Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Ja pierniczę, ona naprawdę ma coś z głową. Naskoczyła na dziecko, że się prawie popłakało i żadnej  refleksji. Ze strachu przed konfrontacją z dorosłymi poblokowała komentarze i szczeka. I jeszcze gada, że nie pozwoli na agresję w komentarzach. Widać tylko ta w stosunku do dzieci jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Anitella napisał:

Ja pierniczę, ona naprawdę ma coś z głową. Naskoczyła na dziecko, że się prawie popłakało i żadnej  refleksji. Ze strachu przed konfrontacją z dorosłymi poblokowała komentarze i szczeka. I jeszcze gada, że nie pozwoli na agresję w komentarzach. Widać tylko ta w stosunku do dzieci jest ok.

A o co poszło? Nawet nie chce mi się włączać tego filmu.

Edytowano przez Oh Celinee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Zobaczyła, że dziecko lat 9-10 ciągnie młodego psa na smyczy i, z tego co z dumą opowiadała, to agresywnie na tę małą naskoczyła i ją opierniczyła, że mało nie płakała. Dostała z dwa komentarze negatywne, więc zablokowała możliwość dodawania komentarzy, bo nikt jej nie będzie oceniał. ...ka do kwadratu.

Edytowano przez Anitella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PituPitu1 napisał:

Który to film? Najnowszy?

W najnowszym się odniosła do komentarzy i też zablokowała odpowiedzi. Medal za dojrzałość powinna dostać. Mam nadzieję, że rodzice tej małej jej nie odpuszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat tutaj to się z nią zgadzam. Dziewczynka złe traktowała psa. Tez mnie to triggeruje jak widzę coś takiego na ulicy. 

  • Like 5
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
6 minut temu, FashFash napisał:

akurat tutaj to się z nią zgadzam. Dziewczynka złe traktowała psa. Tez mnie to triggeruje jak widzę coś takiego na ulicy. 

No nie, dziecku się tłumaczy, a nie na niego krzyczy. Agresji nie zwalczysz agresją. Tym bardziej, że ona nadal jest nabuzowana i żadną refleksją się nie wykazała. A wyłączając komentarze pokazała,że jest tchórzem i nie ma szacunku do widza.

Edytowano przez Anitella
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kolejną po Szusz osiedlowa wariatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Anitella napisał:

No nie, dziecku się tłumaczy, a nie na niego krzyczy. Agresji nie zwalczysz agresją. Tym bardziej, że ona nadal jest nabuzowana i żadną refleksją się nie wykazała. A wyłączając komentarze pokazała,że jest tchórzem i nie ma szacunku do widza.

po części się zgadzam, powinna wytłumaczyć tej dziewczynce. Inna kwestia, że rodzice jej nie wytłumaczyli jak się traktuje odpowiednio psa i dba o jego potrzeby (pies woli zieleń i ma potrzebę powąchania rzeczy na spacerze i trzeba mu pozwolić a nie ciągać. Spacer to nie tylko przebieranie klapsa łapkami) oraz widocznie też nie była wrażliwa i empatyczna wobec żywego zwierzęcia.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, FashFash napisał:

po części się zgadzam, powinna wytłumaczyć tej dziewczynce. Inna kwestia, że rodzice jej nie wytłumaczyli jak się traktuje odpowiednio psa i dba o jego potrzeby (pies woli zieleń i ma potrzebę powąchania rzeczy na spacerze i trzeba mu pozwolić a nie ciągać. Spacer to nie tylko przebieranie klapsa łapkami) oraz widocznie też nie była wrażliwa i empatyczna wobec żywego zwierzęcia.  

Tu nie ma dyskusji, rodzice pewnie nie wytłumaczyli, ale czy zrobiła to Ala? No nie, Ala jej dała kolejną lekcję agresji. Nasuwa się pytanie, skoro dorosłymi nie potrafi zapanować nad emocjami to dlaczego tę umiejętność powinno posiadać dziecko? Ale już pomijając to, to mnie zaskakuje jej arogancja. Mówiła, że w razie potrzeby biłaby się z matką dziecka. Widzkom grozi, że będzie blokować, bo jaśnie pani nie można stresować. Oceniać też nie. Ale ona może i oceniać i fundować dziecku traumę. Płatek śniegu i osiedlowa terrorystka w jednym. Mnie zniesmaczyło jaką była dumna z tego, że małą miała łzy w oczach. Jej coś odbija ewidentnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Anitella napisał:

