Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

Gość Annia
Mi dali 33 godz plus 3 okienka. Szok. Okazuje sie, ze dostalam zastepstwo stale, za nauczycielke na wychowawczym. Mam pytanko do germanistek- znacie podrecznik Deutsch Aktuell? Mam z niej uczyc i jestem ciekawa co o niej sadzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psorka
Znam tylko podręcznik Themen aktuell, o Deutsch aktuell nie słyszałąm. W jakiej szkole będziesz uczyć Annia? Kobitki mam już kłopot z głowy jeśli chodzi o ciuch na rozpoczęcie. Na poniedziałek będę mieć uszyty całkiem ciekawy garniturek. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guardian
Witam koleżanki po fachu! Ja już jestem po radzie. Nie wiem, może już słyszałyście, o nowościach z karty nauczyciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Jestem ciekawa, która przebije Cię Annia pod względem liczby godzin. Trudno coś pocieszającego napisać, bo kasa kasą, ale tyle godzin w szkole to faktycznie Siłaczka jest w stanie przerobić. O podręczniku Deutsch Aktuell tylko mgliście słyszałam,że istnieje, ale do czynienia nigdy z nim nie miałam -niestety. Znam natomiast Themen, bo kiedyś z tą książką pracowałam, ucząc dorosłych na kursach i mam na jej temat dość dobre zdanie. A o \"newsach\" dotyczących Karty wiem, bo zajrzałam na stonę menowską. Ręce mi opadły, gdy przeczytałam o nowych trybach awansu zawodowego. Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szcęśliwa ----> po to, żebyś sobie znów mogła na czerwono pokreślić w arkuszach ocen :D Kretyństwo, z tą skalą ocen zachowania. Staram się nie podchodzić do tego zbyt emocjonalnie, bo mozna zwariować od tych mądrości serwowanych nam przez tych mądrali z ministerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że ja już zaczełam awans na dyplomowanie, teraz niestety ścieżka się wydłuży... ale co się dziwić-normalna kolej rzeczy... po co płacić dyplomowanemu \"takie\" pieniądze, jak można urtudnić mu ścieżke awansu? wspólczuję tym, którzy dopiero zaczynają- stażystom... ...a do tego- nowe plany wynikowe- tym razem z podstawą programową, celami, standardami, uwagami... moja dyrektorka już nam zapowiedziała, że mamy pisać plany miesięczne i po każdej lekcji, w każdej klasie pisać na nich uwagi o realizacji... że na hospitacji ona nie chce widzieć planów bez uwag... pracę z młodzieżą bardzo lubię- biurokracji nie cierpię...:( ale pewnie nie tylko ja.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guardian
Oczywiście najlepiej pamiętam zmiany dotyczące uzyskiwania stopni awansu. Od tej pory, ma być tak. Po pierwszym roku pracy, zdaje się egzamin na kontraktowego. Tu bez zmian. Uzyskując stopień n-la kontraktowego, musisz zaczekać 2 lata, aby móc rozpocząć staż na mianowanego. Nie tak jak było do tej pory, że od razu. Nowością, jest również to, że uzyskiwanie stopnia n-la mianowanego, nie będzie od tej pory obowiązkowe. Czas stażu na mianowanego to 2 lata i 9 mc. Po uzyskaniu tego stopnia, należy odczekać co najmniej rok, by móc podjąć staż na dyplomowanego. W przypadku tego ostatniego, wprowadzony zostaje egzamin przed komisją ( tak jak na mianowanego). Poza tym, zdając egzamin np. w lipcu, pensja wzrasta dopiero od września ( teraz było od 1 dnia następnego miesiąca). Zobaczcie do czego to wszystko prowadzi. Oni chcą żebyśmy latami zarabiali po 700 zł. Teraz zrobiłam mianowanego i muszę odczekać rok, by złożyć na dyplomowanego, który trwa 3 lata. Niestety najprawdopodobniej nie zrobię tego, bo chcę przed 30 tką zostać mamą. A to niestety się wyklucza. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko prowadzi do tego, ze chetnych na prace w roli nauczyciela bedzie coraz mniej, bo na marne grosze i coraz to wymyslniejsze zmiany w Karcie Nauczyciela nikt nie bedzie patrzec pozytywnie. Ja dopiero zaczynam, ale juz martwie sie co bedzie dalej (trzeba na wszelki wypadek rozgladac sie za czyms innym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guardian
