ale szukam treści pod siebie, takich które mnie interesują i uważam, że każdy może wyglądać fajnie jak odpowiednio dobierze ubiór, makijaż i fryzurę. Tak samo mam z ładnymi wnętrzami. Nie będę oglądać wnętrz, których wystrój mi nie odpowiada.

Jeśli chodzi o konta innego rodzaju, np. naukowe to nie ma to dla mnie żadnego znaczenia bo liczy się treść.

Edytowano przez Oh Celinee
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc w skrócie influancer z branży beauty. modowej/ lifestylowej musi dla mnie wygladać estetycznie ale jego typ urody nie musi trafiać w mój gust i ta osoba będzie mi odpowiadać wizualnie. Nie będę oglądać kogoś wyglądającego niechlujnie (chodzącego np. z przetłuszczonymi włosami czy 5-cm odrostami) lub kto w mojej ocenie wyglada w inny sposób nie estetycznie (np. jego ubiór jest dla mnie niechlujny itd). Nie wiem czy ci pomogłam ale mam nadzieję, że tak.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urod jak uroda,  ale gust i sposób ubierania się mają znaczenie. Nawet jak ktoś opiera kontent na innych rzeczach niż ubiór, na przykład podróżuje, to przyjemniej patrzy się na ludzi z podobnym poczuciem estetyki.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Anitella napisał:

Urod jak uroda,  ale gust i sposób ubierania się mają znaczenie. Nawet jak ktoś opiera kontent na innych rzeczach niż ubiór, na przykład podróżuje, to przyjemniej patrzy się na ludzi z podobnym poczuciem estetyki.

Zgadzam się w 100%.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Anitella napisał:

Urod jak uroda,  ale gust i sposób ubierania się mają znaczenie. Nawet jak ktoś opiera kontent na innych rzeczach niż ubiór, na przykład podróżuje, to przyjemniej patrzy się na ludzi z podobnym poczuciem estetyki.

A teraz wiele influanceów wygląda niechlujnie ale i tak to udostępniają + aktualnie modny jest look na lumpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odobserwowałam kilka osób za wadę wymowy 😳 i prawdopodobnie niechlujnosc też byłaby triggerem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Oh Celinee napisał:

A teraz wiele influanceów wygląda niechlujnie ale i tak to udostępniają + aktualnie modny jest look na lumpa.

Ten kopi na lumpa nie jest zły jak się tematu nie bierze dosłownie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Anitella napisał:

Ten kopi na lumpa nie jest zły jak się tematu nie bierze dosłownie XD

 

Przed chwilą, Anitella napisał:

Jak to mówią, ładnemu we wszystkim ładnie...

No jak ktoś ma wzrost i figurę modelki i zrobi sobie fajną fryzurę i fajny makijaż pasujące do swojego typu urody to jeszcze jakoś to wygląda ale u niektórych wygląda to tragicznie ( np. MsDoncellita).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Oh Celinee napisał:

 

No jak ktoś ma wzrost i figurę modelki i zrobi sobie fajną fryzurę i fajny makijaż pasujące do swojego typu urody to jeszcze jakoś to wygląda ale u niektórych wygląda to tragicznie ( np. MsDoncellita).

Ano, w tym rzecz, że wszystko jest kwestią gustu :-) Ale fakt, to trudny trend.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Anitella napisał:

Ano, w tym rzecz, że wszystko jest kwestią gustu 🙂 Ale fakt, to trudny trend.