Tu nie ma dyskusji, rodzice pewnie nie wytłumaczyli, ale czy zrobiła to Ala? No nie, Ala jej dała kolejną lekcję agresji. Nasuwa się pytanie, skoro dorosłymi nie potrafi zapanować nad emocjami to dlaczego tę umiejętność powinno posiadać dziecko? Ale już pomijając to, to mnie zaskakuje jej arogancja. Mówiła, że w razie potrzeby biłaby się z matką dziecka. Widzkom grozi, że będzie blokować, bo jaśnie pani nie można stresować. Oceniać też nie. Ale ona może i oceniać i fundować dziecku traumę. Płatek śniegu i osiedlowa terrorystka w jednym. Mnie zniesmaczyło jaką była dumna z tego, że małą miała łzy w oczach. Jej coś odbija ewidentnie.

ciężko mi to tak jednoznacznie ocenić. Ja tego tak nie odebrałam. Dajcie znać Dziewczyny co czytacie jak to odebralyscie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, FashFash napisał:

ciężko mi to tak jednoznacznie ocenić. Ja tego tak nie odebrałam. Dajcie znać Dziewczyny co czytacie jak to odebralyscie. 

Ale co nie odebrałaś? Nakrzyczeć nakrzyczała, a nie powinna. Dyskutować nie potrafi, nie znosi krytyki, i tchórzy w razie niepochlebnych komentarzy. To nie jej pierwszy raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałam tego vloga z akcją z psem. Ten z wyjasnieniem blokowania komentarzy tak i też zauważylam tą agresję w odpowiedzi na krytykę. Widać, że emocje w niej buzują. Ja kiedyś już ją odsubowałam, bo lubi właśnie wyłączać komentarze jak dla mnie bez powodu, ale dla niej wystarczy jeden niemiły komentarz zawierający jakakolwiek krytykę, żeby się odpalić i je blokować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Montmorlonit napisał:

Nie widziałam tego vloga z akcją z psem. Ten z wyjasnieniem blokowania komentarzy tak i też zauważylam tą agresję w odpowiedzi na krytykę. Widać, że emocje w niej buzują. Ja kiedyś już ją odsubowałam, bo lubi właśnie wyłączać komentarze jak dla mnie bez powodu, ale dla niej wystarczy jeden niemiły komentarz zawierający jakakolwiek krytykę, żeby się odpalić i je blokować. 

To prawda. A sama robi afery wszędzie i o wszystko. Jest konfliktowa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Montmorlonit napisał:

Nie widziałam tego vloga z akcją z psem. Ten z wyjasnieniem blokowania komentarzy tak i też zauważylam tą agresję w odpowiedzi na krytykę. Widać, że emocje w niej buzują. Ja kiedyś już ją odsubowałam, bo lubi właśnie wyłączać komentarze jak dla mnie bez powodu, ale dla niej wystarczy jeden niemiły komentarz zawierający jakakolwiek krytykę, żeby się odpalić i je blokować. 

No właśnie mnie zastanawia co ona ma w głowie. Przecież oglądają ją dorosłe kobiety i czego ona od widzek oczekuje, braku własnego zdania i przyklaskiwania? To niech do lustra gada...I tak jak piszesz, usuwa komentarze, albo wyłącza bez powodu, bo to najczęściej nie jest hejt tylko opinia inna niż jej. Kiedyś czytałam dość ciekawy dialog pomiędzy dwoma dziewczynami o mieszkaniu w Warszawie. Jedna była zachwycona, druga rozczarowana, każda miała argumenty, a Ala ten dialog usunęła, bo uznała, że to kłótnia była...Jak ona tak traktuje ludzi w realu to się nie dziwię, że jest sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na insta też zresztą usuwa komentarze. Zostają tylko te o jej pięknym wyglądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, FashFash napisał:

ciężko mi to tak jednoznacznie ocenić. Ja tego tak nie odebrałam. Dajcie znać Dziewczyny co czytacie jak to odebralyscie. 

Dziecko straszyć policją. Trochę to chore :classic_biggrin: można zwrócić uwagę, że żle traktuje psa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam ten film. Wg mnie miała rację że zwróciła tej dziewczynce uwagę. Nie możemy być obojętni gdy komuś dzieje się krzywda. 