W obecnej sytuacji w Polsce grzechem byłoby narzekać. Ale z drugiej strony, dlaczego mam się ciągle porównywać z tymi co mają jeszcze gorzej? 5 lat studiowania 4 lata stażu na mianowanego i zarabiam w tej szkole sto złotych więcej od ciecia który jak przepracuje uczciwie godzine z osmiu to jest sukces. Gdybym teraz zaczynała pracę w tym zawodzie, to bym się poważnie zastanowiła. O ile nie zaplanujecie w międzyczasie dziecka i niepodupadniecie na zdrowiu - czyli w najlepszym wypadku - droga do mianowanego to 6 lat. A to gadanie o podniosłości i odpowiedzialności zawodu... A te wymagania... (teraz trzeba znać dobrze język obcy i obsługę komputera żeby móc łaskawie zostać nauczycielem) Nie wspominając o tej zasranej birokracji (btw - ile razy będziemy zmieniać te cholerne standardy...? - znowu jest zmiana jeśli nie wiecie) Wrrr... Dobrze, że dzieciaczki są takie fajne i praca z nimi naprawdę przeważnie jest przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Co do tych zmian, to jeszcze jest tak, że dodatek na zagospodarowanie nie będzie wypłacany nauczycielom stażystom, tylko po 3 (jak dobrze pamietam) latach pracy. Poinformowała mnie o tym dyrektorka! Czyli tu też biorą się za oszczędności! Ja mam pytanie dotyczące rozkładu materialu. Muszę to zrobić. Mam wzór, jak robiła moja poprzedniczka. Niestety musze go zrobić jeszcze raz, od nowa, mimo iż zarówno ona jak i pani dyrektor powiedziały że to pic na wode i nie trzeba by było tego robić ale to w szkole musi być jakby przyjechał jakiś wizytator czy ktoś tam. Zatem, powiedzcie mi jak mam to podzielić? klasy 4-6 używają tego samego podręcznika, więc opiekunka powiedziala mi że mam po prostu porozdzielać sobie materiał z tych 2 czy 3 podręczników i tyle. Czyli powiedzmy, klasa 4 ma unity 1-8, klasa 5 unity 9-18, klasa 6 wchodzi w drugi podręcznik z unitami 1-8. Kurcze, normalnie nie chce mi sei tego robić :( Poza tym nie wiem ile godzin mam w jakiej klasie (nie powiedzieli mijeszcze !!! ) ale z moich obliczeń wynika że po 2godziny na każdą klasę od 1-6, co w sumie daje 12 (to jest cały mój etacik, 12 godzinek). Czy mogę tak rozłożyć materiał jak to opowiedziałam wam teraz? Inni nauczyciele mówią że to też pic na wode, bo i tak nie idą wg rozkładu materiału. Czasem zdarzy się im więcej lekcji na dane zagadnienie albo dodatkowe powtórki. Jak to z tymi rozkładami jest? Jak się to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanie: czy mogę po prostu skserować rozkłady zajęć dołączone do podręczników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kolejne pytanie: muszę też opracować kryteria oceniania. Czy muszę rozdzielić osobno pisanie, mówienie, słuchanie i gramatykę? Czy mogę ująć wszystko razem? Pomóżcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guardian
Witaj! Nie jestem ekspertem, ale spróbuję Ci pomóc. Ważne jest, żebyś się jednak dowiedziała ile godzin masz w poszczególnych klasach. Można zacząć tak, jak proponowała opiekunka. Robisz na cały materiał, a potem pociachasz to na odpowiednie klasy. Pamiętaj, żeby zawsze zaplanować mniej, ponieważ parę lekcji zawsze przepada - a to z powodu Twojej choroby, albo jakiegoś wyjścia do kina, itp. To pozwala na końcowe "Zaplanowany materiał - zrealizowano". Nie sądzę, abyś mogła odkserować gotowe już rozkłady - nie wiem dlaczego tak się przezd tym bronią. Nikt jednak nie zabrania Ci się na nich wzorować ;) Kryteria ocen - ja robiłam ogólnie. Własciwie to chyba przepisałam nawet z gotowca. