Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szybka pomoc

masz pytanie odnosnie antykoncepcji? wstąp -

Polecane posty

Gość co sadzicie o
tabletce antykoncepcyjnej dzieki ktorej mialybysmy tylko cztery okresy w ciagu calego roku!!!!-nazywa sie www.seasonale.com-jesli idzie o mnie to wydaje mi sie to mocno podejrzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialo byc
www.seasonale.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam ze to troszke przegiecie. niby okres to kilka dni meczarni dla mnie ale wole go miec co miesiac niz pozniej meczyc sie z jakims \'mega okresem\' - bo tak mi sie zdaje ze by bylo. zreszta uwazm ze mozna zachamowac jedna, dwie miesiaczki z jakiegos tam powodu ale to wydaje mi sie niezbyt zdrowe. zastrzyk tak samo (hamuje na trzy miesiace ale jego nie mozna po prostu odstawic tak jak pigulki). do tego taka dawka hormomonow - ja sie zle czuje po zwyklych tabletkach a co dopiero po czyms takim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewna, czy te tabletki są dostępne w Polsce, raczej stawiałabym na nie. Natomiast głóównie w USA już od dłuższego czasu są z powodzeniem stosowane przez wiele kobiet. Dzięki tmeu, że ma sie te 4 miesiączki w roku sa sporym hitem. Nie uważam, żeby to było niezdrowe, a jest wręcz zbawienne dla kobiet, które bardzo trudno rpzechodzą okres. Będąc w USA pracowałam z jedną dziewczyną, która miała tak silne bóle podczas okresu, że zwijała się i krzyczała. Wiem, bo raz dostała wcześniej okresu, kiedy sie nie spodziewała (normalnie miała jakieś specjalne leki rpzeciwbólowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedniutka
czy te tabletki moga obnizyc skutecznosc tabletek anty? www.herbapol.pl/lek.php?id=55 to te tabletki. bralam je na wszelki wypadek, ale teraz nie mam okresu, chociaz juz 4 dni po odstawieniu :( poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę. Zobacz do ulotki tavletek anty, tam podają składniki lekw, ktore wpływają na mniejszą skuteczno antykoncepcyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę. Zobacz do ulotki tavletek anty, tam podają składniki lekw, ktore wpływają na mniejszą skuteczno antykoncepcyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę. Zobacz do ulotki tavletek anty, tam podają składniki lekw, ktore wpływają na mniejszą skuteczno antykoncepcyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiks dzięki, to rzeczywiście wyczerpująco odpowiadało na moje pytanie. Tylko, że teraz zaczynam się wahać, czy robić przerwę. Boję się stresu, gdy miesiączka nie pojawi się na czas, no i ciągłego myślenia o gumkach...Z drugiej strony, to rzeczywiście chyba już mój organizm mówi stop...No cóż, życzę poprawy samopoczucia i dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliiv
aaaaa te 3 ostatnie miesiace nazwalabym miesiacami glupoty, najpierw postinor dostalam normalny okres, pozniej seks w mhm...nieodpowienim czasie wiec pani dala mi 2x po 2 tabletki specyfiku , wiec okres dostalam w pore ale jakis taki marny, pozniej znowu cos zjadlam i dostalam 12 dni wczesniej okres i to takie plamienie :L(buuuuuuuu boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanka
Bylo po 10 tabletce, z prezerwatywą. Pierwsze opakowanie tabletek. Nic się nie powinno stać, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaanka
no co TY!!!! spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie macie zaufania do gumek, to czemu ich uzywacie? Albo sie uzywa gumki i im ufa albo nie, pytania typu: uprawialam seks z prezerwatywa, czy jeste,m w ciazy, to troche nie tak... Rozumiem, ze mozna sie bac. Ale dlatego wybiera se metoda, ktorej jest sie pewnym. Takze - albo przestaniecie sie bac zawodnosci prezerwatywy, albo zmiencie metode na lepsza dla Was, pewniejsza wg. Was i dajaca Wam najwiekszy komfort psychczny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apatka
Witam. Czy można wziąść np po jednym cyklu np 5 tabletek, tak aby okres opóźnił się o te kilka dni. Czy jeśli chce się okres opóźnić, to od razu o cały cykl? Wiem, że już było takie pytanie, ale chciałam się upewnić. Biorę Cilest. Czy przesunięcie jedynie o kilka dni może spowodować rozlegulowanie cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helciaaaaaa