Jedyne o co mam zarzut to krzyczenie na nią i straszenie policją, za ostro i niepotrzebnie, bo to przecież cudze dziecko. To raz, a dwa, to robota głównie rodziców nauczyć dziecko empatii, również w stosunku do zwierząt. Może jej rodzice też traktują je jak przedmioty i mała robi to samo co oni, bo takie ma wzorce. Pewnie poleciała na skargę z płaczem, że jakaś obca baba ją zaatakowała w parku i już sama nigdy więcej na spacer nie wyjdzie. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Montmorlonit napisał:

Obejrzałam ten film. Wg mnie miała rację że zwróciła tej dziewczynce uwagę. Nie możemy być obojętni gdy komuś dzieje się krzywda. 

Jedyne o co mam zarzut to krzyczenie na nią i straszenie policją, za ostro i niepotrzebnie, bo to przecież cudze dziecko. To raz, a dwa, to robota głównie rodziców nauczyć dziecko empatii, również w stosunku do zwierząt. Może jej rodzice też traktują je jak przedmioty i mała robi to samo co oni, bo takie ma wzorce. Pewnie poleciała na skargę z płaczem, że jakaś obca baba ją zaatakowała w parku i już sama nigdy więcej na spacer nie wyjdzie. 

 

No to, że zwróciła uwagę to oczywiste. No, ale krzyczeć i straszyć policją? Przecież nikt nie ma pretensji do niej o to, że zwróciła uwagę. Tylko w jaki sposób to zrobiła. Słuchaj uważnie jak oglądasz, bo to nie było w parku tylko pod blokiem. Niedaleko gdzie krzykaczka mieszka.

Edytowano przez Skandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
27 minut temu, Montmorlonit napisał:

Obejrzałam ten film. Wg mnie miała rację że zwróciła tej dziewczynce uwagę. Nie możemy być obojętni gdy komuś dzieje się krzywda. 

Jedyne o co mam zarzut to krzyczenie na nią i straszenie policją, za ostro i niepotrzebnie, bo to przecież cudze dziecko. To raz, a dwa, to robota głównie rodziców nauczyć dziecko empatii, również w stosunku do zwierząt. Może jej rodzice też traktują je jak przedmioty i mała robi to samo co oni, bo takie ma wzorce. Pewnie poleciała na skargę z płaczem, że jakaś obca baba ją zaatakowała w parku i już sama nigdy więcej na spacer nie wyjdzie. 

 

No to przecież głównie chodzi o formę zwrócenia uwagi. Wszystko można, ale w sposób cywilizowany.  Napadając na dziecko i fundując mu traumę sama sobie wystawiła świadectwo. Tym bardziej, że widać, że nie panuje nad emocjami i jeszcze miała ochotę bić się z jej matką. Co jest śmieszne, bo póki co widać, że boi się nawet słownej konfrontacji z widzkami. Ona nawet w dwóch ostatnich filmikach zaprezentowała bierną formę agresji. Zarówno w tonie głosu jak i faktem, że zablokowała widzki, bo nikt ją nie będzie pouczał. Coś z nią jest nie tak, a wydawała się nieszkodliwa.

Edytowano przez Anitella
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Skandia napisał:

No to, że zwróciła uwagę to oczywiste. No, ale krzyczeć i straszyć policją? Przecież nikt nie ma pretensji do niej o to, że zwróciła uwagę. Tylko w jaki sposób to zrobiła. Słuchaj uważnie jak oglądasz, bo to nie było w parku tylko pod blokiem. Niedaleko gdzie krzykaczka mieszka.

Ja vlogi oglądam przy okazji jak coś robię, nigdy nie siadam żeby obejrzeć cały uważnie, stąd mój błąd, że nie park tylko pod blokiem. Sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anitella napisał:

Coś z nią jest nie tak, a wydawała się nieszkodliwa.

Z wiekiem wyostrzają się nie tylko rysy twarzy, również te na duszy. 
Jak ktoś miał za młodu zadatki na jędzę, na starość będzie jędzą na cztery fajery.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Montmorlonit napisał:

Ja vlogi oglądam przy okazji jak coś robię, nigdy nie siadam żeby obejrzeć cały uważnie, stąd mój błąd, że nie park tylko pod blokiem. Sorki.