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczernilam sie:) Psorko- bede uczyc w gimnazjum-klasy poczatkujace i jedna klase z kontynuacja. Ksiazke Deutsch Aktuell juz udalo mi sie poogladac i na pierwszy rzut oka robi dobre wrazenie.Za to okazalo sie, ze moja poprzedniczka w tej szkole niezle namieszala. Ksiazka Deutsch Aktuell przeznaczona jest dla klas poczatkujacych, tymczasem ona kazal ja kupic takze tej klasie z kontynuacja. Caly czas trzymam kciuki,zeby jak najmniej dzieci kupilo te podreczniki- moze wtedy uda sie jakos odkrecic ten blad- jesli nie, to az boje sie myslec co bedzie..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teacher
A ja będe pracować tylko do maja!!! Jestem w ciąży hahahaha. Plany wynikowe, plany wychowawcze , rozkłady godzin wychowawczych itp. to zgroza. Widzisz Sunnysmile- jeszcze nie uczysz a już Cię dopadła biurokracja. Proponuję kryteria oceniania robić dla każdej oceny w każdej klasie. Do tego pisanie, słuchanie, itp. ogólnie typu: uczeń potrafi w niewielkim stopniu powtórzyć to co usłyszał...itd. Róbcie to dokładnie bo może was czekać wizytacja pod kątem oceniania (ja to miałam w tamtym roku) i w ostatniej chwili zorientowałam się że mój PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA nadaje się do kosza. Siedziałam nad nowym 12 godzin. SunnySmile i Pszczoła - w mojej szkole każda ocena (kartkówka i klasówka) musi mieć komentarz - moje kuratorium ma bzika na tym punkcie. Świra można dostać : na każdej pracy piszę :nie opanowałaś tego i tamtego , a to całkiem dobrze a to średnio itp.... Co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Teacher Po pierwsze gratuluje, mam nadzieje, ze dzidzius urodzi sie 17 maja (tak jak ja ;-) ) Byk to bardzo dobry znak zodiaku. Po drugie ... ech szczeka mi opada coraz nizej, juz nie wyglada to wszystko tak kolorowo jak na poczatku. Mam nadzieje, ze moj opiekun stazu bedzie pomocny i ze sobie poradze. Dobrze ze mam WAS ;-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj robi się już gorąco ;) Co do planów wynikowych i kryteriów oceniania. Wydawnictwo, na którego podręcznikach pracuję, wydało takiego gotowca pt. Plan wynikowy nauczania języka niemieckiego. I tam jest wszystko, trzeba sobie to tylko zmodyfikować dla swojej klasy lub dla swoich potrzeb, albo przepisać większość, bo ileż można wymyślać. A poza tym, takie modyfikacje większe to i tak można zrobić na przyszły rok, jak się przepracuje dany podręcznik i wiesz, co odpowiada a co nie, co chcesz jeszcze dodać. Czasem można coś ściągnąć z Programu nauczania dla danego przedmiotu. Warto więc uderzyć do wydawnictwa i poprosić o te materiały. Bo na pewno jest trochę czasu na przygotowanie tych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teacher ----> również serdeczne gratulacje i dla Ciebie, a właściwie dla Was 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) oj miałam pracowity dzień dziś, imprezka u mnie w domku była ;) Teacher-> gratulacje 🌻 🌻 (mój chłopak narazie nie myśli nawet o oświadczaniu sie więc i dzieci nie planujemy, a mój instynkt macierzyński woła mnie głośno że czas już na bycie mamą ;) ) pożyjemy zobaczymy :D Pszczółka dzieki za linka, też go dorwałam ale jest jeszcze lepsza strona z której korzystałam : http://www.sp2.bedzin.pl/sp2/strony/J_ang4.html to jest akurat dla kl.4 ale jak zmienisz na końcu linku 4 na 5 to odpowiednio będzie dla klasy 5 itd :D Mówicie, że poczekać z tym rozkładem materiąłu? Tym bardziej że będę zmieniała książki w klasach 1 i 4, dokładnie nie wiem na jakie jeszcze. Wiec nie mogę bardzo nic robić. Powiedzcie mi, ile mam czasu na zrobienie rozkładu materiału? A kryteria oceniania mogę zrobić ogólne, czy dla każdej klasy musze mieć osobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super stronka, dzieki Sunnysmile ;-) Na pewno z niej skorzystam. Plan wynikowy tez postaram sie poszukac na necie, ale juz nie dzis. Robie sobie wolne, nastawiam sie psychicznie na jutrzejsza rade pedagogiczna ;-) Pozdrawiam i spokojnej nocy zycze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psorka