Dokładnie tak 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale zdecydowanie tak. Influencer musi odpowiadać mi wizualnie, abym go oglądała. Np w 99% na instagramie, tiktoku, yt obserwuję dziewczyny z ciemnymi włosami, które są obiektywnie atrakcyjne oraz styl ubierania jest zbliżony do mojego. A jeśli chodzi o influencerów, którzy przekazują jakieś naukowe treści to zwykle mam tak, że początkowo go zaobserwuje, bo interesuje mnie jego kontent lecz po jakimś czasie zaczyna mnie męczyć jego uroda (jeśli nie wpisuje się w mój "typ") i mimo ciekawych informacji na profilu to przestaję go obserwować. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ma znaczenie, nie obserwuje osób których wygląd mnie irytuje, drażni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2023 o 17:43, wubuuu27 napisał:

To temat mojej pracy naukowej więc zapraszam chętnych do dyskusji i wypowiedzenia się na ten temat ze swojej perspektywy.

chyba bardziej by mnie irytowaly bledy jezykowe niz uroda. Np ktos chcacy pisac prace o influEncerach nazywa ich influancerami.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę oglądać osoby podobnie wyglądające do mnie tzn normalnie, przeciętnie, nie zawsze idealnie, nie ważny typ urody. A osoby które zniechęcają mnie wyglądem to np RLM bo jest zbyt sztucznie. Również mimo ciekawych treści nie lubię Aleksandry Pakuły- Instytut etykiety, jest zbyt sztywna, poważna i nie jeśli jest taka na codzień to nie bylaby moją koleżanką 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2023 o 20:32, snikers napisał:

chyba bardziej by mnie irytowaly bledy jezykowe niz uroda. Np ktos chcacy pisac prace o influEncerach nazywa ich influancerami.

To są dwie różne sprawy, bo uroda to raczej nie jest coś co irytuje, czy wzbudza jakieś większe emocje. To  tło dla charakteru, czy sposobu bycia. Dodatek pozytywny lub wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2023 o 20:32, snikers napisał:

chyba bardziej by mnie irytowaly bledy jezykowe niz uroda. Np ktos chcacy pisac prace o influEncerach nazywa ich influancerami.

a mnie przywalanie się na siłę do kogoś 

Edytowano przez apsik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2023 o 18:54, apsik napisał:

a mnie przywalanie się na siłę do kogoś 

Spoko. Pewnie jedyne szczęście jakie spotyka tę osobę to to, kiedy się dowartościuje przez 5 minut, że weszła na przypadkowy wątek i wytknęła błąd przypadkowej osobie 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uroda dla mnie nie ma kompletnie znaczenia. Jeśli obserwuje konto modowe to patrzę na styl ubierania,  zwykle te babki mi się z twarzy nie podobają. Jeśli chodzi o konta z tematyki true crime to też wygląd nie ma znaczenia, lifestyle  z różnych zakątków świata też nie patrzę na urodę. Jedyny wygląd fizyczny jaki by dla mnie miał znaczenie to konta o tematyce fitness tzn dziewczyna musi mieć taką figurę, po której można wnioskowac że ćwiczenia jakie pokazuje są skuteczne.

Ale jakby jakaś z tych osób była dla mnie bardzo odrażająca, np ropa spływająca z rozgrzebanych pryszczy i miała otwarte rany zamiast oczu ,to raczej bym nie dała radę oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dla mnie wygląd znaczenia, tylko charakter, czy jest interesujący dla mnie, a może być interesujący pozytywnie jak i negatywnie (przykład szusz). Czasem włączę jakiś nowy kanał i daje mu 5 minut, jak widzę, że nie klika to więcej nie ogladam. Nie ma to nic wspólnego z wyglądem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W branży beauty-lifestyle - tak, zwracam uwagę na wygląd.
Ale nie chodzi o wpisywanie się w kanon piękna, typu duże oczy, ładne twarze, zgrabne sylwetki… a raczej o estetykę, dbałość o detale, ogólną czystość.
Gdy widzę beauty film z tłustymi włosami, podkłady i palety za 250 ,- a zaniedbane, nieleczone zęby, czy brudny, poplamiony tshirt - to dla mnie to jest nieciekawe, nieautentyczne, nieatrakcyjne.

Nie odmawiam nikomu prawa do bycia „na luzie”, niech sobie każdy się nosi jak lubi, z pryszczem na brodzie, jesteśmy tylko ludźmi, tym bardziej w domu. Ale jeśli taka osoba mówi, że Youtube to jej praca, to mi taki strój roboczy zgrzyta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×