To akurat mały pikuś. Fakt, ze dziewczynkę nastraszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą dziewczynką zrobiła bardzo dobrze, brawo za relacje, przynajmniej małej może zostanie w pamięci. Popieram w 100%, zero tolerancji dla agresji wobec zwierząt. Jak rodzice nie wytłumaczyli to obcy ludzie muszą 

akcji z komentarzami nigdy nie zrozumiem. Dostanie jeden zły, blokuje, odpala się i gada w kolejnych 2 filmikach od tym albo znika na 3 miesiące. Pewnie znowu nie bma dziś kolejnego filmu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Dobra _Dusza napisał:

Z wiekiem wyostrzają się nie tylko rysy twarzy, również te na duszy. 
Jak ktoś miał za młodu zadatki na jędzę, na starość będzie jędzą na cztery fajery.

 

Mówisz, że jest potencjał na drugą Szusz? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Asiamuuv napisał:

Z tą dziewczynką zrobiła bardzo dobrze, brawo za relacje, przynajmniej małej może zostanie w pamięci. Popieram w 100%, zero tolerancji dla agresji wobec zwierząt. Jak rodzice nie wytłumaczyli to obcy ludzie muszą 

akcji z komentarzami nigdy nie zrozumiem. Dostanie jeden zły, blokuje, odpala się i gada w kolejnych 2 filmikach od tym albo znika na 3 miesiące. Pewnie znowu nie bma dziś kolejnego filmu 

Nie zrobiła dobrze, bo niepotrzebnie na nią naskoczyła i straszyła policją. Można zwrócić uwagę dziecku w inny sposób. To nie jej dziecko i nie wie czy ktoś dziecko uświadamia jak ma postępować z psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Anitella napisał:

Mówisz, że jest potencjał na drugą Szusz? XD

Haha jak nic :classic_biggrin:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Asiamuuv napisał:

Z tą dziewczynką zrobiła bardzo dobrze, brawo za relacje, przynajmniej małej może zostanie w pamięci. Popieram w 100%, zero tolerancji dla agresji wobec zwierząt. Jak rodzice nie wytłumaczyli to obcy ludzie muszą 

akcji z komentarzami nigdy nie zrozumiem. Dostanie jeden zły, blokuje, odpala się i gada w kolejnych 2 filmikach od tym albo znika na 3 miesiące. Pewnie znowu nie bma dziś kolejnego filmu 

Nie zrobiła dobrze. Dała dziecku lekcję, że agresja do psa jest be, ale już do człowieka cacy. Czyli wylała dziecko z kąpielą. Reagować trzeba mądrze.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to moze byl pierwszy piesek tej małęj. Nie miała świadomości, że źle robi.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2024 o 21:57, Anitella napisał:

Tu nie ma dyskusji, rodzice pewnie nie wytłumaczyli, ale czy zrobiła to Ala? No nie, Ala jej dała kolejną lekcję agresji. Nasuwa się pytanie, skoro dorosłymi nie potrafi zapanować nad emocjami to dlaczego tę umiejętność powinno posiadać dziecko? Ale już pomijając to, to mnie zaskakuje jej arogancja. Mówiła, że w razie potrzeby biłaby się z matką dziecka. Widzkom grozi, że będzie blokować, bo jaśnie pani nie można stresować. Oceniać też nie. Ale ona może i oceniać i fundować dziecku traumę. Płatek śniegu i osiedlowa terrorystka w jednym. Mnie zniesmaczyło jaką była dumna z tego, że małą miała łzy w oczach. Jej coś odbija ewidentnie.

Oglądam ją ale to chyba przegapiłam. Myślę, że jej zaczyna odbijać bo jest sama, nie ma dzieci, pracuje zdalnie i zwyczajnie dziczeje. Rodzice mogą traktować psa tak samo (często to widuję) a dziecko naśladuje lub zwyczajnie pies się znudził. Sposób reagowania też trzeba umieć dobrać do sytuacji. To nie był ten przypadek kiedy ktoś katował zwierzaka tylko go ciągnął. W pierwszym przypadku agresja byłaby uzasadniona a w drugim wystarczy rozmowa. Skoro przeczuwała taką reakcję to niepotrzebnie o tym mówiła bo ewidentnie nie ma czym się chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×