Właśnie wychodzę na Radę. Zdam Wam relację z nowości tuż po powrocie. Pozdrawienia papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja za godzinę też wyruszam na radę. Piszecie tu o godzinach, u nas wszyscy mają powyżej 24 , ja miałam mieć 29 , tak było zapowiedziane w czerwcu i bardzo mnie to cieszyło. Dziś sie okaże, czy nie były to aby \"obiecanki cacanki ...\" Miałam zacząć od września staż na dyplomowanego, mianowanie zrobiłam 2 lata temu, cały czas się waham, mam wstręt do papierkowej roboty wrrrr, wszystko zależy od tego co mi dyrektorka dziś powie. Trzymajcie się :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Ja też za godzinkę ruszam do boju ;) A z rozkładami nie ma się co spieszyć, jeśli nie miałyście podręcznika w ręku. Dopiero, jak wiecie z jakim podręcznikiem będziecie pracować, to wtedy można zacząć działać. U mnie w szkole na napisanie rozkładów mieliśmy miesiąc. Ale jak nie dacie rady, a dyrektorstwo jest w miarę w porządku, to możecie poprosić o przedłużenie terminu o jakiś tydzień, czy dwa. Ważne, żebyście cokolwiek już miały zrobione za miesiąc. Poradzicie sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunnysmile ----> kryteria oceniania robi dla danego poziomu, np. dla klas szóstych, bo wszystkich jednakowo się ocenia, no chyba, że byłaby to klasa specjalna. Ale takiego przypadku nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza na topicu, czy wszystkie już pracujecie? Wróciłam przed chwilą z rady, trwała ze 3 godzinki, bo nasz dyrektor lubi sobie pogadać. Widocznie ta jego Ksantypa mu w domu nie pozwala się wypowiedzieć :P Annia ---> pytałaś się o Deutsch Aktuell. Wyobraź sobie,że mam go w domu, bo byłam na spotkaniu zorganizowanym przez Kletta i zostałam też dla gimnazjów. Tak po przejrzeniu wydaje mi się nienajgorszy, ale to i tak wszystko wyjdzie w praniu. Niektóre z tych projektów może wykorzystam u siebie. Nie wiem, czy masz do tego Program nauczania? Super rzecz, bo masz tam kryteria oceniania, nie mówiąc już o rozkładzie. Myślę, że jak napiszesz do wydawnictwa, to Ci przyślą bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza na topicu, czy wszystkie już pracujecie? Wróciłam przed chwilą z rady, trwała ze 3 godzinki, bo nasz dyrektor lubi sobie pogadać. Widocznie ta jego Ksantypa mu w domu nie pozwala się wypowiedzieć :P Annia ---> pytałaś się o Deutsch Aktuell. Wyobraź sobie,że mam go w domu, bo byłam na spotkaniu zorganizowanym przez Kletta i zostałam też dla gimnazjów. Tak po przejrzeniu wydaje mi się nienajgorszy, ale to i tak wszystko wyjdzie w praniu. Niektóre z tych projektów może wykorzystam u siebie. Nie wiem, czy masz do tego Program nauczania? Super rzecz, bo masz tam kryteria oceniania, nie mówiąc już o rozkładzie. Myślę, że jak napiszesz do wydawnictwa, to Ci przyślą bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Ja też już po radzie. U nas trwała niestety dłużej - 4,5 godz.! Dostałam kilka zadań do zrobienia. Będę mogła się wykazać ;-) (to żart!) Mam sporo godzin i wcale nie chce mi się jeszcze dodatkowych zadań robić... Ale jak trzeba to trzeba :-) A w środę już muszę wstać na 8.00... Co u Was? Pozdrowienia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×