Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ewelina1995

Kiedy rozszerzać dietę?

Polecane posty

Z moich informacji wynika,że jak dziecko ma 6 miesięcy. Moja matka ciągle mnie meczy,że jak ma 4 miesiące,bo przecież żołądki dzieci się nie zmieniają kiedyś a dziś,bo kiedyś było tak i wszyscy żyją i mają się dobrze. Nie wiem jak jej wytłumaczyć. Ciągle podsyła mi słoiki od 4 miesiąca,jakieś artykuły,że niby można. Ja swoje,a ona swoje i jak dziecko mocno płacze,to przezmnie,bo pewnie głodne i "takie mleko mu nie wystarczy","pij ty samo mleko kupię ci i pij 4 miesiące"," on się szybciej rozwija,bo jest większy niż inne dzieci i potrzebuje jeść",a tymczasem syn fakt waży niecałe 8 kg,co raczej jest przeciętna wagą,nie wykazuje nic ponad przeciętnie. Nie siedzi sam,nawet bardzo rzadko się sam obraca na bok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozszerzasz dietę od 6 miesiąca ale w tym co mówi Twoja mama też jest jakiś sens i logika. Mój syn teraz ma prawie 9 miesięcy nie idę z rozszerzaniem mu diety jakoś zawrotnie szybko, bo głównie bazuję na słoiczkach świecie wierząc, że ktoś to przebadał. Bardzo chciałam rozszerzać od 6 miesiąca ale mi nie wyszło. Pewnego dnia miałam już dość tego, że moje dziecko ciągle je i kupiłam mu słoiczek marchewkę. Powinno się zacząć od kilku łyżeczek a mój syn zjadł prawie cały słoik. Sam łapał mnie za rękę i wpychał sobie łyżeczkę do buzi i od tamtej pory cudownie zaczął jeść 6 posiłków na dobę. Wnioskuję, że jednak był głodni i potrzebował czegoś innego. Każde dziecko jest inne to Ty znasz swoje dziecko i wiesz czy jest gotowe zacząć rozszerzanie diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ewelina1995 napisał:

Z moich informacji wynika,że jak dziecko ma 6 miesięcy. Moja matka ciągle mnie meczy,że jak ma 4 miesiące,bo przecież żołądki dzieci się nie zmieniają kiedyś a dziś,bo kiedyś było tak i wszyscy żyją i mają się dobrze. Nie wiem jak jej wytłumaczyć. Ciągle podsyła mi słoiki od 4 miesiąca,jakieś artykuły,że niby można. Ja swoje,a ona swoje i jak dziecko mocno płacze,to przezmnie,bo pewnie głodne i "takie mleko mu nie wystarczy","pij ty samo mleko kupię ci i pij 4 miesiące"," on się szybciej rozwija,bo jest większy niż inne dzieci i potrzebuje jeść",a tymczasem syn fakt waży niecałe 8 kg,co raczej jest przeciętna wagą,nie wykazuje nic ponad przeciętnie. Nie siedzi sam,nawet bardzo rzadko się sam obraca na bok. 

Obecne zalecenia poparte badaniami mówią o 6m. Układ pokarmowy musi dojrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dziecko skończy 6 miesięcy (chyba ze wcześniak, wtedy później), dobrze siedzi i wykazuje zainteresowanie tym co ty jesz. Nie ma co się spieszyć jeśli te 3 kryteria nie są spełnione.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×