biore Harmonet już 2 miesiąc bez przerwy i pomimo że go nie ostawiłam mam krwawienie i czuję skurcze macicy jak przy okresie. Co mam z tym zrobić? przeczekać czy zrobić przerwe żeby organizm się oczyscił skoro sie tego domaga? No i nie wiem czy to coś poważnego czy też tak czasami bywa przy tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apatka, nie możesz sobie dowolnie brac tabletek, jesli chcesz przesunąc okres (a raczej nie miec go), to nie robisz przerwy i bierzesz od razu drugie opakowanie, a nie 5, 8 czy 14 tabletek. W ten sposb to nie ma sensu, hormony muszą byc dostarczane w odpowienich ilosciach w odpowiednim czasie, żeby mogłyn działac. Helcia - przy słabszych tabletkach (tzn. tych z najmniejszą dawką hormonow) przewaznie wystepuja krwawienia i moga wystepowac przez parę cykli. U mnie plamienia występowały tylko przy pierwszym opakowaniu, ale moga występowa przez kolejne 2 albo 3 i jest to w normie (spojrz do ulotki). Bierz tabletki dalej, organizm musi sie rpzyzwyczaic do nowej sytuacji, dopasowac hormonalnie i wtdy plamienia ustąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę tabletki regularnie (novynette) (jutro skończy mi się opakowanie) zauważyłam dziś rano krwawienie, co to może być nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło proszę o sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana
w czwatrek sończył mi się okres,a w sobotę wieczorem współżyliśmy bez zabezpieczenia,czy jest możliwość że zaszłam w ciżę-proszę o pomoć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka21
Ja rowniez zyje od kilku dni w niepewnosci.Okres mi sie spoznia juz tydzien co mnie bardzo niepokoi.Zawsze uzywamy prezerwatywy.Jednak poltora miesiaca temu wspolzylam z chlopakiem w 8 i 25 dniu cyklu bez zabezpieczenia ,lecz nie doszlo do wytrysku.Miesiaczke dostalam,a od tamtego czasu nie kochalam sie z chlopakiem bez prezerwatywy,jednak slyszlam ze nawet jak kobieta zajdzie w ciaze to moze wystapic miesiaczka..Bardzo sie stresuje ta sytuacja.pojutrze ide na badanie krwi zeby wszystko sie wyjasnilo.Jedynie pociesza mnie mysl ze 3 tyg temu przyjmowalam leki na przeziebenie i mialm problemy z zoladkiem,moze przez to opozniia mi sie okres?Pozdrawiam wszystkich.Ps:Czy jest duze prawdopodobienstwo ze wydzielina z czlonka przed wytryskiem moze przyczynic sie do zaplodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam proble
zapomnialam polkanc tabletke a minelo juz 12 god co robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam problem
zapomnialam polknac tabletke a minelo juz 12 godz co robic??? czy mam ja poprostu ominac???i wziazc dzis nastepna w kolejce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanko na temat refundowanych tabletek antykoncepcyjnych.Komu one przysługuja? Czy lekarz może przepisać je każdej osobie? Jakie sa dawki .byla bym wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona
Biore juz tabletki juz ladne pare lat, dobrze sie po nich czuje, kocham sie bez "stresu" ale ostatnio kolezanka nastraszyla mnie ze przez tabletki moge kiedys urodzic chore dziecko a wiadomo ze kiedys napewno bede chciala malego, zdrowego bobaska. Napiszcie mi prosze czy to prawda i czy spotkalyscie sie z takim przypadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandra
wzielam postinor i mialam krawawienie kilka dni wczesniej niz powinna byc miesiaczka, ale w porzadku, a teraz powinnam miec juz kolejna miesiaczke, a spoznia sie juz jakies 8 dni! CZY TO NORMALNE?? troche sie stresuje..... prosze o jakies opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \'mam problem\' -> nie mozesz ominac tabletki. a reszta zalezy od tygodnia w ktorym to nastapilo: 1 tydz - jesli w tydzien przed zapomnieniem tabletki stosunek byl to mozesz byc w ciazy, jesli nie bylo to wziac tabletke i stosowac dodatkowa antykoncepcje przez tydzien 2 tydz - po prostu przyjac ta tabletke i dalej przyjmowac kolejne 3 tydz - przyjac tabletke, skonczyc opakowanie i nie robic przerwy tylko brac kolejne lub odstawic tabletki, zrobic przerwe i potem kontynuowac nowe opakowanie do \'agga-83\' -> tabletki dobierane sa przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjentki. mozesz poprosic o te refundowane. najczesciej sa to tabletki starszej generacji ale sa tak samo dobre i kosztuja pare zlotych :) do \'wystraszona\' -> tez o tym slyszalam. ale nie przesadzajmy, znam kobiety ktore praktycznie \'od zawsze\' braly tabletki a potem chcialy dzieci i te dzieci sa calkiem zdrowe. kazdemu moze sie trafic ze bedzie mial chore dziecko przeciez. nie przewidzisz tego. tabletki sa po prostu duza dawka hormonow i tak naprawde do konca nie wiadomo jak organizm moze na nie reagowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prynta
Za 2 m-ce urodze dzidzie i chce ja karmic piersia.Tabletki hormonalne odkladam na bok na caly czas karminia nawet te "niby dopuszczalne".Mam pytanie-JAKI CZAS PO PORODZIE MOZNA ZALOZYC SPIRALE????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawiatura
Jestem 5 miesiecy po porodzie, nie chcę stosować prezertwatywy jako srodeka antykoncepcyjnego, czy mogę załozyc spiralę i jaką? Jak działają spirale? Czy jest w ogóle możliwosc zastosowania tabletek hormonalnych w moje sytauacji??? Bede wdzieczna za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawiatura
zapomniałam o istotnej sprawie - KARMIE DZIECKO WYŁACZNIE PIERSIĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×